Aziz Türk Haberleri

Aziz Türk haber, Aziz Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Türk - 16.7.2019
Osmaniye'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik yürüyüşü
Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki anma törenlerinde halka hitabı, alana kurulan dev ekrandan canlı olarak izlendi. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının konserine vatandaşlar ve protokol üyeleri ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak eşlik etti. Devamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan '15 Temmuz Destanı' adlı sinevizyon gösterildi.  Gecede konuşan 15 Temmuz Gazisi Adnan Yılmaz, o gün yaşadıklarını anlattı. Ankara'da o gece cuntacıların kullandığı bir tankı rehin aldıklarını ve müdahale sırasında tank üzerinden düşerek yaralanarak gazi olduğunu söyleyen Yılmaz, "Aziz Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi, vatanımızı, milletimizi, demokrasi ve cumhuriyetimizi yok etmek ve kör etmek isteyen vatan hainleri, milletinin silahını bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı büyük bir darbe girişiminde bulunmuş olup, ancak milletimizin vatan aşkı o gece darbeyi önlemek için sokaklara çıkıp, tanklara, kurşunlara göğüs gerip ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır.
Aziz Türk - 16.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ-24
Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki anma törenlerinde halka hitabı, alana kurulan dev ekrandan canlı olarak izlendi. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının konserine vatandaşlar ve protokol üyeleri ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak eşlik etti. Devamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan '15 Temmuz Destanı' adlı sinevizyon gösterildi.  Gecede konuşan 15 Temmuz Gazisi Adnan Yılmaz, o gün yaşadıklarını anlattı. Ankara'da o gece cuntacıların kullandığı bir tankı rehin aldıklarını ve müdahale sırasında tank üzerinden düşerek yaralanarak gazi olduğunu söyleyen Yılmaz, "Aziz Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi, vatanımızı, milletimizi, demokrasi ve cumhuriyetimizi yok etmek ve kör etmek isteyen vatan hainleri, milletinin silahını bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı büyük bir darbe girişiminde bulunmuş olup, ancak milletimizin vatan aşkı o gece darbeyi önlemek için sokaklara çıkıp, tanklara, kurşunlara göğüs gerip ölümü göze alarak başarısızlığa uğratmıştır.
Aziz Türk - 15.7.2019
Türkiye mezunu Filistinlilerden 15 Temmuz mesajı
Onlarca Filistinli mezunu bünyesinde barındıran TMD tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi: "15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne sebep olan terör unsurlarını ve onlara destek veren şer odaklarını nefretle kınıyoruz. Aziz Türk vatanının bekası uğruna can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize Allah'ın Şafi ismiyle şifalar ve hayırlı ömürler diliyoruz.
Aziz Türk - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
AK Parti Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ve Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladılar. Eser, mesajında, aziz Türk milletinin yaklaşık 40 yıldır devletin her alanında yuvalanmış hain FETÖ'nün darbe girişimine kahramanca direnerek unutulmaz bir demokrasi mücadelesi verdiğini belirtti.
Aziz Türk - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Olimpiyat ikincisi, dünya ve Avrupa şampiyonu Rıza Kayaalp ise Instagram hesabından yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı: "15 Temmuz 2016 gecesi hain bir darbe girişimiyle karanlığa boğulmak istendi bu ülke. Namluların düşmana doğru dönmesi gerektiği yerde silahlar halka çevrildiğinde vatanı koruma görevini üstlendi bu millet. Geceye yenilmedi bu halk, vatanı için savaştı. ve şairin de dediği gibi 'Ödül olarak bir sabaha, bir gündüze ve güneşe kavuştu.' Hain darbe girişiminde şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Türk Milletine başsağlığı, kahraman gazilerimize sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum.
Aziz Türk - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Gürkan, mesajında, demokrasiye yönelik, FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016'da yapılan hain saldırıyı kınadığını belirtti. Türk milletinin, ülkeyi ele geçirmek isteyen silahlı canilere, tanklara, uçaklara karşı canını siper ettiğini aktaran Gürkan, "Türk milleti hür ve bağımsız yaşama istediğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki ne FETÖ, ne PKK, ne DHKP-C, adı ne olursa olsun, ülkemizin birliğini hedef alan hiçbir terör örgütü asla hedeflerine ulaşamayacak, bu millet buna kesinlikle izin vermeyecektir." ifadelerini kullandı. Darbe girişiminin tarihe kara bir leke olarak geçtiğini belirten Gürkan, şunları kaydetti: "Bu kanlı girişime milletimiz izin vermemiş, aziz Türk milleti ülkemizi ele geçirmek isteyen silahlı canilere karşı, tanklara, uçaklara karşı canını siper etmiştir.
Aziz Türk - 15.7.2019
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda "15 Temmuz" fotoğraf sergisi
Yolcu Harun Çalkın da "Allah bir daha böyle günler yaşatmasın. Aziz Türk milletinin güçlü ve birlik duygusuyla bir araya geldiği günü hatırlayarak duygulandık.
