Aziz Türk Haberleri

Aziz Türk haber, Aziz Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Türk - 22.4.2020
23 Nisan mesajları
MMO KAYSERİ ŞUBE BAŞKANI AKSOY'DAN 23 NİSAN MESAJI Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy "Bugün, geçmişte verilen mücadelenin sonucu olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerinden ödün vermeden her geçen gün gelişerek ekonomik, siyasi, askeri ve kültürel alanlarda bulunduğu bölgede ve dünya ülkeleri arasında önemli bir güç ve denge unsuru olduğunu görüyoruz. Bu büyük başarı, aziz Türk Milletimize ve 'milli güçleri etken, milli iradeyi egemen kılan' yüce Meclisimize aittir.
Aziz Türk - 22.4.2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na doğru
Vali Bilgin, mesajında, aziz Türk milletinin tarihinde eşsiz bir kahramanlık örneği olan milli kurtuluş savaşını bizzat yürüten ve gazilik nişanını alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100.
Aziz Türk - 9.4.2020
Karabük'ten kısa kısa
"Milli Dayanışma Kampanyası"na destek olan vatandaşlara teşekkür eden Vali Gürel, "Devletimiz her daim var olsun. 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyamıza destek olan muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza ve iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu sıkıntılı süreci hep beraber el ele vererek aşacağız. Aziz Türk milleti her zaman devletinin ve kardeşlerinin yanında olmuştur, asla yalnız bırakmamıştır.
Aziz Türk - 8.4.2020
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü
Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde Türk Polis Teşkilatı'nın üstlendiği büyük sorumluluğa dikkati çeken Gülsoy, şunları kaydetti: "İçinde bulunduğumuz salgınla mücadele döneminde sadece ilgili kurumlar değil, polis teşkilatımız ve güvenlik güçlerimiz de ortaya büyük bir seferberlik örneği koymuştur. Bizler evlerimizde otururken polisimiz, insanımızı salgından koruyabilmek için canla başla mücadele etmekte, gece-gündüz demeden mesai halinde bulunmaktadır. Bizlerin bu süreçte imtina ederek çıkmamız gereken sokaklarda, onlar her türlü risk ve tehditle karşı karşıya görev yapmakta, milletin sıhhat ve selameti için yoğun bir gayret ve çaba göstermektedir. Bu dahi bizim ne kadar şanslı ve polislerimiz sayesinde ne kadar güvende olduğumuzu fazlasıyla göstermektedir." MHP İl Başkanı Serkan Tok da polis teşkilatının tertemiz mazisi, bu millete ve devlete yaptığı güzel hizmetleriyle aziz Türk milletinin her zaman gönlünde olduğunu belirtti.
Aziz Türk - 6.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Aziz Türk milletinin İstiklal Mücadelesi'nde, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla milletin sesini ve haklılığını bütün dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Anadolu Ajansının 100.
Aziz Türk - 6.4.2020
Samsun Valisi Osman Kaymak AA'nın 100. kuruluş yıl dönümünü kutladı
Kaymak, AA Samsun Bölge Müdürlüğüne gönderdiği mesajda, aziz Türk milletinin İstiklal Mücadelesi'nde, Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla milletin sesini ve haklılığını bütün dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Anadolu Ajansının 100.
Aziz Türk - 18.3.2020
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü
Vali Epcim, mesajında, vatanı, milleti, hürriyet ve istiklalini korumak için tarih boyunca emsalsiz zaferlere imza atan aziz Türk milletinin, canı pahasına verdiği bu mücadelelerle diğer milletlere de örnek olduğunu belirtti.
Aziz Türk - 17.3.2020
Başkan Şimşek'ten 18 Mart mesajı
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 105'inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Şimşek mesajında, "Çanakkale Zaferi'yle Mehmetçiklerimiz, bütün dünyaya 'Çanakkale Geçilmez' nidasını duyurmuştur. Şehit ve gazilerin hiçbir bedelle ölçülemeyecek fedakarlıklarının, milletin bu topraklarda hür yaşamasını sağlayarak adeta imkansızın başarıldığı Çanakkale Deniz Zaferi, aziz Türk milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla yazdığı bir destandır.
