Bafra Otm Lisesi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Olarak Devam Edecek'
Haberler » Yerel » Bafra Otm Lisesi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Olarak Devam Edecek' - Haberler

Bafra Otm Lisesi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Olarak Devam Edecek'

Bafra Kaymakamı Ali Katırcı 2 gün önce medyada yayınlanan, 'Bafra Otelcilik ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Kapanıyor.

Bafra Otm Lisesi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Olarak Devam Edecek'

Kaymakamı 2 gün önce medyada yayınlanan, 'Bafra Otelcilik ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Kapanıyor.’ haberleri ile ilgili açıklama yaptı. Katırcı, Bafra OTM Lisesi Mesleki Teknik Anadolu lisesi olarak devam edeceğini bildirdi.


Kaymakam Katırcı, 3-4 Haziran 2014 günlerinde 'Bafra Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Kapanıyor, Bafra Otelcilik ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Kapanıyor' gibi yazılı ve görsel basında çıkan haberler üzerine konu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilerek çözüm istendiğini aktarıp şu açıklamayı yaptı: "Milli Eğitim Müdürlüğünün 04.06.2014 tarihli yazılı beyanında ise, 'Meslek ve Teknik Ortaöğretim okul çeşitliliğinin azaltılması ile ilgili bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 2014/8 nolu genelgenin 11. Maddesinde aynı bina içerisinde birden fazla mesleki ve teknik ortaöğretim okulunun olması halinde yeni bina yatırım programına alınmamış/ inşaatı başlamamış okullar birleştirilerek tek okul olarak teklif edilecektir' denilmektedir. Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımız diğer okulların alanlarını binalarının yeterli olması halinde kendi okullarında açabilecektir. Bafra İlçemizde Şehit Erkut Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi ile otelcilik ile turizm meslek lisesi müdürlükleri aynı binayı kullandıklarından okullarımız kapatılmayıp eğitime Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak devam edecektir.’’ dedi.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler