Aziz Türk Haberleri

Aziz Türk haber, Aziz Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Türk - 8.11.2019
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci de Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandırarak, aziz Türk milletine uygarlık düzeyine yükselme yolunu açtığını belirtti.
Aziz Türk - 6.11.2019
RTÜK üyesi Faruk Bildirici kuruldan çıkarıldı
Faruk Bildirici'nin yasanın açık hükümlerle emrettiği ve üyelerin uymak zorunda olduğu siyasi tarafsızlık konusuna ısrarla uymadığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yasanın üyelerden beklediği 'tarafsız' olma düzenlemesine uymadığı gibi adeta bir siyasi parti temsilcisi gibi hareket etmiştir. Üst Kurulun gizlilik taşıyan bilgi ve belgelerini kamuoyuna ve basına açıklamış, kanuna göre gizli olan toplantı müzakerelerinin açıklanması yasağını defalarca ihlal etmiştir. Bu konuda pek çok kez şifahen uyarılmasına rağmen aynı tutumunu sistematik olarak sürdürmüştür. Gerek açıklamalarıyla, gerekse de eylemlerinde kimi medya kuruluşlarına hasımlık derecesinde tutum sergilemiş, kimi medya kuruluşlarının ise hamiliğini yapmaya çalışmış ve medya kuruluşları arasında tarafsızlığını tamamen yitirmiştir. Bu durum da Kanun'da üyelerin uyması için hüküm altına alınan usul ve esaslar kapsamındadır. Ayrıca Faruk Bildirici, müstafi olduğunu iddia ettiği Üst Kurul Başkanı'nı ve 'milli irade'nin seçtiği Radyo ve Televizyon Üst Kurulunu tanımayarak Üst Kurul toplantılarını ve kararlarını sabote etmiştir. Oysa Faruk Bildirici'nin RTÜK Başkanlığına Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin'in kamudaki diğer görevleri nedeniyle üyelikten çekilmiş sayılması gerektiği iddiasıyla yaptığı müracaat Üst Kurul toplantısında görüşülmüş, hukuki ve idari anlamda doğruluğu kabul görmeyerek reddedilmiştir. Mahkemece aksi yönde bir hüküm kurulmadıkça da Üst Kurulun almış olduğu karar geçerlidir. Dilekçesi reddedilen Faruk Bildirici, Üst Kurul kararlarının kesin olduğunu ve alınan kararları ortadan kaldıracak tek yetkili mercinin mahkemeler olduğunu göz ardı eden bir yaklaşımla Kurul toplantılarında alınan kararlara topluca muhalefet şerhi koymuştur. Aziz Türk milletinin temsilcisi parlamentonun seçtiği Üst Kurulu ve kararlarını yok sayması çekilme sebepleri arasındadır.
Aziz Türk - 5.11.2019
FETÖ şüphelisinin evinde, Gülen'in Ermeni papaza yazdığı mektup çıktı
FETÖ ELEBAŞININ ERMENİ PATRİĞİ'NE YAZDIĞI MEKTUP ÇIKTI Gözaltına alınan şüphelilerden N.G.'nin evinde yapılan aramalarda, terörist başı Fetullah Gülen'in 1965 yılında Kırıklareli'de bir camide vaiz olarak görev yaparken, Türkiye Ermenileri Patriği Şinork Kalustyan'a yazdığı mektup ortaya çıktı. Altında Gülen'in ıslak imzasının olduğu mektupda, terörist başının, 'sözde Ermeni soykırımını' tanıdığı görüldü. Mektuptaki ifadeler şöyle: "1915 yılında Ermenilere yapılan büyük soykırımını lanetle yad etmekten geçemeyeceğim. Öldürülen, katledilen insanların içerisinde ne kadar büyük insanların bulunduğunu derin bir hassasiyetle okuyor, onları saygıyla anıyorum. Büyük Peygamberiniz'in Hz. İsa Aleyhisselam'ın çocuklarının Müslüman geçinen cahil insanlar tarafından katledilmesini esefle kınıyorum. Bu vesile ile zatı alinize sonsuz teşekkürlerimi sunar, bu toprakların değerli çocukları olan Ermeni yurttaşlarımızı, Rum vatandaşlarımızı aziz Türk kardeşleri ile daima huzur ve saadet içinde yaşamalarını ulu tanrıdan niyaz ederim.