Aziz Türk - 17.3.2020
Başkanlar, Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl dönümünü kutladı
Kadınların çağdaş, demokratik, ileri bir toplum ve istihdam bakımından eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarının sağlanması için TÜİOSB olarak toprak ana ile Çukurova'nın kadınlarını buluşturacak ve kadınların üretme hakkına destek verecek projelerle Anadolu'nun kadınlarının yeni bir zafer anıtı yapacaklarına inancımız sonsuz. Bu duygularla bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum" dedi.
Aziz Türk - 17.3.2020
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yılı
Acar, mesajında tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz Türk milletinin hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmediğini, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına koruduğunu belirtti.
Aziz Türk - 17.3.2020
Başkan Savaş'ın 18 mart çanakkale zaferi mesajı
Gururla kutladığımız Çanakkale Zaferi'nin 105. yıl dönümünde başta ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu mücadeleye iştirak eden Türk ordusunun kahraman mensuplarına, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletine ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.
Aziz Türk - 17.3.2020
ATO Başkanı Baran, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yılını kutladı
ATO Başkanı Gürsel Baran, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105'inci yıldönümünü bir mesaj yayımlayarak kutladı. Çanakkale Savaşında milletin sarsılmaz birlik ve beraberliğini vatan sevgisinde birleştirmesiyle toprak bütünlüğünün muhafaza edildiğini kaydeden Baran, bugün de aynı vatanseverlerin Türkiye sınırları içinde ve dışında, devleti ve milleti yaşatmak için mücadele ettiğini söyledi. Baran, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tarihimiz, bu toprakları vatan yapabilmek ve vatan olarak koruyabilmek için kahraman milletimizin verdiği mücadelelerin de tarihi. İşte bugün 105'inci yıldönümünü andığımız Çanakkale Deniz Zaferi, milletimizin, bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza kadar hatırlatacak bir zaferdir. Dünya'nın en güçlü donanmaları Çanakkale Boğazı'ndan kolayca geçip gidebileceklerini zannettiler. Ancak karşılarında göğsünü siper etmiş, canını vatanına sorgusuz sualsiz feda etmek için hazır Mehmetçikleri buldular. 18 Mart 1915 düşman gemilerinin Çanakkale'nin serin sularına gömüldüğü gündür. Çanakkale Cephesi'nin Anadolu halkına verdiği azim, umut ve kararlılık Kurtuluş Savaşı'nın meşalesini ateşlemiş, Türk ordusu, Çanakkale'yi geçirmediği gibi yurdunu da çiğnetmemiştir. Her siperde ayrı bir destan yazan askerlerimiz, dünya tarihinin sayfalarına 'Çanakkale geçilmez' sözünü bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır. Bu topraklar Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda milletin kanı ile sulanarak nasıl vatan olduysa bugün de Fırat Kalkanı, Barış Pınarı, Zeytin Dalı, Bahar Kalkanı Harekatlarında ve Türkiye'nin toprak bütünlüğüne yapılan her saldırıda göğsünü siper eden aynı vatanseverler sayesinde varlığını sürdürüyor. Yetiştirdiğimiz cesur evlatlar sayesinde al bayrağımız vatan semalarında özgürce dalgalanıyor. Şehitlerimizin acısı elbette tarif edilemez. Ancak biliyoruz ki onlar bu topraklar için canını ortaya koyan yiğitlerin yanında. Ona ağuşunu açıp bekleyen peygamberin karşısında. Cennet vatanımız her yönüyle eşsiz ve vazgeçilemez. Tarih boyunca birçok defa bu toprakları ele geçirmek, bölüp parçalamak isteyenler oldu. Bugün de çeşitli senaryolarla aynı film çekilmek isteniyor. Aziz Türk milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla, ülkemiz üzerine oynanan oyunu bozuyor.
Aziz Türk - 17.3.2020
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yılı
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Çanakkale Deniz Zaferi'nin, Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyet konusunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu sonsuza kadar hatırlatacağını belirterek, "Aziz Türk milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de aynı...
Aziz Türk - 12.3.2020
Baskil Kaymakamı Murat'tan İstiklal Marşı'nın kabulüne ilişkin mesaj
Murat mesajında İstiklal marşının aziz Türk milletimizin büyük bir azim ve fedakarlıkla verdiği bağımsızlık mücadelesi ve gerçek bir kahramanlık öyküsü olduğunu bildirdi.
Aziz Türk - 11.3.2020
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
Mehmet Akif'in kalbinden ve kaleminden süzülüp yüreklere işleyen İstiklal Marşı'nın her mısrasında Türk milletinin bağımsızlık aşkı, mazlum milletlerin hürriyet nidaları, Türk'ün sarsılmaz imanı ve çelikten iradesinin yer aldığını vurgulayan Baruş, şunları kaydetti: "Merhum Mehmet Akif'in 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' diye ettiği duayı, işgal günlerinin hissiyatımızda ne kadar derin yaralar açtığının ve istiklalimizi kazanmak için ne büyük fedakarlıklar yaptığımızın en güzel ifadesi olarak Türk gençliğinin hafızasına kazıması gerekmektedir. Bu anlamda göz nurumuz, güven kaynağımız ve gurur vesilemiz olan gençliğimizin aziz Türk milletinin mukaddesatına sahip çıkacağına inancımız ve itimadımız tamdır.
Aziz Türk - 10.3.2020
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bahçeli, sözde bir akademisyenin televizyon ekranlarında, "Suriye Arap Ordusu'nu takdir ettiğini" söylediğini hatırlatarak, "CHP'nin ruhuna sinen Esad hayranlığı metastaz yapmış, habis ur gibi bünyeyi sarmıştır. Türkiye'de yaşayıp da Esad'ın çetesini övenler Mehmetlerimize, aziz Türk milletine en yakın düşman olan kokuşmuşlardır.
Aziz Türk - 8.3.2020
MHP'li Depboylu'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı Açıklaması
Depboylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, yüreği acıyla doluyken onurlu ve dik duruşuyla "vatan sağ olsun" diyerek azametli ve gururlu varlığıyla aziz Türk milletini şereflendiren saygıdeğer şehit analarına sevgi, saygı ve şükranlarını sundu.
Aziz Türk - 28.2.2020
Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu
Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan da yazılı açıklamasında, çok büyük acı yaşadıklarını bildirdi. Karaarslan, açıklamasında "İdlib'de yaşanan hain saldırıda 33 kahramanımız şehit olmuş, 32 kahramanımız ise yaralanmıştır. Toprağı vatan yapan şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar ve aziz Türk milletine başsağlığı diliyorum.
Aziz Türk - 28.2.2020
Türkiye Mehmetçik için tek yürek oldu
İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş da her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğine işaret ederek, şunları kaydetti: "Bugün de daha fazla kenetlenmeli ve metanetimizi korumalıyız. Şu çok iyi bilinmelidir ki vatanımızın birliği için İdlib kentinde bulunan Türk askeri kendine yapılan bu hain saldırıyı karşılıksız bırakmayacaktır. Aziz Türk milletimizin başı sağ olsun.
Aziz Türk - 28.2.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan İdlib tepkisi Açıklaması
Büyük devletlerin sözlerle değil, sahada verdiği karşılıkla yollarına devam ettiğinin altını çizen Şentop, "Türkiye'nin, kendisine yönelik bu saldırıya verdiği cevap, devletimizin tüm güçleri eliyle kararlı ve kesintisiz biçimde devam etmektedir. Türkiye yalnız değildir. Ülkesinin varlığı ve bütünlüğü için en zor şartlarda mücadele veren ordumuz yalnız değildir. Onların arkasında Mehmetçiği, yokluk ve sıkıntılar içinde kağnılarla taşıdığı top mermileriyle destekleyip İstiklal Savaşı'nı kazanmasında en büyük gücü oluşturan aziz Türk milleti vardır.
