Babacan'dan Kuzey Irak Yönetimine: "Daha Güçlü Söylem ve Somut Adım Bekliyoruz"

Babacan'dan Kuzey Irak Yönetimine: "Daha Güçlü Söylem ve Somut Adım Bekliyoruz"

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak Seyahati Öncesi Kuzey Irak'taki Bölgesel Yönetime Seslenerek, "Terör Örgütüne Karşı Daha Güçlü Söylem ve Somut Adım Bekliyoruz." Dedi.

Babacan'dan Kuzey Irak Yönetimine:

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak seyahati öncesi Kuzey Irak'taki bölgesel yönetime seslenerek, "Terör örgütüne karşı daha güçlü söylem ve somut adım bekliyoruz." dedi.

Babacan, Lüksemburg Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Göç Bakanı Jean Asselborn ile Dışişleri Bakanlığı'nda yaklaşık 2 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi. İkili, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan'ın gelecek ay başında Irak'ın başkenti Bağdat'a gerçekleştireceği ziyarette Kuzey Iraklı üst düzey Kürt yetkililerle görüşmede bulunmasının beklenip beklenmeyeceğinin sorulması üzerine Bakan Babacan, "Sayın Başbakan'ın Irak'a gideceği tarih net değil. Ziyaretin içeriği ile ilgili çalışılıyor." diye konuştu.

Kuzey Irak'taki bölgesel yönetim yetkililerine seslenen Babacan, terör örgütü PKK'ya karşı somut adımlar beklediklerini dile getirdi. Babacan, "Irak'ın kuzeyindeki yönetimden, terör örgütüne yönelik çok daha güçlü söylem ve sahada çok daha somut adımlar bekliyoruz. Söylemleri ve somut adımları izliyoruz." diye konuştu.

Kaynak: CHA