Aziz Türk - 27.10.2019
Ordu'da sporcular Cumhuriyet için koştu
Konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajları veren Yavuz, "Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum. Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü kutluyoruz. Aziz devletimiz ve kutlu milletimiz, kıyamete kadar bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayacaktır. Bunu herkes böyle bilsin. Şanlı tarihimizde olduğu gibi sadece kendimiz için değil, tüm mağdur ve mazlum milletlere umut olan ve onların gözyaşlarını dindiren, sorunlarını çözen bir millet olarak, yolumuza devam edeceğiz." diye konuştu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, 100 yıllık süreçte en büyük kuşatmayı yaşadığına dikkat çeken Vali Yavuz, şöyle konuştu: "Bugünlerde özellikle Suriye ve Doğu Akdeniz'de meydana gelen gelişmeler ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve Aziz Türk Milleti'nin buna karşı gösterdiği başarı, içimizdeki birlik, beraberlik ve direniş, geleceğe dair ümitlerimizi artırmıştır.
Aziz Türk - 27.10.2019
Yörük-Türkmen Sivil Toplum Kuruluşlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı
Bildiride şu görüşlere yer verildi: "Dünyanın neresinde mazlum, garip, soydaşımız, din kardeşimiz var ise her birisinin derdiyle dertlenmek, sevinciyle mutlu olmak biz Yörük Türkmenlerin boynunun borcudur. Bu kapsamda Suriye'deki terör bataklığının kurutulması ve terör örgütlerinin döktükleri kanda boğulması için Yörük Türkmenler olarak tarihi şanlı zaferlerle dolu, onlarca asırlık şanlı tarihinde sayısız devletler kuran asil ve aziz Türk milleti, Türk devleti ve Türk ordusunun her daim yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.
Aziz Türk - 26.10.2019
Vali Yerlikaya'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Aziz Türk milletinin, 29 Ekim 1923 tarihinde hürriyet ve istiklaline asla pranga vurulamayacağını, tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğini vurgulayan Yerlikaya, şunları aktardı: "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran kahraman milletimiz, aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur.
Aziz Türk - 21.10.2019
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan'dan Haydarpaşa ve Sirkeci Garı'na açıklama
TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Haydarpaşa Gar sahası ve Sirkeci Gar sahasının atıl durumda olan bazı bölümlerinin kiralanmasına ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun söylemlerine yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan açıklama yaptı. Bakan Turhan, "Son birkaç gündür, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medyada dolaşan söylemlerini üzülerek takip ettim. Sayın Başkan, TCDD'nin yaptığı ihaleyle ilgili olarak hukuki yollara başvurmuştur. Elbette biz de hukuk çerçevesinde cevabımızı vereceğiz. Ancak gerçeklerden herkesin haberdar olma hakkını gözeterek, aziz Türk milletine ve İstanbul halkına seslenmek istiyorum.
Aziz Türk - 12.10.2019
Türk Hekimleri Birliğinden Barış Pınarı Harekatı'na destek
TTB'ye eleştiri Barış Pınarı Harekatı'na karşı açıklama yapan Türk Tabipleri Birliğinin (TTB) tutumunun da eleştirildiği açıklamada, şunlar aktarıldı: "TTB'ye hatırlatmak zorundayız, uluslararası sağlık durumu göstergelerinin başında anne, bebek ve çocuk ölümleri gelmektedir. Bu topraklarda adaletin, demokrasinin ve barışın tesisi, yurt içinde ve yurt dışındaki terörist unsurlarının ve terör sevicilerinin haddini bilmesinden geçmektedir. Emperyalist global kuvvetlerin uşaklığını yapan PKK ve uzantısı YPG'ye 30 bin tır silah teslim edilirken sesini çıkarmayan satılık zihniyetin, yüce Türk milletinin ve Türk devletinin kutlu mücadelesine dil uzatması, bu zihniyetin neye hizmet ettiğinin açık göstergesidir. Ülkesini ve milletini sevmediği tescilli bu güruh, emperyal maşaların uzantısı, sivillere saldıran cani örgütlere alkış tutmaktadır." TTB'nin yaptığı son açıklama ile terör örgütleriyle aynı çizgide ilerlediği ifade edilen açıklamada, "Aziz Türk milletinin, şu anki TTB'yi böyle bilmesini ve açıklamalarına itibar etmemesini temenni ederiz.
Aziz Türk - 11.10.2019
Kurtulmuş: türkiye'yi işgalci kuvvet gibi gösterme gayretindeler
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Birileri biliyorsunuz, 2 gündür Türkiye'yi işgalci kuvvet gibi gösterme gayreti içindeler. Her operasyonun amacı vardır. Aziz Türk milleti; tarihinin hiçbir döneminde işgalci olmamış, hiçbir dönemde emperyalist olmamış, kimsenin bir karış toprağında gözümüz olmamıştır" dedi.
Aziz Türk - 11.10.2019
Dha yurt bülteni - 10
Görüntü Dökümü ------- HDP il binası Ailelerin bekleyişi Muhittin Avunan'ın röportajı Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Mehmet Mucahit CEYLAN, Elif FİLİZ/DİYARBAKIR, ==================== KURTULMUŞ: TÜRKİYE'Yİ İŞGALCİ KUVVET GİBİ GÖSTERME GAYRETİNDELER   AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Birileri biliyorsunuz, 2 gündür Türkiye'yi işgalci kuvvet gibi gösterme gayreti içindeler. Her operasyonun amacı vardır. Aziz Türk milleti; tarihinin hiçbir döneminde işgalci olmamış, hiçbir dönemde emperyalist olmamış, kimsenin bir karış toprağında gözümüz olmamıştır" dedi.
Aziz Türk - 11.10.2019
"Hedefimiz Suriye'nin kuzeyinde barış pınarlarını gürül gürül akıtmaktır"
Birilerinin Türkiye'yi Barış Pınarı Harekatı'nın düzenlediği için "işgalci kuvvet" gibi gösterme gayreti içerisinde olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şunları söyledi: "Her operasyonun bir amacı vardır, bu aziz ülke, aziz Türk milleti tarihinin hiçbir döneminde işgalci olmamış, kimsenin bir karış toprağında gözü olmamıştır.
Aziz Türk - 10.10.2019
Bakanlıktan "Barış Pınarı"na iş makinesi desteği
Açıklamada, ülke güvenliği söz konusu olunca, her daim güvenlik güçlerinin yanında olan ve onlara her türlü desteği sağlayan DSİ'nin böylece operasyona 55 iş makinesiyle destek verdiği vurgulanarak şunlar kaydedildi: "Tarım ve Orman Bakanlığı olarak her daim kahraman ordumuzun yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Aziz Türk milletinin duaları Mehmetçiğimiz ile beraberdir.
Aziz Türk - 6.10.2019
Mhp'li büyükataman: tweet'in beğenilmesi, abd destekli yeni operasyonun delili
MHP'li Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin resmi Twitter hesabından FETÖ/PDY firarisi Ergün Babahan'ın, 'Türkiye halkları Bahçeli'siz bir siyaset dönemine hazır olmalı' paylaşımının beğenilmesine tepki gösterdi. Büyükataman, "FETÖ'nün beslemesi, sözcüsü Ergün Babahan dün attığı tweet ile meşrebince davranmış ve FETÖ'nün uzun yıllardır uğraş verdiği, 'Devlet Bahçelisiz siyaset'i dillendirmiştir. Kendisinin ve ağababalarının bu söylemlerine de bu amaçla giriştikleri, 'MHP'ye darbe' teşebbüslerine de alışık ve hazırlıklıyız. Milliyetçi Hareket; bunlara her teşebbüsünde haddini bildirmiş, her seferinde aziz Türk milletinin de desteğiyle bu kirli operasyonlardan güçlenerek çıkmıştır.
Aziz Türk - 6.10.2019
MHP'den ABD Büyükelçiliğine sert tepki
"Babahan ve ağababalarının söz konusu söylemlerine ve bu amaçla giriştikleri 'MHP'ye darbe' teşebbüslerine de alışık ve hazırlıklı olduklarını" vurgulayan Büyükataman, şunları kaydetti: "Milliyetçi Hareket, bunlara her teşebbüsünde haddini bildirmiş, her seferinde aziz Türk milletinin de desteğiyle bu kirli operasyonlardan güçlenerek çıkmıştır.
Aziz Türk - 6.10.2019
Mhp'li büyükataman: tweet'in beğenilmesi, abd destekli yeni operasyonun delili
MHP'li Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin resmi Twitter hesabından FETÖ/PDY firarisi Ergün Babahan'ın, 'Türkiye halkları Bahçeli'siz bir siyaset dönemine hazır olmalı' paylaşımının beğenilmesine tepki gösterdi. Büyükataman, "FETÖ'nün beslemesi, sözcüsü Ergün Babahan dün attığı tweet ile meşrebince davranmış ve FETÖ'nün uzun yıllardır uğraş verdiği, 'Devlet Bahçelisiz siyaset'i dillendirmiştir. Kendisinin ve ağababalarının bu söylemlerine de bu amaçla giriştikleri, 'MHP'ye darbe' teşebbüslerine de alışık ve hazırlıklıyız. Milliyetçi Hareket; bunlara her teşebbüsünde haddini bildirmiş, her seferinde aziz Türk milletinin de desteğiyle bu kirli operasyonlardan güçlenerek çıkmıştır.
Aziz Türk - 6.10.2019
MHP Genel Sekreteri Büyükataman'dan ABD Büyükelçiliğine tweet tepkisi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ABD Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından Fetullahçı Terör Örgütü firarisi Ergün Babahan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan paylaşımının beğenilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Büyükataman, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "FETÖ'nün beslemesi, sözcüsü Ergun Babahan dün attığı tweet'le meşrebince davranmış ve FETÖ'nün uzun yıllardır uğraş verdiği 'Devlet Bahçelisiz siyaseti' dillendirmiştir. Kendisinin ve ağababalarının bu söylemlerine de bu amaçla giriştikleri 'MHP'ye darbe' teşebbüslerine de alışık ve hazırlıklıyız. Milliyetçi Hareket; bunlara her teşebbüsünde haddini bildirmiş, her seferinde aziz Türk milletinin de desteğiyle bu kirli operasyonlardan güçlenerek çıkmıştır.
Aziz Türk - 23.9.2019
İYİ Parti'den Almanya'daki konferansa ilişkin açıklama
"Berlin'de düzenlendiğini öğrendiğimiz 'Demokratik Türkiye İçin Toplumsal Sözleşme' başlıklı konferansa İYİ Parti katılmamıştır' ifadesini kullanan Erozan, şunları kaydetti: "Toplantıya 'arkadaş daveti' ile katıldığını beyan eden Mahican Balcı adlı vatandaşımızın, medyada 'İYİ Parti Berlin Temsilcisi' olarak lanse edildiğini görmekteyiz. Kendisinin partimizle kurumsal bir ilişkisi bulunmamaktadır. Bunun yanında toplantıya daveti ve toplantı sırasında yer gösteriminin ardından yapılan fotoğraf çekimini de söz konusu toplantı ile partimizi ilişkilendirme gayreti olarak değerlendiriyoruz." Erozan, "Türkiyelilik" vurgusu yapılan toplantının konusu ve sonuç bildirgesinin, İYİ Parti'nin ilkelerine aykırı olduğunu vurgulayarak, "İYİ Parti 'Türkiyelilik' kavramını reddeder. Partimizin bu noktadaki tavrı açık ve nettir. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve aziz Türk milletidir.
Aziz Türk - 19.9.2019
Başkentte "Gaziler Günü" töreni
Türkiye'nin bugün önceki yıllardan daha fazla terör örgütlerinin tehdidi altında olduğuna dikkati çeken Tandoğan, "Aziz Türk milleti ve onun kahraman ordusu bu hainlere hiçbir zaman fırsat vermeyecektir.
Aziz Türk - 18.9.2019
19 Eylül Gaziler Günü
Gazilerin aziz millete çok büyük hizmetler yapmış, çetin şartlara korkusuzca göğüs germiş kahramanlar olduğuna vurgu yapan Pekmezci, şunları kaydetti: "Milletimiz, atalarımızdan miras kalan kadim gaza anlayışıyla bugün de istiklaline ve istikbaline yönelen tüm tehditlere karşı koymaktadır. Aziz Türk milleti gazi bir millettir.
Aziz Türk - 18.9.2019
Gaziler Günü'ne doğru
Erdoğan, mesajında, aziz Türk milletinin asırlardır Anadolu toprakları üzerinde verdiği varoluş mücadelesinin sırrının "Ölürsem şehit, kalırsam gazi" deyişinde saklı olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Türk Haberleri | Aziz Türk Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Aziz Türk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Türk kimdir, hayatı ve biyografisi. Karaman'da 10 Kıbrıs Gazileri için madalya tevcih töreni düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 11:44:00. #1.14#
title