Babalar Birer Ulu Çınardır

Babalar Birer Ulu Çınardır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yayınladığı bir mesajla, bütün babaların 'Babalar Günü'nü kutladı.

Babalar Birer Ulu Çınardır

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Babalar Günü vesilesiyle yayınladığı mesajda; babaların ailenin temel iki direğinden birisi olduğuna dikkat çekti. Karaosmanoğlu mesajında, adeta ulu bir çınar gibi ailesine kol kanat geren babaların dünyanın en yüce varlıklarından birisi olduğunu ifade etti. Başkan Karaosmanoğlu, "Haziran ayının 3'ncü Pazar günü Türkiye de dâhil olmak üzere pek çok ülke tarafından 'Babalar Günü' olarak kutlanmaktadır. İnsanoğlunun dünyaya gelişine vesile olan iki değerli varlıktan birisi olan babaların değeri ölçülemeyecek kadar büyüktür" dedi.

BABALAR FEDAKAR İNSANLARDIR

Başkan Karaosmanoğlu mesajında şunları söyledi: "Babalar adeta ulu bir çınar gibi ailesine kol kanat geren fedakâr insanlardır. Baba çalışır, ter döker, yuvasını geçindirmek için, çoluk çocuğunun rızkını helâlinden kazanmak için koşturur. Evlatlarını bağrına basar. Onların okuması, mutlu olması için didinir. Sebep-i hayatımızdır. Baba şikâyet etmez, yorulmaz, bıkmaz, 'Benden bu kadar' demez. Daima ayaktadır, hiç yıkılmaz, hep hareket halindedir. Babalarımız aileleri için yaşarlar. Babalarımız, eli öpülecek adamlardır" diye konuştu.

BABALARA LAYIK EVLATLAR OLALIM

"Bu özel günde, babalarımızı hatırlayalım" diye Başkan Karaosmanoğlu, son olarak şunları söyledi: "Onları kucaklayalım, 'seni çok seviyorum' diyelim. Uzaktaysalar, hiç değilse bir telefon edelim. Bazılarımızın babası vefat etmiş olabilir… Babasını kaybetmiş olanlar bol bol dua etsinler, babalarına ahret saadeti, cennet hayatı dilesinler. Ömür geçici. Hepimiz bir gün göçüp gideceğiz. Babamızı kaybetmenin acısı elbette kolay yatışmaz, tam olarak dinmez. Fakat mühim olan, babalarımıza layık hayırlı birer evlât olabilmektir.
Babalar Günü'nü tekrar kutluyor, bütün babalara ve evlâtlara sevinç dolu, mutlu ve uzun bir ömür diliyorum. Bütün babalarımızın babalar günü kutlu olsun"