Aziziye Belediyesi'nin 2011 Bütçesi 22.8 Milyon Tl Oldu

Aziziye Belediyesi'nin 2011 Bütçesi 22.8 Milyon Tl Oldu

Erzurum Aziziye İlçesinin 2011 Yılı İhzari Bütçesi 22 Milyon 800 Bin Tl Olarak Gerçekleşti.

Aziziye Belediyesi'nin 2011 Bütçesi 22.8 Milyon Tl Oldu

Erzurum Aziziye ilçesinin 2011 yılı ihzari bütçesi 22 milyon 800 bin TL olarak gerçekleşti.

Aziziye Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda ihzari bütçe ve gelir tarifesi görüşüldü. Plan ve Bütçe Komisyonu'nun hazırladığı rapor doğrultusunda Aziziye Belediyesi'nin 2011 yılı ihzari bütçesi 22 milyon 800 bin TL olarak gerçekleşti.

Bütçenin hayırlı olması dileğinde bulunan Belediye Başkanı Fatih Cengiz, yeni yılda özellikle personel giderleri kaleminde önemli düşüş olduğuna vurgu yaparak, personel giderlerinde yarı yarıya düşüş olduğunu, bunun da ciddi şekilde hizmete yansıyacağını söyledi. Geçtiğimiz yıl 19 milyon TL bütçesi olan belediyenin personel giderinin 6,5 milyon TL olduğuna işaret eden Başkan Cengiz, bu yıl bütçenin 22,8 milyon TL olmasına karşı personel giderlerinin 4 milyon TL olacağını belirtti. 179 personelle iki belediye devraldıklarının altını çizen Başkan Cengiz, 19 personel emekli ettiklerini ve 66 personeli de başka kurumlara devrettiklerini ifade etti.

Mali imkânları kısıtlı olmasına karşın, ilçenin ciddi yatırımlara kavuştuğunun altını çizen Başkan Fatih Cengiz, "Kentsel dönüşümden rutin hizmetlere ve sosyal belediyeciliğe varınca kadar önemli hizmetler gerçekleştirdik. Ciddi oranda borcumuz olmasına rağmen, yaz sezonunda asfalt, karo, bordür ve kilit taşı çalışmalarını rekor düzeyde gerçekleştirdik. 7 adet çocuk oyun parkı kuruyoruz. Altyapı anlamında en büyük sorun yaşayan Bilali Habeş ve Ahmet Yesevi mahallelerinde kilit taşı çalışmaları ile birlikte yağmursuyu drenaj kanallarını da yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Aziziye en büyük avantajlarından birinin de ilçeye hizmet sevdası taşıyan liyakat sahibi ve işinin ehli bir belediye meclisi olduğunun altını çizen Başkan Cengiz, hizmet için meclis üyelerinden birim müdürlerine, işçi ve memurundan tüm çalışanlara varıncaya kadar iyi bir ekip oluşturduklarını ve Aziziye'nin hak ettiği konuma gelmesi için el ve gönül birliği içerisinde çalıştıklarını kaydetti.

Kaynak: CHA