Aziz Türk - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, "15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanlık makamının içini ziyadesi ile doldurmuş ve arkasında Aziz Türk milleti ile bir hezimet manzarasını zafer tablosuna çevirmeyi bilmiştir.
Aziz Türk - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
"Türk Milleti mili birlik ve beraberliğine sahip çıkmıştır" Yavuz, şunları kaydetti: "O silahları, o mühimmatları alabilmek için bu fakir millet büyük bir fedakarlık göstermiştir. Asker kıyafeti giymiş bu hainlere verilecek cevabımız şudur ki bu millet özgürlüğünden ve demokrasisinden asla vazgeçmez. Nitekim 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki aziz Türk milleti bir kez daha demokrasisine, mili birlik ve beraberliğine, özgürlüğüne sahip çıkmış, FETÖ dediğimizde sadece bu sümüklü papazı değil, onun arkasında bulunan küresel güçleri de mağlup etmiştir.
Aziz Türk - 15.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
O gecede buna yeltenenlere milletin gerçek gücünü gösterdiğini vurgulayan Doruk, şöyle devam etti: "Tarih boyunca istiklal ve istikbaline kastedenleri canı pahasına bertaraf eden aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016'da hürriyet ve istiklal sevdasına sadakat sınavından her zaman olduğu gibi yine alnının akıyla ve büyük bir gururla çıkmayı başarmıştır. Aziz Türk milleti, devletimizin içine sızarak birlik ve beraberliğimize kasteden, kendisine emanet edilen silahları kendi vatandaşlarına doğrultan, doğrultmakla kalmayıp kullanan, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı tankların önüne yatarak göğsünü mermilere siper ederek destansı bir direniş göstermiştir.
Aziz Türk - 14.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Kendilerini Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli üniforması ile kamufle eden FETÖ/PDY terör örgütüne bağlı vatan hainlerinin, aziz Türk milletinin milli iradesine karşı darbe teşebbüsünde bulunduğunu anımsatan Gündüzöz, milletin iradesini ele geçirmeye çalışan teröristlerin, 15 Temmuz gecesi ülkedeki vatan sevgisini, demokrasi ve bağımsızlık bilincini hesap edemediğini vurguladı.
Aziz Türk - 14.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri
Daha sonra Vali Baruş, anı defterine şunları yazdı: "Ülkemizin bekasını, milletimizin bağımsızlığını, hedef alan bu menfur darbe girişimi sürecinde Türk milletinin egemenliğinin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı, emniyet teşkilatımıza ait merkezler hava araçlarıyla bombalanmış. Muhtelif kamu binaları işgale kalkışılmış. Bu ihanete 'dur' demek için meydanlara giden aziz vatandaşlarımızın üzerine tanklar yürütülmüş, ağır silahlarla ateş açılmıştır. Bu karanlık senaryoda, emniyet ve güvenlik güçlerimizin kahramanca mücadelesiyle şehit ve gazilerimizin eşsiz direniş ruhu ve aziz Türk milletinin mukavemeti neticesinde ihanet kalkışması bastırılmıştır.
Aziz Türk - 14.7.2019
MEB'den "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dergisi
Kimse unutmasın ki, gecenin en karanlık anı, şafak sökmeden az önceki zamandır. Fecri, muhteşem bir dirilişe dönüşen o karanlık gecede, şehadetleriyle arşa yükselen tüm şehitlerimizi rahmet, bedenlerini Türk varlığına armağan eden kahraman gazilerimizi minnet duygusuyla selamlıyor ve Bayrak Şairimizin dizeleriyle sesleniyorum, 'Gökler çıkabildin, uçabildinse derindir/Tarihi kendin yazıyorsan, eserindir.' Aziz Türk milleti, tarihini hep kendi yazagelmiştir ve bundan sonra da kendi yazacaktır.
Aziz Türk - 14.7.2019
"15 Temmuz'da Türk medyası göğsümüzü kabarttı"
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "15 Temmuz'da milletinin yanında dimdik duran Türk medyası göğsümüzü kabarttı. Medyamızla iftihar ediyoruz. Duyarlı medyamızın katkılarını asla unutmayacağız. O gece, halktan yana kararlı bir tavır sergileyen tüm basın mensuplarımıza aziz Türk milleti adına şükranlarımı sunuyorum.
Aziz Türk - 14.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde o gece dünyada eşi benzeri görülmemiş bir direniş başladı. Kahraman Türk Milleti, hain FETÖ terör örgütüne karşı tek devlet, tek bayrak, tek vatan ve tek millet olmanın nasıl bir erdem olduğunu öğretti. Darbe girişiminin direnişe dönüştüğünü gösteren aziz Türk Milleti, devletine ve milletine sahip çıktı" dedi.
