Telefon Dükkanına Giren Baba, Verdiği İşaretle Çocuğuna Hırsızlık Yaptırdı

Telefon Dükkanına Giren Baba, Verdiği İşaretle Çocuğuna Hırsızlık Yaptırdı

Eskişehir'de hattını değiştirme bahanesiyle dükkana gelen baba, dükkan çalışanını oyalarken verdiği işaret sonrasında ufak çocuğu, kaşla göz arasında vitrindeki tableti çaldı.

Eskişehir'de yaşanan aile boyu hırsızlık olayı güvenlik kameralarını izleyenleri şaşkına uğrtattı. Dükkan sahibini oylayan adamın, minik çocuğu usta hırsızlara ders verdi.

GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Eskişehir'de Emek Mahallesi Dilek Caddesi üzerinde bulunan bir cep telefonu teknik servisinde yaşanan hırsızlık olayı güvenlik kameralarına yansırken, olayı gerçekleştirenin aile olması ise 'pes' dedirtti.

İKİ ÇOCUK MAĞAZA İÇERİSİNDE DOLANMAYA BAŞLADI

Eskişehir'de akşam saatlerinde dükkana gelen bir şahıs, görevliye hattını taşıtmak istediğini söyledi. Ardından telefonla konuşmaya başlayan şahsın çocukları olduğu iddia edilen iki çocuk da dükkana girerek mağaza içerisinde dolanmaya başladı.

BABA İŞARETİ VERDİ ÇOCUĞU ÇALDI

Baba olduğu iddia edilen şahıs, telefonla konuştuğu anda görevlinin önüne geçerek çocuğa işaret yaptı. Çocuk, verilen işaretin ardından parmaklarının ucuna yükselerek tezgah üzerinde duran piyasa değeri 400 TL olan tableti alarak hızla dükkandan çıktı.

ANNE, ÇOCUĞUNU ARACA BİNMESİ İÇİN TEKMELEDİ

Bu sırada hemen dükkanın önünde duran arabanın içerisinde bekleyen anne de çocuğu hızla araca binmesi için tekmeledi.

"BOYU KISA OLDUĞU İÇİN GÖREMEDİM"

Mağaza sahibinin işi olduğu için o saatlerde işlere kendisini baktığını ifade eden Ali Sökmenli, yaşları küçük çocuklardan bu tür bir olayı beklemediğini, diğer yaşı büyük şahısla ilgilendiğini ifade etti. Başından geçen olayı anlatan Sökmenli, "Akşam saatlerinde dükkanı kapatmaya yakındı. Sonra müşteriler geldi birisi kız diğeri erkek. Ben bilgisayarda otururken adam 'Hat geçişi yapacağım' dedi. Ben de yardımcı olmak istedim. Ondan sonra birden adamın telefonu çaldı. O sırada da küçük çocuk kayboldu. Boyu kısa olduğu için göremedim 'Herhalde arabaya gitti' dedim. Göremedim burada. Babası da telefonda '300 liraya ihtiyacım var' falan diye konuşmalar yapıyordu telefonda. Telefonu kapattı. Ardından çocuklardan birisi burada telefonu alıp bırakıyormuş. Babası işaret yapıyor bırakıyor. Ardından kameralarda da görünüyor zaten, babası işaret yapınca tableti alıp arabaya götürüyor annesinin yanına. O sırada da adam benim önüme geçiyor zaten göremiyorum. Annesi araba önde oturuyor. İki tane de kucağında bebek var. O çocuk arka kapıyı açıp arkaya biniyor" dedi.