Bafra İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu

Bafra İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu

Bafra İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Pilav Gününde Buluştu. 7.geleneksel Bafra İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Buluşma Günü Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması'nın Ardından Kuran Okuma Yarışması'nda Samsun 2.si Olan Hüseyin Kul'un Kuran Tilaveti ile Başladı.

Bafra İhl Mezunları Pilav Gününde Buluştu

Bafra İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunları pilav gününde buluştu. 7.Geleneksel Bafra İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Buluşma Günü programı saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması'nın ardından Kuran Okuma Yarışması'nda Samsun 2.si olan Hüseyin Kul'un Kuran tilaveti ile başladı.

Tertip Komitesi Başkanı Gülten Sezgin'in programda emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, bir Bafra İHL mezunu olarak hocalarının önünde konuşmasının heyecanını yaşadığını dile getirerek "Bu okullardan mezun olmak bir onurdur" dedi.

Bu okullardan mezun olanları biraraya getiren organizasyonların birlik ve beraberliği pekiştirdiğini ifade eden Öztürk, zor günlerin aydınlık yarınlarına da bu tip programlarla ulaşacaklarını sözlerine ekledi.

"BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA"

Konuşmasına, "Berabar yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana her şey sizi hatırlatıyor'' şiiri ile başlayan Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş de önü kısmen kapanan İmam Hatip Lisesi okullarının bu zor günlerini aşacağına inandığını belirterek, güzel günlerin yakın olduğunu söyledi.

Yağışlı havaya ve küçük aksaklıklara rağmen güzel bir organizasyon olduğunu özellikle ifade eden Neiş, "Bu okullardan mezun olmuş doktorlar, avukatlar görmek istiyorum. Bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalı ve gelecek nesillerin önü açılmalı" dedi.

Bafra İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mustafa Hatipoğlu da konuşmasında, Türkiye genelinde İmam Hatip Liselerinin 57'nci kuruluş yıldönümü olduğunu, Bafra'da ise okulun kuruluşunun 32. yıldönümü olduğunu kaydetti. Bafra İmam Hatip Lisesinin 17 Eylül 1976 yılında 217 öğrenci ile eğitim-öğretime başladığını belirten Okul Müdürü Mustafa Hatipoğlu, İmam Hatip neslinin incinmemek için dik duran bir nesil olduğunu söyledi.

7. Geleneksel Bafra İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Buluşma Günü programı, davetlilere etli pilav ikramı ile sona erdi.

Kaynak: CHA