Bağdat: Bağdat'ta Kaçırılanlardan 12 Kişi Daha Serbest Bırakıldı

Bağdat: Bağdat'ta Kaçırılanlardan 12 Kişi Daha Serbest Bırakıldı

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Bugün Kaçırılan 50 İla 70 Kişiden 12'sinin Daha Serbest Bırakıldığı Bildirildi. Öte Yandan Irak İçişleri Bakanlığı, Başkent Bağdat'ta Üzerinde İşkence ve Darp İzlerinin Bulunduğu 47 Iraklı Sivilin Cesedinin Bulunduğunu Açıkladı.

Bağdat: Bağdat'ta Kaçırılanlardan 12 Kişi Daha Serbest Bırakıldı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bugün kaçırılan 50 ila 70 kişiden 12'sinin daha serbest bırakıldığı bildirildi. Öte yandan Irak İçişleri Bakanlığı, başkent Bağdat'ta üzerinde işkence ve darp izlerinin bulunduğu 47 Iraklı sivilin cesedinin bulunduğunu açıkladı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta gün ortasında kaçırılan 50 ila 70 kişiden, akşam saatlerinde serbest bırakılan 29 kişinin ardından 12 kişinin daha kısa süre önce serbest bırakıldığı kaydedildi. Bu verilerle gün ortasında başkentin en ünlü bölgelerinden Teyran Meydanı'nda kaçırılan kişilerden toplam 41 kişi serbest kalmış oldu. Öte yandan İçişleri Bakanlığı kaynakları, başkentin farklı mahallelerinde çoğunda ağır işkence izleri olan toplam 47 kişinin cesedinin ortaya çıkarıldığını duyurdu. Bazılarının el ve gözleri bağlı olduğu ifade edilen cesetlerin, yakın mesafeden silahla vurularak öldürüldüğü saptandı.

Irak genelinde her gün benzer yöntemlerle öldürülmüş onlarca sivilin cesedi ortaya çıkarken, bugün bulunan cesetler arasında, öğle saatlerinde silahlı kişilerce kaçırılan rehinelerin olup olmadığıysa henüz bilinmiyor.

Kaynak: İHA