Baba Ocağında Gözyaşı

Baba Ocağında Gözyaşı

Kuzey Irak'ta Terör Örgütü PKK'ya Karşı Yürütülen Operasyonda Astsubay Ahmet Deniz Varol'un (28) Şehit Düşmesi, Memleketi Manisa'nın Salihli İlçesindeki Baba Ocağına Ateş Düşürdü.

Baba Ocağında Gözyaşı

Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonda Astsubay Ahmet Deniz Varol'un (28) şehit düşmesi, memleketi Manisa'nın Salihli ilçesindeki baba ocağına ateş düşürdü.

Alınan bilgiye göre, Salihli ilçesine bağlı Karayahşi köyünde yaşayan Varol ailesi, oğullarının şehit olduğu haberini, bugün akşam saatlerinde İzmir'de misafirliğe gittikleri bir yakınlarının evinde öğrendi. Baba Abdullah Varol acı haberle şoka girerken, anne anne Hatice Varol ise baygınlık geçirdi. Oğullarını şehit veren anne ve baba, vakit kaybetmeden köylerine döndü. Astsubay Ahmet Deniz Varol'un şehit olduğu haberini duyan yakınları da, Varol ailesinin evine akın etti. Anne Hatice Varol, kısa bir süre önce oğlunun izinli olarak eve geldiğini söyledi. Baba Abdullah Varol ise "İki oğlum daha var, canları vatana feda olsun" dedi.

Eşinden ayrı olan ve 3 yaşında Erenderin isimli bir oğlu bulunan Şehit Varol'un ağabeyi Oktay Deniz Varol'un da astsubay olduğu, babaları Abdullah Varol'un da astsubaylıktan emekli olduğu bildirildi. Ağabey Oktay Deniz Varol, kardeşinin şehit olduğu haberini aldıktan sonra Marmaris'teki birliğinden izin alarak ailesinin yanına geldi. Bu arada, Şehit Astsubay Varol'un Hakkari Dağ Komando Birliği'nde Temmuz ayında görevini tamamlayıp tayininin çıkmasını beklediği öğrenildi. Şehit Ahmet Deniz Varol'un cenazesinin yarın memleketine gönderilmesi bekleniyor.

(ES-ÖA-OK-Y)

Kaynak: İHA