Aziz Türk - 13.7.2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Yavuz, aziz Türk milletinin, 15 Temmuz gecesi hem içeriden hem de dışarıdan destek bulan asker görünümündeki hainlerin istiklal ve istikbale kasteden kalkışması karşısında şanlı tarihe bir sayfa daha ekleyerek, "söz konusu vatansa gerisinin teferruat" sözünü tüm dünyaya bir kez daha haykırdığını vurguladı.
Aziz Türk - 13.7.2019
Çanakkale Valisi Tavlı'dan "15 Temmuz" mesajı
Rengini şehitlerinin kanından alan ay yıldızlı al bayrağın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş Türk milletinin, 15 Temmuz gecesi Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara inerek milli irade ve demokrasiye sahip çıktığını belirten Tavlı, şunları kaydetti: "Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Dumlupınar'da, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi, aziz Türk milleti 15 Temmuz'da da destan yazmıştır.
Aziz Türk - 12.7.2019
Turgutlu'da
Akın, şöyle konuştu: "Türkiye'de temmuz ayı maalesef kara lekelerle dolu. Sivas Madımak katliamından başlayan ve sonrasında 15 Temmuz'un yaşandığı, Srebrenitsa katliamının yaşandığı bir ay. Bunların haricinde PKK terör örgütünün ilk eylemlerini yaptığı bir ay. Allah bizlere bir daha böyle kötü temmuz ayları yaşatmasın. Ülkemiz, tüm iç ve dış düşmanlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken bir ülke. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın." AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Kazım Dilek de 15 Temmuz gecesi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile Türk milletinin meydanlara koştuğunu, tanklara gövdesini siper ettiğini söyledi. Türkiye'de birlik ve beraberlik olduğu sürece üstesinden gelinmeyecek bir sorun olmadığını anlatan Dilek, şunları söyledi: "15 Temmuz'da millet olarak ortaya koyduğumuz birlik ve beraberlik, tüm dünyaya örnek teşkil etmiştir. Beraber olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun yok. Bunun en büyük ve en yakın göstergesi 15 Temmuz günüdür. Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile 15 Temmuz gecesi meydanlara inen aziz Türk milleti tarafından önlenmiştir.
Aziz Türk - 10.7.2019
Mersin'de 15 Temmuz programı
Tüm terör örgütleri gibi FETÖ'nün de ülkenin birlik ve beraberliğine göz diktiğini belirten Çamsarı, şöyle devam etti: "FETÖ, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğine hükmetmek ve onu yok etmek için hain planlar ve kanlı tezgahlar kurdu. 15 Temmuz gecesi hain FETÖ, nihai hedeflerine varmak için Pensilvanya'dan düğmeye bastı. Ordumuz ve emniyet güçlerimizin arasına sinsice yerleşen hainler ellerindeki olanaklarla planlarına bir gecede ulaşacaklarını zannettiler ancak unuttukları ve hafife aldıkları bir husus vardı. Kurtuluş Savaşı'nda destan yazan aziz Türk milleti vatanına el uzatanı kesinlikle affetmezdi.
Aziz Türk - 6.7.2019
Bir senede yazdığı Kırkpınar marşının bestesini 15 dakikada yaptı
Sansı, Kırkpınar marşı yazım sürecini şöyle anlattı: "Kırkpınar'a büyük bir ilgim ve tutkum vardı. Marşı yazmaya başladığımda yılların birikimi, burada yaşadıklarım bir bir gözümün önüne geldi. Ciltlerce şiirler yazdım ve en sonunda bunu sekiz dörtlüğe indirdim. Arkasından da tabii ki bunun bestesini yapmam gerekiyordu. Kolları sıvadım. Şiirini bir senede yazdım, bestesini 15 dakikada yaptım. Bu da bir dünya rekoru. Güreş seyircisi ve aziz Türk milleti bu marşı sevdi.
Aziz Türk - 5.7.2019
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin resmi açılışı yapıldı
658 yıldan bu yana savaşlar, buhranlar, kıtlıklar da olsa aziz Türk milletinin Kırkpınar geleneğini asla bırakmadığını kaydeden Vali Canalp, "Yağlı güreş cesaret, mertliktir, yiğitliktir, Türk milletinin karakteristik özellikleridir yağlı güreş.
Aziz Türk - 17.6.2019
El konulan hastane şifa dağıtacak
Kırklareli'ndeki en mutlu günlerinden birini yaşadığını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti: "Türkiye sağlık hizmetleri bakımından dünyanın en gelişmiş ülkeleriyle yarışmakta, onları da geçen bir noktaya gelmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği gibi 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözü bugün yaşanıyor. Sadece aziz Türk milletimiz değil, komşumuz Yunanistan, Bulgaristan, Avrupa ülkeleri, Amerika'dan, Asya ülkelerinden Afrika'dan her taraftan artık ülkemize bu manada sağlık hizmeti almak için gelen çok sayıda insan bulunmakta.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Türk Haberleri | Aziz Türk Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Aziz Türk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Türk kimdir, hayatı ve biyografisi. Aydın'da polis adaylarının mezuniyet sevinci.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 02:48:50. #1.15#
title