Bacağı Mazgala Sıkıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Bacağı Mazgala Sıkıştı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Bacağı Mazgala Sıkıştı

Üsküdar'da, caddede yürüyen genç kızın bacağı yağmur suyu tahliye mazgalına sıkıştı.

Çevreden yardıma koşan vatandaşların çabası yetersiz kalınca çağrılan itfaiye ekipleri, kesme makinesi yardımıyla genç kızın bacağını sıkıştığı yerden kurtardı.

Olay saat 13.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi 48 numara önünde meydana geldi. Simge Büyüktürk (19), iki arkadaşıyla birlikte caddede yürüdüğü sırada, sağ ayağı, daha önceden bir demiri kırılmış olan mazgala sıkıştı. Kendi imkanlarıyla sıkışan bacağını çıkaramayan genç kız çığlık atarak çevreden yardım istedi. Simge Büyüktürk'ün yardımına koşan vatandaşlar, bacağına yağ ve sabun sürerek çıkarmaya çalıştı. Tüm çabaları yetersiz kalan vatandaşlar itfaiyeden yardım istedi.

TAŞLA KAPATILDI

Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri, genç kızın bacağının sıkıştığı bölümün yanındaki demiri kıvılcımsız kesme makasıyla kesti. Bacağının kesileceği endişesiyle kısa süreli korku ve panik yaşayan Simge Büyüktürk'ün sıkışan bacağı itfaiye tarafından çıkarıldı.Sandalye sedyeye bindirilen Büyüktürk, daha sonra sedyeye konularak ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Simge Büyüktürk'ün sağlık durumunun iyi olduğu,bacağında ezilmeler oluştuğu öğrenildi.

İtfaiye ekipleri başka bir kaza olmaması için mazgalın çevresine güvenlik şeridi çektikten sonra kesilen demirin üzerine büyük bir taş koydu. Belediye ekiplerine de haber veren itfaiye ekipleri daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Bacağı Mazgala Sıkıştı

Bacağı Mazgala Sıkıştı

Bacağı Mazgala Sıkıştı

Bacağı Mazgala Sıkıştı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım