Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı'nın Köy Ziyaretleri

Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı'nın Köy Ziyaretleri

Samsun'un Bafra İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İlçeye Bağlı 3 Köyü Ziyaret Ederek, Köylerin Sorunlarını Dinledi. Kaymakam Bekir Dınkırcı, "Meyveciliğin İstikbali Var. Nitelikli ve Kaliteli Ürün Yetiştirmek Zorundayız" Dedi.

Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı'nın Köy Ziyaretleri

Samsun'un Bafra İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı, ilçeye bağlı 3 köyü ziyaret ederek, köylerin sorunlarını dinledi. Kaymakam Bekir Dınkırcı, "Meyveciliğin istikbali var. Nitelikli ve kaliteli ürün yetiştirmek zorundayız" dedi.

Bafra ilçesine bağlı Boğazkaya, Düzköy ve Yeniköy'ü gezen Kaymakam Dınkırcı, köylülerin sorunlarını dinledi. Toprakta klasik anlamda üretimin bittiğini söyleyen Dınkırcı, kırsal alanda meyveciliğin önemli olduğunu vurguladı. Köylerin dünü ve yarınının kendisi için çok önemli olduğunu belirten kaymakam Dınkırcı, "Biz sürekli teşvik ettiğimiz kapama bahçelerini takip edeceğiz. Yarı bodur ve bodur meyveler Bafra ilçesinin geleceğini olumlu yönde değiştirecek. Bafra çiftçisi koordinasyonu çok daha iyi noktaya getirmeye başladı. Bafra'nın tek sorunu yeteri kadar olmayan ürün azlığıdır. Birim alandan yüksek getiri elde etmek varken, niye düşük gelire razı olalım. Köylerde bilimsel çalışma yapmalıyız. Bilimsel çalışma için toprağın yapısını ortaya çıkarmak zorundayız. Ortak hareket etmenin başlangıcı da toprak tahlilidir" diye konuştu.

Kaymakam Dınkırcı, Yeniköy'de yaptığı açıklamada 1388 kilometrelik köy yolu ağında bu sene yoğun çalışma yapacaklarını söyledi. Daha sonra Yeniköy sakinlerinden emekli öğretmen Selim Yongacı'ya ait 20.25 dekarlık yarı bodur elma bahçesinde 1620 adet yarı bodur fidanın dikim törenine de katılan Kaymakam Dınkırcı, Bafra Ovası'nda meyveciliği yaygınlaşmaya doğru gittiğini kaydetti.

(NA-SA)

30.03.2007 21:52 TSİ