Babasını Aldattığı İddasıyla, Annesini Boğazından Keserek Öldürmüş

Babasını Aldattığı İddasıyla, Annesini Boğazından Keserek Öldürmüş

Konya'da, dün yatağında boğazının 4 yerinden bıçakla kesilerek öldürülmüş halde bulunan evli ve 3 çocuk annesi 47 yaşındaki Zeynep Y'nin, katil zanlısının 27 yaşındaki oğlu kasap Mustafa Y. olduğu ortaya çıktı.

Babasını Aldattığı İddasıyla, Annesini Boğazından Keserek Öldürmüş

Konya'da, dün yatağında boğazından 4 yerinden bıçakla kesilerek öldürülmüş halde bulunan evli ve 3 çocuk annesi 47 yaşındaki Zeynep Y'nin, katil zanlısının 27 yaşındaki oğlu kasap Mustafa Y. olduğu ortaya çıktı. Suçunu itiraf eden Mustafa Y'nin, annesini, babasını başka bir erkekle aldattığı iddiasıyla öldürdüğü ve annesiyle yaklaşık 6 aydır aynı odada yattığından dolayı da öldürmeden önce yaklaşık 5 dakika izlediği, olayın ardından da kız kardeşlerini sakinleştirmeye çalıştığını söylediği öğrenildi.

Olay, dün saat 07.30 sıralarında merkez Karatay İlçesi Fetih Mahallesi Fetihkent Siteleri Yağmur Apartmanı'nda meydana geldi. İddaya göre, sabah uyanan 25 yaşındaki Esra Y., annesi Zeynep Y'nin yattığı odanın kapı aralığından, ayaklarının yorganın dışında kaldığını gördü. Annesinin üzerini örtmek için içeriye giren Esra Y., yatağın kanlar içinde olduğunu fark etti. Yorganı kaldırdığında annesinin hareketsiz bir şekilde yattığını gören Esra Y., bağırarak evdeki kardeşlerinden yardım istedi. Ardından 112 acil servise haber verildi. Kasap olan saban erken saatlerde işe giden 53 yaşındaki Abdullah Y. de durumu öğrenir öğrenmez eve geldi.

Sağlık görevlileri tarafından boğazından 4 kez bıçaklanarak öldüğü saptanan Zeynep Y'nin cenazesi otopsi yapılmak için Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis, şüphe üzerine öldürülen kadının eşi Abdullah Y., babasıyla birlikte kasaplık yapan oğlu Mustafa Y. ile kızları Esra Y. ve 23 yaşındaki Büşra Y'nin ifadelerine başvurmak üzere Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği'ne götürdü.

Abdullah Y., polisdeki ifadesinde "Eşim sabah beni işe uğurladı. Herhangi bir şey yoktu." dedi.

BABAMI ALDATTIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜM

Yaklaşık 6 aydır annesi Zeynep Y. ile aynı odada yatmasına rağmen polise ilk olarak olayı görmediğini söyleyen Mustafa Y., daha sonra suçunu itiraf etti. Annesi'ni babasını aldattığını öne sürerek öldürdüğünü anlatan Mustafa Y'nin, "Annemin, son iki-üç yıldır, babamı başka biriyle aldattığı duyumlarını aldım. Hal ve hareketleride o yöndeydi. Babamla da bu yüzden kavgalı oldukları için birlikte yatmıyorlardı. Yaklaşık 6 aydır annemle aynı odada yatıyoruz. Zaten bunu yapmayı planlıyordum. Bir ara vazgeçmiştim."

ÖLDÜRMEDEN ÖNCE ANNESİNİ İZLEDİ

Aynı odada uyudukları için öldürmeden önce yüz üstü yatağında yatan annesini izlediğini ifade eden Mustafa Y., "Yaklaşık 5 dakika boyunca annemi izledim. Babam işe gittikten sonra. Et kesiminde kullandığımız bıçağı mutfaktan aldım. Olayı gözümde canlandırdım ve bir anda annemi boğazından keserek öldürdüm. Pişman değilim." dediği öğrenildi.

KIZ KARDEŞLERİNİ SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞMIŞ

Annesini öldürdükten sonra kıyafetlerini giyip işe gitmek için odadan çıktıktan sonra kız kardeşi Esra Y'nin uyandığını belirten Mustafa Y., "Kız kardeşim Esra, odanın kapısını aralık olduğunu görünce odaya girdi. Sonra çığlıklar attı. Diğer kardeşimde odaya girdi. Daha sonra ben onları sakinleştirmeye çalıştım. 112 Acil Servis'e haber verdim." dedi.

EŞİMLE AYRILMAMA SEBEP OLDU

2009 yılında evlendiğini belirten Mustafa Y'nin, "Yaklaşık 1 yıl evli kaldık ve annem sürekli eşimle kavga ediyordu. Eşimle benimde aramı bozdu. Sonra boşandık. Tekrar birleşmek istedik ama annem yine engel oldu." dedi.

Mustafa Y., yapılan sorgulamasının ardından Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra bugün adliyeye sevk edildi. Abdullah Y. ve iki kızı da ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.