Bağdat: Bağdat'ta ABD Askeri Aracına Bombalı Saldırı

Bağdat: Bağdat'ta ABD Askeri Aracına Bombalı Saldırı

Irak'ın Başkenti Bağdat'ta Bu Akşam Saatlerinde ABD Askeri Aracına Yönelik Yapılan Bombalı Saldırıda, Araç Tamamen Yanarak Kullanılamaz Hale Geldi. Askeri Araçtaki Askerlerin Akıbetine İlişkin İse Herhangi Bir Bilgi Verilmedi.

Bağdat: Bağdat'ta ABD Askeri Aracına Bombalı Saldırı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bu akşam saatlerinde ABD askeri aracına yönelik yapılan bombalı saldırıda, araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Askeri araçtaki askerlerin akıbetine ilişkin ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu akşam yerel saatle 21.30 sıralarında Bağdat'ın Nahda bölgesinde ABD askeri konvoyuna bombalı saldırı düzenlendi. Askeri araçların geçiş güzergahında uzaktan kumanda ile patlatılan bombanın infilak etmesi sonucu, Hummer tipi zırhlı aracın parçalanarak yandığı belirtilirken, araç içindeki askerlerin zarar görüp görmediğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. Ülkede bulunan işgal karşıtı isyancı gruplar tarafından gerçekleştirildiği tahmin edilen saldırı ile ilgili yerel ve çok uluslu güçlerin bölgeye sevk edildiği kaydedildi.

Bu arada, kentin Şii mahallelerinden Kerra'da da bir patlama meydana geldiği, uzaktan kumanda ile gerçekleştirilen saldırıda can kaybı yaşanmadığı bildirildi.