Babasının Sanatçı Olma Hayalini Oğlu Gerçekleştirecek
Haberler » Güncel » Haber

Babasının Sanatçı Olma Hayalini Oğlu Gerçekleştirecek

Küçüklüğünden Beri Sanatçı Olmak Hayaliyle Çalmadık Kapı Bırakmayan Ancak İmkansızlıklar Yüzünden Bir Türlü Hedefine Ulaşamayan Talip Bulut'un Hayallerini Şimdi Oğlu Gerçekleştirmek İçin Çaba Sarf Ediyor.

Babasının Sanatçı Olma Hayalini Oğlu Gerçekleştirecek

Küçüklüğünden beri sanatçı olmak hayaliyle çalmadık kapı bırakmayan ancak imkansızlıklar yüzünden bir türlü hedefine ulaşamayan Talip Bulut'un hayallerini şimdi oğlu gerçekleştirmek için çaba sarf ediyor.

Gençliğinde sanatçı olma hayaliyle bir çok girişimde bulunmasına rağmen bu girişimlerinden sonuç alamayan Talip Bulut, (44), şimdi oğlunun başarısı için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyor. Oğluna çalışmalarında büyük destek veren Bulut (44), Ferhat'ın ustaları aratmayan bağlaması, billur sesi ve kalpten gelen içtenlikle söylediği türküleriyle sanat camiasında hak ettiği yeri kısa sürede alacağına inanıyor.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde sağlık teknisyeni olarak çalışan Talip Bulut, yıllarca sanatçı olma hayali kurmuş. Katıldığı birçok yarışma ve organizasyonda beğeni toplayan Bulut, aynı zamanda belediyelerin müzik korolarında görev almış. Çevresinde ikinci İzzet Altınmeşe olarak tanınan Talip Bulut'un evinde bağlama ve türkü sesinden başka bir ses neredeyse duyulmamış. Ancak Bulut, çalışmalarını ekonomik sorunlar yüzünden profesyonel düzeye taşıyamamış. Sağlık görevlisi olarak çalışan baba Bulut'un bu hayalini gerçekleştirme görevi ise şimdi oğlu Ferhat Bulut'ta.

Oğlunun türkülerine çaldığı bağlama ile destek olan baba Talip Bulut, vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Oğlu çalıp babası söylerken, bazı zamanlarda da babası çalıp oğlu gurbet kokan türküleri yorumluyor.

Ferhat Bulut (21) küçük yaştan beri sanatın içinde olduğunu belirterek, "Bu babamdan severek devraldığım bir meslek. Ben iki yıllık elektrik elektronik okumama rağmen müzik yapıyorum. Babam vesilesi ile müzikle tanıştım, bizim evimizde sürekli bir saz olurdu. babam çalar ben söylerdim. Ayrıca ilkokulda öğretmenim de bana daha iyi bağlama çalmayı öğretti. Kendimi hem bağlama, hem de ses eğitimi konusunda geliştirdim." dedi.

Şu anda Orhangazi ilçesinde amatörce konserler verdiğini anlatan Ferhat Bulut, kış sezonunda İstanbul'a gitmeye ve sesini daha geniş kitlelere duyurmaya hazırlanıyor.

Kendisine bir çok sevilen sanatçıyı örnek aldığını anlatan oğlu Ferhat Bulut, "Özgün müzik tarzında kendime Nurettin Rençber, Hakan Yeşilyurt ve İlkay Akkaya'yı örnek alıyorum. Türkü bazında ise Neşet Ertaş, Aysun Gültekin var. Ayrıca Erzurum yöresinden Nurullah Akçayır, Mükerrem Kemertaş ve Aysun Gültekin'i kendime örnek almaktayım." şeklinde sözlerini tamamladı.

(CİHAN)