Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu
Haberler » Yerel » Haber

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu

Samsun'un Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 48. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda Yapıldı.

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu

Samsun'un Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 48. Olağan Genel Kurul toplantısı, Şoförler ve Otomobilciler Odası'nda yapıldı.

Toplantıya Bafra Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Eyüp Güler, Bafra Belediye Başkan Vekili Fikri Düşünsel, Bafra TSO Başkanı Rızvan Aksoy ve çok sayıda kooperatif üyesi katıldı.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fevzi Apaydın'ın divan başkanlığı yaptığı genel kurul toplantısında konuşma yapan Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, esnafın alın teri, el emeği, göz nuru dökerek belirli ekonomik noktaya geldiğini ve ahtı vefayı ise çok iyi bildiğini söyledi. Genççakır, kooperatiflerin Halk Bankası vasıtasıyla esnaflara ucuz kredi vermek için kurulduğunu belirterek, "Faiz kredilerinin yüzde 13 olduğu bir dönemde herkesin isteğine göre çalışma yaptık. Biz Bafra olarak 8 milyon YTL esnaf sanatkara kredi dağıtmış bulunuyoruz. Bu rakam pekte azımsanacak bir rakam değildir. Bu kredi alınırken yüzde 13 faiz sistemi, bazı bankalardan aldığımız bilgilere göre faiz sisteminin kesintilerle yüzde 17 olduğunu söylüyorlar. Esnaf sanatkar ekonominin birleştirici betonu olup, toplumumuzun orta direği ve toplumun sosyal yaşantısındaki sigortasıdır” dedi.

Genel kurulda denetim kurulu raporları, bilanço, gelir-gider raporları okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2007 yılı tahmini bütçesi 514 bin 500 YTL olduğu oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra yapılan oylamada Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin asil yönetim kurulu üyeliğine şu isimler seçildi: “Metin Genççakır, İbrahim Aydoğdu, Hamdi Bekar, Haydar Sarı, Nezih Bahtiyar, Aziz Öztürk ve Mustafa Özdemir.”

(NA-SA)

16.01.2007 18:58 TSİ