Bağdat: Bağdat'ta ABD Askerine Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Bağdat: Bağdat'ta ABD Askerine Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Akşam Saatlerinde ABD Askerini Hedef Alan Bombalı Saldırıda 2 Asker Öldü, 3 Asker de Yaralandı.

Bağdat: Bağdat'ta ABD Askerine Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta akşam saatlerinde ABD askerini hedef alan bombalı saldırıda 2 asker öldü, 3 asker de yaralandı.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre, ABD askerini hedef alan bombalı saldırı, bu akşam yerel saatle 20.30 sıralarında, başkentin güneydoğusundaki Dora Mahallesi'nde meydana geldi. Ebu Diyar Caddesi'ne yerleştirilen patlayıcıların, devriye gezen askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 2 Amerikan askerinin öldüğü, 3 askerin de yaralandığı bildirildi. ABD ordusuna ait zırhlı aracın yanarak tamamen kullanılamaz hale geldiği saldırıyı şu ana kadar üstlenen olmadı. Bazı kaynaklar saldırıyı son günlerde eylemlerini artıran Irak'taki aşırı uç gruplardan Irak İslam Ordusu'nun gerçekleştirdiğini öne sürüyor. Irak İslam Ordusu, 10 gün önce Bağdat'taki silah ve mühimmat deposunu bombalamış, bu saldırıda askeri depodaki çok sayıda mühimmat tahribata uğramıştı.

Öte yandan, işgal karşıtı isyancıların son saldırısıyla birlikte, Ekim ayında Irak'ta ölen ABD askerlerinin sayısı 80'e yükseldi.

Kaynak: İHA