Bafra Kaymakamı Katırcı Açıklaması
Haberler » Yerel » Bafra Kaymakamı Katırcı Açıklaması - Haberler

Bafra Kaymakamı Katırcı Açıklaması

Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan yağışın aşağı kesimlerde sele neden olduğunu, ekiplerin hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Bafra Kaymakamı Katırcı Açıklaması

Kaymakamı Ali Katırcı, ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan yağışın aşağı kesimlerde sele neden olduğunu, ekiplerin hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Katırcı, yaptığı yazılı açıklamada, yağışlar nedeniyle Sinop-Samsun karayolunun bir süre kapandığını belirtti.

Ana yol üzerinde, Kolay beldesinde ve köylerde yaşanan sıkıntıları gidermek için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Katırcı, şunları kaydetti:

"Ekiplerimiz hasarların tespiti ve vatandaşlarımıza kısa sürede yardım etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Özel İdare ekiplerimiz zarar gören köprüler, yollar ve dere yatakları istikametindeki çalışmaları yerinde tespit edip gereken müdahaleleri yapıyorlar. Bugün yine Meteorolojiden alınan ihbarlar sonucu Samsun ve bölgesindeki yağışların devam ettiğini öğrendik. Ani bir sel olayı için tüm ekiplerimizle teyakkuz halindeyiz. Bölgede ciddi sıkıntılar var. Bu anlamda yerel yönetimlerimiz ve ilgili kurum ve kuruluşlarımızla ciddi çalışmalar içerisindeyiz."

Muhabir: Seyit Ahmet Uncu/ Fatma Kalay

Yayıncı: Orhan Topal - SAMSUN

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri