Bağdat: Irak'ta 75 Cesed Daha Bulundu

Bağdat: Irak'ta 75 Cesed Daha Bulundu

Irak İçişleri Bakanlığı, Başta Başkent Bağdat Olmak Üzere Ülkenin Farklı Bölgelerinde Toplam 75 Kişinin Cesedinin Bulunduğunu Duyurdu. Güvenlik Güçleri, Bağdat'ta Kurşunlanmış ve İşkence Edilmiş 25 Kişinin, Başkentin 100 Kilometre Kuzeybatısındaki Bakuba Kenti'nde İse, Bölge Elektrik Şirketinin Ofislerinin Arkasındaki Bir Bölgede 50 Kişinin Cesetlerinin Bulunduğunu Açıkladı.

Bağdat: Irak'ta 75 Cesed Daha Bulundu

Irak İçişleri Bakanlığı, başta başkent Bağdat olmak üzere ülkenin farklı bölgelerinde toplam 75 kişinin cesedinin bulunduğunu duyurdu. Güvenlik güçleri, Bağdat'ta kurşunlanmış ve işkence edilmiş 25 kişinin, başkentin 100 kilometre kuzeybatısındaki Bakuba Kenti'nde ise, bölge elektrik şirketinin ofislerinin arkasındaki bir bölgede 50 kişinin cesetlerinin bulunduğunu açıkladı.

Polis kaynakları, 3 gün önce başkent Bağdat'ın 100 kilometre kuzeybatısındaki Bakuba Kenti'nde bir grup isyancı tarafından kaçırılan polislerin cesetlerinin bulunduğunu duyurdu. Kent çıkışındaki bir kırsalda bulunan cesetlerin üzerinde darp ve işkence izleri taşıdığı kaydedilirken, her birinin başlarına sıkılan kurşunlarla öldürülmüş olduğu belirlendi. Saldırıyı gerçekleştirenlerin Irak'ta hangi silahlı unsura bağlı olduğu henüz bilinmezken, emniyet güçleri, olayın terör örgütü El Kaide militanlarınca gerçekleştirilmiş olabileceğini düşünüyor. Olayla ilgili emniyette başlatılan soruşturma sürerken, Cuma günü başkent Bağdat'ta 7 koruması ile birlikte silahlı milislerce kaçırılan Siliha Bölge Polis Şefi İyad İbrahim ile 3 hafta önce ülkenin kuzeyindeki Uzeym bölgesinde kaçırılan 11 Irak askerinden ise şu ana kadar bir haber alınamadığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, son günlerde aşırı uç silahlı isyancı gruplar tarafından emniyet mensuplarına yönelik artan adam kaçırma olayları karşısında büyük bir endişe duyuyor.