Babasının Öldüğü Yaşta Şehit Oldu

Babasının Öldüğü Yaşta Şehit Oldu

Kato Dağı'nda sürdürülen operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç'un Konya'daki evine ateş düştü.

Babasının Öldüğü Yaşta Şehit Oldu

Beytüşşebap'taki Kato Dağı'nda sürdürülen operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç'un, 24 yıl önce babasının vefat ettiği yaşta şehit olduğu öğrenildi.

Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç'un şehit olduğu haberini alan yakınları, taziye ziyareti için şehidin Konya'nın Karapınar ilçesindeki baba evine gitti. Şehidin baba evine vatandaşlar tarafından Türk bayrakları asıldı.

Şehidin dedesi Yusuf İzzettin Akkoç, annesi Nebiye Akkoç ile kardeşleri ve eşi taziyeleri kabul etti.

Şehidin dedesi Yusuf İzzettin Akkoç, yaptığı açıklamada, şehidin yaklaşık 2 ay önce evlendiğini, mutluluklarının yarım kaldığını söyledi.

Terör örgütüne tepki gösteren dede Akkoç, şunları kaydetti:

"Vatan sağ olsun. Allah başkalarına bu acıyı göstermesin. Bizim canımız yandı başkaları yanmasın. İki ay kadar önce evlendirdik. 15 gün ailesinin yanında kaldıktan sonra askere gitti. Babası, 3 yaşındayken öldü. Bunları büyüttük, üniversitede okuttuk. Allah bu acıyı kimseye göstermesin. Vatan sağ olsun, Allah öteki dünyasını iyi etsin."

BABASININ ÖLDÜĞÜ YAŞTA ŞEHİT OLDU

Şehit Akkoç'un dayısı Mustafa Karabacak ise şehidin 4 yıllık uzman çavuş olduğunu söyledi.

Evlendikten 15-20 gün sonra görevine döndüğünü ifade eden Karabacak, "İlhan 3 yaşındayken, babası trafik kazasında öldü. Babası öldüğünde 27 yaşındaydı. İlhan Akkoç da 27 yaşında şehit oldu. En son üç gün önce görüştüğümde İyi olduğunu söylemişti. Görüşmemizde bana, 'Ben seni arayacağım, göreve çıkacağım' demişti, bir daha da görüşmedim" diye konuştu.