Bağcılar Belediyesi okuma-yazma öğrenen 3 kursiyere ev verdi

Bağcılar Belediyesi okuma-yazma öğrenen 3 kursiyere ev verdi

Bağcılar Belediyesi'nin organize ettiği "Okuma Yazma Seferberliğinde Mutlu Son" isimli etkinlikte okuma-yazma öğrenen 20 bin kişi arasında yapılan çekilişte 3 dayalı döşeli ev ve çok sayıda beyaz eşya dağıtıldı.

Bağcılar Belediyesi okuma-yazma öğrenen 3 kursiyere ev verdi

Bağcılar Belediyesi'nin organize ettiği "Okuma Yazma Seferberliğinde Mutlu Son" isimli etkinlikte okuma-yazma öğrenen 20 bin kişi arasında yapılan çekilişte 3 dayalı döşeli ev ve çok sayıda beyaz eşya dağıtıldı. Kura çekilişini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın yaptığı törende, katılımcılar heyecanlı dakikalar yaşadı. Kura çekilişi sırasında ev sahibi olma şansını yakalayan talihlilerden birisi ismi okunduğu sırada stadyumun arka taraflarında olduğu için platforma çıkamadı. Ardından ismi belirtilen şahıs platforma çıkmayınca stadyumda olmadığı anlaşıldı ve başka bir talihli için kura çekildi. Stadyumda olan şansız talihli daha sonra platforma geldi. Ancak ilk açıklanan talihli platforma gelince ikinci kez ismi açıklanan kursiyer evden vazgeçmek zorunda kaldı.

Bağcılar Belediyesi'nin organizatörlüğünde yapılan okuma-yazma öğretme etkinliğinin finali Bağcılar Mahmutbey Stadyumu'nda yapıldı. Törene Emine Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile birçok davetli katıldı. Bağcılar Belediyesi yapmış olduğu okuma-yazma seferberliğinde 999 sınıfta kurs açıldı. Yapılan etkinliğe 25 bin 687 kişi katılırken, 19 bin 687 kursiyere okuma-yazma belgesi verildi.

Kaynak: CHA