Aziz Türk Haberleri

Aziz Türk haber, Aziz Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Türk - 15.6.2019
497 özel harekatçı, komiser yardımcısı oldu
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya, yaptığı konuşmada, Emniyet teşkilatının, mazisinden aldığı ilham ve tarih bilinciyle aziz Türk milletinin huzur ve güvenliği için çalıştığını söyledi.
Aziz Türk - 14.6.2019
Kıbrıs gazilerine madalya ve berat
Ustaoğlu, 20 Temmuz 1974 tarihinin "Yavru Vatan" için barış ve huzurun miladı olduğunu dile getirerek, "Aziz Türk milletinin yazmaya alışık olduğu kahramanlık öykülerinden bir tanesinin daha arşivlere eklendiği gündür.
Aziz Türk - 4.6.2019
Ramazan Bayramı kutlanıyor
Minsolmaz, mesajında, aziz Türk milletinin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nın kutlu olması dileğinde bulundu.
Aziz Türk - 1.6.2019
Bahçeli'den Kadir gecesi mesajı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün vatandaşlarımın, aziz Türk milletinin, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimin Kadir gecesini kutluyor, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.
Aziz Türk - 31.5.2019
Bahçeli'den Kadir Gecesi mesajı
Kaşgar ve Kerkük başta olmak üzere soydaşlarımıza yapılan alçak saldırıları, kurgusu yapılan mütecaviz komploları; Filistin'den Arakan'a kadar din kardeşlerimize yönelik insanlık dışı muameleleri, hunhar eylemleri, menfur niyetleri kınıyor, canileri öncelikle Allah'a havale ediyorum." Zulmün kaybedeceğini, haklı olan, hakikatten yana duranın kazanacağını vurgulayan Bahçeli, "Zorbalık kaybedecek insanlık, vicdan, doğruluk ve adamlık kazanacaktır. Batıl kaybedecek and olsun hak kazanacaktır. Bütün mazlum kardeşlerimi selamlıyorum. Duamız onlarla, kalbimizle onlar bir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün vatandaşlarımın, aziz Türk milletinin, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimin Kadir Gecesi'ni kutluyor, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Aziz Türk - 31.5.2019
DHA ANKARA - Bahçeli'den 'Kadir Gecesi' mesajı
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kadir Gecesi münasebetiyle Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Bahçeli yaptığı paylaşımlarda, "Bin aydan daha hayırlı bir gecenin rahmet ve bereketiyle müşerref oluyor, bu müstesna ve mübarek gecenin nice manevi güzellik ve görkemiyle umutlanıyor, heyecanlanıyor, hevesleniyor, elbette aradığımız huzurun sesini duyuyoruz. Hamd olsun Kadir Gecemizi idrak ediyoruz. Öyle bir aydayız ki, adı Ramazan. Öyle bir gündeyiz ki, adı Cuma. Öyle bir gecedeyiz ki, adı Kadir. Üç kutlu anın, manevi hayatımızın üç muazzez döneminin tertemiz vicdanlarda yoğrularak affı, bağışlamayı ve nice mükafatı müjdelemesi Türk-İslam alemi için nimetlerin en büyüğüdür. Kadir Gecesi'nde açılan ellerin Cenab-ı Allah katında geri çevrilmeyeceğine yürekten inanıyorum. Mazlumların ahının yerde kalmamasını, zulümle abat olacaklarını zannetme yanlışına düşen zalimlerin layık oldukları acıklı sonuçlarla eninde sonunda karşılaşmalarını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. Bahçeli, şunları kaydetti: 'ZULÜM KAYBEDECEK, HAKLI OLAN, HAKİKATTEN YANA DURAN KAZANACAKTIR' "Kaşgar ve Kerkük başta olmak üzere soydaşlarımıza yapılan alçak saldırıları, kurgusu yapılan mütecaviz komploları; Filistin'den Arakan'a kadar din kardeşlerimize yönelik insanlık dışı muameleleri, hunhar eylemleri, menfur niyetleri kınıyor, canileri öncelikle Allah'a havale ediyorum. Elbette zulüm kaybedecek, haklı olan, hakikatten yana duran kazanacaktır. Zorbalık kaybedecek insanlık, vicdan, doğruluk ve adamlık kazanacaktır. Batıl kaybedecek and olsun hak kazanacaktır. Bütün mazlum kardeşlerimi selamlıyorum. Duamız onlarla, kalbimizle onlar bir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün vatandaşlarımın, aziz Türk milletinin, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimin Kadir Gecesini kutluyor, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Aziz Türk - 31.5.2019
