Bafra'da 10 Kasım Anma Programı
Haberler » Yerel » Bafra'da 10 Kasım Anma Programı - Haberler

Bafra'da 10 Kasım Anma Programı

Samsun'un Bafra ilçesinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

Bafra'da 10 Kasım Anma Programı

'un ilçesinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile başladı.

Atatürk'ün ölümünün 74. yılı dolayısıyla protokol tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Çelenk merasiminin ardından sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Kaymakam , Garnizon Komutanı Binbaşı Serdal Şahin, Belediye Başkanı Zihni Şahin, Askerlik Şubesi Başkanı Serkan Savaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uzunlar, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kent Meydanı'ndaki törenin ardından Gazi İlköğretim Okulu tarafından Belediye Kültür Merkezi'nde anma programı düzenlendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Gazi İlköğretim Okulu öğretmeni Bekir Şener tarafından yapıldı. Törende konuşan Kaymakam Ali Katırcı, "Büyük liderler için kuşkusuz ki matem değil, fikirlerine sadakat gereklidir. Fikrinden hareketle, 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas günü olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yönelmek için bize verilmiş bir fırsat olarak görmekteyiz" dedi.

Atatürk'ün hayatını anlatan sunumla devam eden anma programı öğrencilerce okunan şiirler ve oratoryom gösterisi ile son buldu. - SAMSUN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri