Bafra'da Kızılay ve Lösev Haftası Etkinliği

Bafra'da Kızılay ve Lösev Haftası Etkinliği

Bafra'da Kızılay ve Lösev Haftası Etkinliği
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Samsun'un Bafra ilçesinde Kızılay ile LÖSEV Haftası kapsamında etkinlik gerçekleştirildi.

Samsun'un Bafra ilçesinde Kızılay ile LÖSEV Haftası kapsamında etkinlik gerçekleştirildi.

İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Türk Kızılayı Bafra Şubesi ile LÖSEV Bafra Temsilciliğince Bafra Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte, organ bağışı ile ilgili bilgi verildi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da bir tanıdığının böbrek nakli ile ilgili sırasının geldiğini söylerken gözlerinin parladığını gördüğünü dile getirerek, "O gün bu bağışların ne kadar önemli olduğunu anladım. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bağış ortalamasında biraz gerideyiz. Umarım bu sayılarda maksimuma çıkarız." dedi.

Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç ise kendisinin, ailesinin ve yönetim kurulunun bağışçısı olduklarını söyledi.

Otobüslerde kan alma faaliyetlerinde bazı sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Genç, "Belediyemizin bize tahsis ettiği yerde sabit olarak her perşembe günü kan alımı yapıyoruz. Aciliyet kapımızı çalmadan birtakım şeylerin farkında olmamız gerekiyor. Buna göre hareket etmeliyiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül almaya hak kazanan kan bağışçılarına ödülleri verildi.

Programa Kaymakam Ali Fuat Türkel, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Dursun, LÖSEV Samsun Temsilcisi Erol Korkmaz ile davetliler katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title