Bahçeli'den 'Kadir Gecesi' mesajı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Kadir Gecesi' münasebetiyle yayımladığı mesajda, "Kadir Gecesi'nde açılan ellerin Cenab-ı Allah katında geri çevrilmeyeceğine yürekten inanıyorum. Mazlumların ahının yerde kalmamasını, zulümle abat olacaklarını zannetme yanlışına düşen zalimlerin layık oldukları acıklı sonuçlarla eninde sonunda karşılaşmalarını temenni ediyorum" dedi.  MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kadir Gecesi münasebetiyle Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. Bahçeli yaptığı paylaşımlarda, "Bin aydan daha hayırlı bir gecenin rahmet ve bereketiyle müşerref oluyor, bu müstesna ve mübarek gecenin nice manevi güzellik ve görkemiyle umutlanıyor, heyecanlanıyor, hevesleniyor, elbette aradığımız huzurun sesini duyuyoruz. Hamd olsun Kadir Gecemizi idrak ediyoruz. Öyle bir aydayız ki, adı Ramazan. Öyle bir gündeyiz ki, adı Cuma. Öyle bir gecedeyiz ki, adı Kadir. Üç kutlu anın, manevi hayatımızın üç muazzez döneminin tertemiz vicdanlarda yoğrularak affı, bağışlamayı ve nice mükafatı müjdelemesi Türk-İslam alemi için nimetlerin en büyüğüdür. Kadir Gecesi'nde açılan ellerin Cenab-ı Allah katında geri çevrilmeyeceğine yürekten inanıyorum. Mazlumların ahının yerde kalmamasını, zulümle abat olacaklarını zannetme yanlışına düşen zalimlerin layık oldukları acıklı sonuçlarla eninde sonunda karşılaşmalarını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı. Bahçeli, şunları kaydetti: 'ZULÜM KAYBEDECEK, HAKLI OLAN, HAKİKATTEN YANA DURAN KAZANACAKTIR' "Kaşgar ve Kerkük başta olmak üzere soydaşlarımıza yapılan alçak saldırıları, kurgusu yapılan mütecaviz komploları; Filistin'den Arakan'a kadar din kardeşlerimize yönelik insanlık dışı muameleleri, hunhar eylemleri, menfur niyetleri kınıyor, canileri öncelikle Allah'a havale ediyorum. Elbette zulüm kaybedecek, haklı olan, hakikatten yana duran kazanacaktır. Zorbalık kaybedecek insanlık, vicdan, doğruluk ve adamlık kazanacaktır. Batıl kaybedecek and olsun hak kazanacaktır. Bütün mazlum kardeşlerimi selamlıyorum. Duamız onlarla, kalbimizle onlar bir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün vatandaşlarımın, aziz Türk milletinin, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimin Kadir Gecesini kutluyor, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Aziz Türk - 31.5.2019
Başkan Kadir Kara'dan bayram mesajı
Başkan Kadir Kara; "Mübarek ramazan ayı ve akabinde idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı hürmetine, aziz Türk Milletinin birlik beraberliği ve cennet vatanımızın bekası için mücadele eden kahraman ordumuza ve polisimize başarılar diliyorum.
Aziz Türk - 28.5.2019
İstanbul'un Fetih Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İstanbul'un fethinin 566. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tarihe adını altın harflerle yazdıran Fatih Sultan Mehmet Han'ın "çağ açıp kapayan" bir padişah olarak tarihe geçtiğini ifade eden Başkan Gürkan, "Birçok medeniyete ev sahipliği ve başkentlik yapan İstanbul'un fethi ile Fatih Sultan Mehmet Han Bizans İmparatorluğunu sona erdirmek suretiyle bir çağı kapatıp yeni bir çağ açmıştır. Osmanlı döneminin en büyük fetihlerinden biri olmuştur. Aynı zamanda Peygamber Efendimiz (SAV)'in "İstanbul bir gün feth olunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır" Hadis - i Şerifi ile İslam dünyası için farklı bir önem kazanan bu kutlu şehrin fethi, İslam'ın bir neferi olan aziz Türk Milletine nasip olmuştur.
Aziz Türk - 27.5.2019
Adnan Menderes ve Arkadaşları Anılıyor-1
27 Mayıs 1960 darbesinin ardından idam edilen eski başbakanlardan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve partililer tarafından Topkapı'da bulunan mezarları başında dualarla anıldı. Uysal, "27 Mayıs'ta Yassıada'da yargılananlar demokratlar değildi, demokratların bedeninde ve elbisesinde aziz Türk milletinin tercihleriydi" dedi.
Aziz Türk - 27.5.2019
ADNAN MENDERES VE ARKADAŞLARI ANILIYOR
27 Mayıs 1960 darbesinin ardından idam edilen eski başbakanlardan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan,  Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve partililer  tarafından Topkapı'da bulunan mezarları başında dualarla anıldı. Uysal, "27 Mayıs'ta Yassıada'da yargılananlar demokratlar değildi, demokratların bedeninde ve elbisesinde aziz Türk milletinin tercihleriydi" dedi.
Aziz Türk - 25.5.2019
İYİ Parti'nin 3. Olağanüstü Kurultayı
Tüzükte üçüncü madde, "İYİ Parti, gücünü milletten alan bir siyasi kuruluştur. İYİ Parti'nin sahibi aziz Türk milleti ve parti üyeleridir.
Aziz Türk - 19.5.2019
Vali Gürel, 1919 Doğumlu Nazire Nine'nin Yaşını Kutladı
Vali Gürel, "Milli mücadelemizin 100'üncü yılında, Atatürk'ün Samsun'a çıkış tarihi olan 19 Mayıs 1919'dan tam 100 yıl sonra Nazire teyzemizin yaş günü. Onların duasıyla aslında bu ülke sıkıntılardan, belalardan uzak kalıyor. Bizler de memleketin yöneticileri olarak Nazire Teyzemizin duasına talibiz. Teyzelerimizin duaları devam ettiği müddetçe ülkemizde inşallah payidar kalacaktır. İnşallah nice yüz yıllar dileyelim. Aziz Türk milleti hiçbir zaman esaret altında kalmamıştır, inşallah bundan sonra da kalmaz ve ülkemiz payidar olacak, güçlenecek ve güzel teyzelerimizin dualarıyla yoluna devam edecek.
Aziz Türk - 19.5.2019
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs'ın Beşiktaş için çok anlamlı ve gurur verici bir tarih olduğunu belirten Orman, şu ifadeleri kullandı: "19 Mayıs'ı Türkiye'ye armağan eden en büyük Beşiktaşlı Atatürk'tür; 19 Mayıs'ı, Gençlik ve Spor Bayramı'na dönüştürmek ise bir Beşiktaş zaferidir. Kurucularımızdan Ahmet Fetgeri Aşeni'nin 1935 yılında kulübümüz adına yaptığı önerinin kanunlaşması sonrasında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla, büyük bir onurla nesillerden nesillere kutlanmaya devam etmektedir. 1981 yılından bu yana Atatürk'ü Anma Günü olarak da kutlanan bu anlamlı günde; Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlarken, Ulu Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnetle anıyorum." Fenerbahçe Kulübünün, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun" başlığıyla paylaştığı mesajda şunlar kaydedildi: "Aziz Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi, gurur kaynağımız Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusuna inancı ve kararlılığı ile Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 100.
Aziz Türk - 19.5.2019
Bakan Pekcan'dan 19 Mayıs Mesajı
Pekcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, aziz Türk milletinin inancı ve azmiyle taçlanan Kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, birlik ve beraberliğin, kararlılık ve inancın sembolü olan istiklal meşalesinin, 100 yıl önce Samsun'da yakıldığını anımsattı.
Aziz Türk - 19.5.2019
Bakan Soylu'dan 19 Mayıs Mesajı
Soylu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Aziz Türk milletinin tarih sahnesindeki varlığının en sıkıntılı günlerinden birinde, Samsun'da atılan ilk adımın, sadece bir milletin kurtuluş mücadelesinin değil, aynı zamanda dünyanın sömürgeci güçlerine karşı mazlumların mücadelesinin de ilham kaynağı olduğunu" belirtti.
