Bağdat Güvenlik Sözcülerinden Abbud Kanber:

Bağdat Güvenlik Sözcülerinden Abbud Kanber:

Bağdat Güvenlik Sözcülerinden Abbud Kanber, Son 5 Ay İçerisinde Teröre Karşı Çok Büyük Başarılar Kaydettiklerini, Buna Karşılık Terör Gruplarının Taktik Değiştirdiklerini İfade Etti.

Bağdat Güvenlik Sözcülerinden Abbud Kanber:

Bağdat güvenlik sözcülerinden Abbud Kanber, son 5 ay içerisinde teröre karşı çok büyük başarılar kaydettiklerini, buna karşılık terör gruplarının taktik değiştirdiklerini ifade etti.

Sözcü Kanber, 14 Şubat'tan bu yana sürdürülen güvenlik önlemleri sayesinde büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Kanber, "Son 5 ay içerisinde birçok işte büyük başarılara imza attık. Artık eskisi gibi terör gruplarının fazla tehlike oluşturmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'ndan ve hastanelerden aldığımız bilgilere göre, eskisi kadar meçhul cesetler bulunmadığını görüyoruz. Fakat terör zanlılarının artık taktik değiştirdiğini görmekteyiz. Eskisi gibi sıcak çatışmalara girmeyip,

saldırılarını daha çok bomba yüklü araçlar ve havan topu şeklinde gerçekleştirmekteler" dedi. Kanber, artık başkent Bağdat'ta geçmişteki kadar tehlike olmadığını, çarşı ve pazarların eski halini aldığını ve halkın eskisi gibi rahatça alışverişe çıktığını ifade etti. Irak halkından yardım beklediklerini ifade eden Kanber, askeri operasyonlar yerine bölgelere bakan polislerin müdahalelerinin daha iyi olabileceğini kaydetti.

14 Şubat'tan bu yana patlamaya hazır bomba ve silahlar ele geçirdiklerini ve komşu ülkelerin yardımlarını beklediklerini belirten Kanber, önümüzdeki günlerde hükümete bağlı yeni bir polis teşkilatı kuracaklarını da söyledi. Kurulacak teşkilata yeni silahlar ve gelişmiş yöntemlerle eğitim verileceğini ifade eden Kanber, amaçlarının terörü tamamen yok etmek olduğunu sözlerine ekledi.

(AR-OYK-OYK-OK-D)