Baba Sermet Şükür: 'Hakan Siyaset Düşünmüyor'

Milli Futbolcu Hakan Şükür'ün Babası Sermet Şükür, Hakan'ın Siyasete Girmeyi Düşünmediğini Söyledi. Hakan'a Siyaset ve Futbol Camiasından Bir Çok Teklif Yapıldığını Belirten Baba Şükür, "Hakan Bana Siyasete Sıcak Bakacağını Söylemedi. Siyasete Atılacağını Düşünmüyorum. Öyle Olsaydı Benimle Paylaşırdı." Dedi.

Baba Sermet Şükür: 'Hakan Siyaset Düşünmüyor'

Milli futbolcu Hakan Şükür'ün babası Sermet Şükür, Hakan'ın siyasete girmeyi düşünmediğini söyledi. Hakan'a siyaset ve futbol camiasından bir çok teklif yapıldığını belirten Baba Şükür, "Hakan bana siyasete sıcak bakacağını söylemedi. Siyasete atılacağını düşünmüyorum. Öyle olsaydı benimle paylaşırdı." dedi.

Bu gün bazı internet sitelerinde Hakan Şükür'e AK Parti tarafından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı teklifi yapıldığına dair haberler yer aldığını anımsatan Baba Sermet Şükür, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, Hakan'ın siyasete atılacağını düşünmediğini söyledi.

"Biz de haberlere çok şaşırdık. Bunlar nereden çıkartılıyor bilemiyorum."diyen baba Şükür "Daha Hakan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmedi. Saat 16.00'da görüşecek. Hakan'ın siyasete sıcak bakacağını düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

- BEN SİYASETE ATILMASINA KARŞIYIM -

Hakan'ın babası olarak siyasete atılmasına karşı olduğunu dile getiren Sermet Şükür, şunları kaydetti: "Oğlumu futbol hayatında, sırf inancından dolayı yapratmaya çalıştılar. Bizi üzen olaylar yaşandı. Ben şahsen siyasete atılmasını istemiyorum. Ama kararı kendisi verecek. Bana şu ana kadar siyasete atılacağına dair bir şey söylemedi. Ben artık onun yurt dışında futbol oynamasını da istemiyorum. Avrupa'ya dil kurslarına gitsin, dinlensin biraz hayatını yaşasın istiyorum. Zaten paraya pula ihtiyacı yok. Ancak isterse ülkesinde teknik direktörlük yapabilir."

Kaynak: CHA