Bafra Sebze Üreticileri Birliği'nden İftar

Bafra Sebze Üreticileri Birliği'nden İftar

Samsun'un Bafra Sebze Üreticileri Birliği Üyeleri İftar Yemeğinde Buluştu.

Bafra Sebze Üreticileri Birliği'nden İftar

Samsun'un Bafra Sebze Üreticileri Birliği üyeleri iftar yemeğinde buluştu.

Bafra Galatasaraylılar Derneği Toplantı Salonu'nda düzenlenen iftar yemeğine, Tarım İl Müdürü Sadullah Kirenci, Tarım İl Müdür Yardımcısı Kadir İspirli, Bafra İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, Tarım İl Müdürlüğü Destekleme Şube Müdürü Recep Kırbaş, Bafra Ziraat Odası Başkanı Sait Karagöl, iş adamı Nihat Kaya, Bafra Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Bilgiç, Samsun İl Genel Meclis üyesi Tarım Komisyonu Başkanı Hüseyin Yurduseven ve sebze üreticileri birliği üyeleri katıldı.

Bafra Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Bilgiç, yemekte yaptığı konuşmada, 402 üyelerinin bulunduğunu, sebze üreticileri arasında birliği sağlayacaklarını, çok yönlü çalışma sayesinde de sebze üreticiliğinin yaygınlaştırılacağını söyledi.

Tarım İl Müdürü Sadullah Kirenci ise, "Bizden önceki dosyaları karıştırdım. 1995 yıllarında Samsun ve ilçelerinde toplantılar yapılmış. 'Tarımsal sanayi bir türlü kurulamıyor' diyorlar. Bu sebze üreticilerini bu sene kurduk. Artık Samsun ilinde ve Bafra ilçesinde sadece üretici değil, artık sanayiye dönelik, çalışmalarımız devam ediyor. Yani çok rahatlıkla söyleyebilirim, Samsun ve ilçelerinde her türlü tarım gelişecek. Çalışmaları en güzel noktada değerlendireceğiz. Fabrikalar Samsun ve ilçelerinde kurulmaya devam edecek. Önümüzdeki senelerde sözleşmeli çiftçilerin artması yönünde çalışmalarımız hedefine ulaşacaktır" diye konuştu.

(NA-SA)

08.10.2007 21:54 TSİ