Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığı Çeltik Tahliye Kanalları İçin Kepçe Aldı
Haberler » Yerel » Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığı Çeltik Tahliye Kanalları İçin Kepçe Aldı - Haberler

Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığı Çeltik Tahliye Kanalları İçin Kepçe Aldı

Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığı tarafından çeltik ekimi yapan 40 köyde çiftçinin su kanalı temizliği işini kolaylaştırmak ve tahliye sorunlarını çözmek için bir adet kepçe aldıklarını bildirdi.

Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığı Çeltik Tahliye Kanalları İçin Kepçe Aldı

İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığı tarafından çeltik ekimi yapan 40 köyde çiftçinin su kanalı temizliği işini kolaylaştırmak ve tahliye sorunlarını çözmek için bir adet kepçe aldıklarını bildirdi.

Katırcı, Bafra İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün Fatih Mahallesi'ndeki deneme çiftliğinde gerçekleştirilen törende, Çeltik tahliye kanallarının temizlenmesi ve yeni tahliye kanallarının açılmasında kullanılmak üzere, aldıkları kepçenin 'nda büyük bir ihtiyacı gidereceğini söyledi.

Kepçenin Bafra Ovası'nda çiftçilerin hizmetinde kullanılacağını ifade eden Katırcı, şunları kaydetti:

"Bugün Bafra Çeltik Komisyonu Başkanlığımıza temin ettiğimiz iş makinemizi teslim alıyoruz. Bafra Çeltik Komisyonu olarak, ilçemizde çeltik ekimi yapan 40'ın üzerinde köyde kullanılmak üzere iş makinesini satın aldık. Bugünden itibaren de bu makineyi Bafra Köylere Hizmet Götürme Birliği ile birlikte yapacağımız protokol ile birlikte köylerimizin işlerinde kullanacağız."

Muhabir: Namık Azgın/ Fatma Kalay

Yayıncı: Mehmet Kumcağız - SAMSUN

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri