Bağdat Caddesi'nde Işık Şöleni

100. Yılını Coşkuyla Kutlayan Fenerbahçe'nin Bağdat Caddesi'nde Tasarımını İtalyan Şölen Tasarımcısı Valerio Festi'ye Yaptırdığı Işıklandırma Başkan Aziz Yıldırım ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün Yanı Sıra Yüzlerce Kişinin Katılımıyla Açıldı.

Bağdat Caddesi'nde Işık Şöleni

100. yılını coşkuyla kutlayan Fenerbahçe'nin Bağdat Caddesi'nde tasarımını İtalyan şölen tasarımcısı Valerio Festi'ye yaptırdığı ışıklandırma Başkan Aziz Yıldırım ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün yanı sıra yüzlerce kişinin katılımıyla açıldı.

Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal trafik ışıkları önünde gerçekleştirilen açılış törenine, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar. Akşam saatlerinden düzenlenen törene Fenerbahçe taraftarları katıldı. Yüzlerce sarı-lacivertli taraftar bu anı gerek cep telefonları, gerekse fotoğraf makineleri ile ölümsüzleştirdiler. 15 gün boyunca yanacak olan bu ışık şöleni, Erenköy boyunca 20-25 metre aralıklarla 12 metre yüksekliğinde 36 adet

ışık takı kurulacak. Böylece yaklaşık 700-800 metre uzunluğunda bir ışık galerisi oluşturuldu. İtalyan sanatçı Valerio Festi'nin tercümanı aracılığı ile yaptığı açıklamada, "Yapılan bu çalışmada 300 kilometre uzunluğunda kablo, 160 bin ampul, binlerce saat çalışma ve yüzlerce insanın ruhu ortaya konmuştur" dedi. Festi, yaptıkları bu çalışmanın çok özel olduğunu ve uzun bir süre konuşulacak bir çalışma olduğunu söyledi.

(UÖ-MFS-MFS-S)