Baba ile Oğulun Üniversite İddiası

Baba ile Oğulun Üniversite İddiası

Baba ile oğulun üniversite iddiası İlk 2 bin arasında yer bulana sıfır km araç iddiasını bin 213. sırayla baba kazandı İlk 5 bin arasına giren ve Tıp Fakültesini kazanan oğlu, okul bitince babaya istediği aracı alacakISPARTA - Isparta'da emekli sınıf öğretmeni 52 yaşındaki Selahattin...

Baba ile oğulun üniversite iddiası
İlk 2 bin arasında yer bulana sıfır km araç iddiasını bin 213. sırayla baba kazandı
İlk 5 bin arasına giren ve Tıp Fakültesini kazanan oğlu, okul bitince babaya istediği aracı alacak

ISPARTA - Isparta'da emekli sınıf öğretmeni 52 yaşındaki Selahattin Özel, kendisine sınavda ilk 2 bin arasında yer alacağını söyleyen Fen Lisesi öğrencisi oğlu Kamil Özel'e bunu başarması durumunda kendisine istediği aracı alacağını söyledi. Ancak bir süre sonra baba ile oğul sıralama konusunda iddiaya tutuştu. Baba Selahattin Özel ile oğul Kamil Özel, LYS sıralamasında ilk 2000'e girme konusunda aracına iddiaya girdi. Baba ilk 2000'de yer alırsa oğul, oğul ilk 2000'de yer alırsa baba sıfır kilometre hem de istedikleri marka bir aracı alacaktı. İki taraf da giremezse iddia yok sayılacaktı.
Baba Özel ilk 2 bine girdi
Sonuçlar açıklandığında kazanan taraf Baba Selahattin Özel oldu. Özel, LYS'de TS2 puan türünde bin 213'üncü sırada yer aldı. Oğul Kamil Özel ise MF2 puan türünde 4 bin 879.sırada yer aldı. Baba Özel, ilk tercihi olan Gönen MYO Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü'ne yerleşti. Oğul Kamil Özel ise İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yerleşti. Baba Özel, oğlundan 6 yıl sonra hekim olduğunda aracı alma sözü istedi.
İleride sözünü tutmasını istiyorum
Bu iddianın geçen yıl başladığını belirten Baba Özel, "Oğlum Fen lisesine sonuncu sırada girdi. Bana ilk 2 bine girdiğinde araba alır mısın diye sordu. Ben de tutturamaz nasıl olsa deyip tamam dedim. Ama YGS'de 4 bininci sıralarda olduğunu görünce paçalar tutuştu. Ben 2 bine giremeyeceğini söyledim. Sonra iddiaya girdik. Oğlum baba sen de gir o zaman dedi ve iddiaya girdik. Ben de sınava girdim. İkimiz başvuru yaptık. İyi bir derece yaptık. Tabi bu iddiayla oğlum kendini daha çok sınava verdi. Çünkü ucunda bir araba var. İkimiz de aracı olmaya söz verdik. Motivesi güçlü oldu. Ama ailelere ben bunu tavsiye etmiyorum. Bizim iddia büyük oldu. Oğlum göreve başladığında ileride doktor olduğunda sözünü tutmasını istiyorum" dedi.
Beni gaza getirdi
Babasının bir boşluğuna gelerek böyle bir iddiaya girdiğini kaydeden oğul Kamile Özel ise, "Taban puanlarına bakarken iki bin sıralamasında bir üniversite gördüm. Ne var ki bunda herkes girer dedim. Babam kahkaha atarak sen mi gireceksin dedi. Sonra arabasına iddiaya girdik. Bu iddia beni gaza getirdi. İlk sınavda beklemediğim yüksek bir puan aldım. İyice motive oldum. Babam sonra şakasına hocalarıma çok çalışmasın falan diyordu. Sonuçta olmadı. İddiayı kazanan babam oldu. Şimdi ileride meslek sahibi olduğumda babama aracı alacağım" diye konuştu.