Bağcılar'da Polise Silahlı Saldırı

Bağcılar'da Polise Silahlı Saldırı

Bağcılar'da Polis Otusuna Kar Maskeli Kişilerce Silahlı Saldırı Düzenlendi. Saldırıda 2 Polis Memuru Yaralandı. Polislerden Birisinin Sağlık Durumu Ciddiyetini Korurken, Diğer Polis İse Tedavisinin Ardından Taburcu Edildi.

Bağcılar'da Polise Silahlı Saldırı

Bağcılar`da polis otusuna kar maskeli kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 polis memuru yaralandı. Polislerden birisinin sağlık durumu ciddiyetini korurken, diğer polis ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Kemal Paşa Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde devriye gezen polis ekiplerine kimliği belirsiz kar maskeli kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre birisi ağır olmak üzere 2 polis memuru yaralandı. Polis memuru Orhan Arslandağ, Yeni Umut Hastanesi`nde tedavi altına alındı. Özel Bağcılar Hastanesi`ne kaldırılan polis memuru Salih Özübey ise, önce Dr.Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne sevkedilmek üzere yola çıkartıldı. Ardından da yolda hastane değişikliği yapılarak Çapa Tıp Fakültesi`ne sevkedildi. Yaralı polisin sevki sırasında meslektaşları etten duvar örerek çevresini sardı. Polislerin kolkola girerek yaralı meslektaşlarını korumaya çalıştıkları gözlendi. Saldırının gerçekleştiği bölgeye Özel Tim ve Terörle Mücadele Şubesi`ne bağlı çok sayıda polisle havadan arama yapması için bir helikopter gönderildi. Polis memuru Aslandağ ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

ŞÜPHELİ BULUNAN YOLCU MİNİBÜSÜ ARANDI

Olay yerinde polis ekipleri, şüpheli buldukları bir yolcu minibüsünü durdurdu. Didik didik aranan minibüs içindeki 10 kişi ifadeleri alınmak üzere Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne götürüldü. Aralarında çocukların da bulunduğu yolcular şaşkınlık içinde olanları anlamaya çalışırken, annelerin çocuklarını sakinleştirmeye çalıştığı görüldü.

POLİS ŞÜPHELİ BULDUĞU 2 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

Çevrede araştırma ve operasyon yapan polis ekipleri 2 kişiyi gözaltına aldı. Daha sonra şüphelilerden birisi serbest bırakılırken, diğerinin sorgusu sürüyor.


Kaynak: DHA