Aziz Türk - 18.5.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "19 Mayıs" Mesajı
"Yaşasın özgür, bağımsız ve güçlü Türkiye" ifadeleri ile mesajına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı aziz Türk gençliği 19 Mayıs, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.
Aziz Türk - 18.5.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs Mesajı
Mesajında gençlere hitap eden Erdoğan, "Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı aziz Türk gençliği…19 Mayıs, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.
Aziz Türk - 18.5.2019
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru
19 Mayıs'ın, zulme boyun eğmeyen ve esareti kabul etmeyen Türk milletinin ilk kıvılcımı yaktığı gün olduğunu aktaran Per, "19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümünde aziz Türk milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.
Aziz Türk - 18.5.2019
İstanbul - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs Mesajı
Erdoğan'ın mesajı şu şekilde: "Yaşasın özgür, bağımsız ve güçlü Türkiye" Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı aziz Türk gençliği… 19 Mayıs, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.
Aziz Türk - 18.5.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs Mesajı
Erdoğan'ın mesajı şu şekilde: "Yaşasın özgür, bağımsız ve güçlü Türkiye"  Özgürlüğümüzün, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı aziz Türk gençliği…  19 Mayıs, 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.
Aziz Türk - 18.5.2019
Yavaş'tan 19 Mayıs Mesajı
Anadolu'nun bugün, sicili ve seciyesi tarihin şeref sayfalarına nakşolmuş aziz Türk milletinin ilelebet ana yurdu olduğunu söyleyen Yavaş, şunları kaydetti: "Milletimizle dayanışma içinde İstiklal Harbimizi Cumhuriyet ile taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizle tüm isimsiz kahramanlarımızı rahmetle, şükranla ve tazimle yad ediyorum.
Aziz Türk - 18.5.2019
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru
Çanakkale Zaferi'nden sonra Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşuna giden bu yolda aziz Türk milletinin kadını erkeği, genci yaşlısıyla canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek, bu destansı mücadeleye katıldığını aktaran Yavuz, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yürütülen ve kahraman Mehmetçiğin en büyük zaferi olan bu mücadele sonunda bugün üzerinde yaşanılan Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulduğunu anımsattı.
Aziz Türk - 18.5.2019
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru
Civelek, mesajında 19 Mayıs 1919'un Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı, aziz Türk milletinin yeniden varoluş mücadelesinin başladığı gün olduğunu ifade etti.
Aziz Türk - 18.5.2019
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na Doğru
Ümit, mesajında 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı ve aziz Türk milletinin yeniden varoluş mücadelesinin başladığı gün olduğunu ifade etti.
Aziz Türk - 9.5.2019
MHP'den CHP'ye Eleştiri
Bazı çevrelerin sosyal medyadaki tutumunu da eleştiren Büyükataman, şu değerlendirmede bulundu: "Geçmişte 'Dağdaki çobanla benim oyum bir mi olacak?' diyecek kadar demokrasiden ve toplumsal değerlerden uzak olan ve toplumdan kopuk yaşayan bu tiplerin toplum adına söz söylemesi kabul edilir türden değildir. Yeni Atilla Taş özentileri ile karşı karşıyayız. Müsterihiz ki tüm bu gelişmeler, aziz Türk milletinin gözleri önünde cereyan etmektedir.
Aziz Türk - 2.5.2019
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan Meral Akşener'e Yanıt
Yalçın, MHP'nin Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü noktasındaki kararlı ve sağlam duruşunun kefilinin aziz Türk milleti olduğunu belirterek, "İl ve ilçelerde belediye başkanlarının kullandığı yasal yetkiler ne zamandan beri eyalet sistemiyle irtibatlandırılmaktadır? Anayasamıza ve yasalara göre belediye başkanları halk tarafından seçilmekle birlikte denetim, merkezi idarenin yetkisindedir.
Aziz Türk - 23.4.2019
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Nasır, mesajında 23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve tarihi büyük kahramanlık destanlarıyla yüklü aziz Türk milletinin yeniden şahlanışının ve kendi kaderini kendisinin belirleyeceği yeni bir dönemin miladı olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Türk Haberleri | Aziz Türk Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Aziz Türk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Türk kimdir, hayatı ve biyografisi. Bir senede yazdığı Kırkpınar marşının bestesini 15 dakikada yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 09:22:27. #1.14#
title