Bağcılar'da Polise Molotoflu Saldırı Girişimi

Bağcılar'da Polise Molotoflu Saldırı Girişimi

Bağcılar'da kimliği belirlenemeyen şahıslar sokak arasında bulunan polis ekibine molotof kokteyli ile saldırdı. Saldırıdan sonra bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Bağcılar'da Polise Molotoflu Saldırı Girişimi

Bağcılar'da kimliği belirlenemeyen şahıslar sokak arasında bulunan polis ekibine molotof kokteyli ile saldırdı. Saldırıdan sonra bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken, her yerde saldırganları arayen polis 3 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, ellerinde molotof kokteyli bulunan yaklaşık 20 saldırgan, Demirkapı Mahallesi Yakut Sokak üzerinde bulunan trafik polisi ekiplerine ve polis otosuna saldırdı. Olaydan sonra saldırganlar kaçarak izlerini kaybettirmeyi başardı.

Polisler, saldırıdan yara almadan kurtulurken, olay sonrası bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Çevik kuvvet, panzerler ve akrep tipi zırhlı araçlarla sokak aralarında saldırganların izini sürmeye çalışan polis ekipleri zanlıları aradı. Boş inşaatlarda şüphelileri arayan ekipler, çatı katlarını didik didik aradı. Zanlıların kömürlüklerde saklanması ihtimalini de gözönünde bulunduran ekipler, en dip yerleri kontrol etti.

Ayrıca, emniyet güçleri yolda şüpheli gördükleri kişiler üzerinde uygulama yaptı. Güvenlik kuvvetleri 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslar sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Polisin konuyla ilgili soruşturması sürüyor.

Kaynak: CHA