Aziz Türk - 28.2.2020
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye, her saldırıya misliyle karşılık verir
'ORDUMUZ YALNIZ DEĞİLDİR' Şentop, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir devlet olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Anaların yüreğini yakan, ocaklara ateş düşüren, hepimizi derinden yaralayan acı da elbette çok büyük. Şehitlerimiz için milletçe yastayız. Büyük devletler sözlerle değil, sahada verdiği karşılıkla yollarına devam eder. Türkiye'nin, kendisine yönelik bu saldırıya verdiği cevap, devletimizin tüm güçleri eliyle kararlı ve kesintisiz biçimde devam etmektedir. Türkiye yalnız değildir. Ülkesinin varlığı ve bütünlüğü için en zor şartlarda mücadele veren ordumuz yalnız değildir. Onların arkasında Mehmetçiği, yokluk ve sıkıntılar içinde kağnılarla taşıdığı top mermileriyle destekleyip İstiklal Savaşı'nı kazanmasında en büyük gücü oluşturan aziz Türk milleti vardır.
Aziz Türk - 28.2.2020
TBMM Başkanı Şentop: Türkiye, her saldırıya misliyle karşılık verir
'ORDUMUZ YALNIZ DEĞİLDİR' Şentop, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir devlet olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti: "Anaların yüreğini yakan, ocaklara ateş düşüren, hepimizi derinden yaralayan acı da elbette çok büyük. Şehitlerimiz için milletçe yastayız. Büyük devletler sözlerle değil, sahada verdiği karşılıkla yollarına devam eder. Türkiye'nin, kendisine yönelik bu saldırıya verdiği cevap, devletimizin tüm güçleri eliyle kararlı ve kesintisiz biçimde devam etmektedir. Türkiye yalnız değildir. Ülkesinin varlığı ve bütünlüğü için en zor şartlarda mücadele veren ordumuz yalnız değildir. Onların arkasında Mehmetçiği, yokluk ve sıkıntılar içinde kağnılarla taşıdığı top mermileriyle destekleyip İstiklal Savaşı'nı kazanmasında en büyük gücü oluşturan aziz Türk milleti vardır.
Aziz Türk - 28.2.2020
TBMM Başkanı Şentop: "Türkiye hiçbir saldırı ya da alçakça girişim karşısında sessiz kalacak bir...
Türkiye'nin kendi coğrafyasında barışın, huzurun ve güvenliğin yegane adresi olduğunu ifade eden Şentop, "Karşısında hangi güç ya da ittifak olursa olsun kendisine yönelik her saldırıya misliyle karşılık verir. Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağı, saldırıların hemen ardından gerçekleştirilen askeri hamlelerle ortaya kondu. Bu cevap her zeminde en sert, en kararlı ve sonuç alıcı biçimde verilmeye devam edilecektir. Türkiye, büyük bir devlet, güçlü bir devlet. Anaların yüreğini yakan, ocaklara ateş düşüren, hepimizi derinden yaralayan acı da elbette çok büyük. Şehitlerimiz için milletçe yastayız. Büyük devletler sözlerle değil, sahada verdiği karşılıkla yollarına devam eder. Türkiye'nin kendisine yönelik bu saldırıya verdiği cevap, devletimizin tüm güçleri eliyle kararlı ve kesintisiz biçimde devam etmektedir. Türkiye yalnız değildir. Ülkesinin varlığı ve bütünlüğü için en zor şartlarda mücadele veren ordumuz yalnız değildir. Onların arkasında Mehmetçiği, yokluk ve sıkıntılar içinde kağnılarla taşıdığı top mermileriyle destekleyip İstiklal Savaşı'nı kazanmasında en büyük gücü oluşturan aziz Türk milleti vardır.
Aziz Türk - 28.2.2020
İş ve akademi dünyasından İdlib'de şehit düşen askerler için taziye mesajı
Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Yönetim Kurulu da yazılı açıklamalarında hain saldırıyı kınadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "TPF Yönetim Kurulu olarak, İdlib'de askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırıyı kınıyor, kahraman askerlerimizin şehit olması nedeniyle derin üzüntü duyuyoruz. Tüm Türk halkını derinden sarsan bu acı saldırı sonrasında, ülke olarak ortak ve güçlü bir duruş sergileyeceğimize yürekten inanıyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı; yaralı askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz." Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Levent Uysal ise Türk ordusunun, Esad ve rejim unsurlarının alçakça saldırısının bedelini ağır bir şekilde ödeteceğini belirterek, "İdlib'deki askerlerimize düzenlenen bu hain saldırıda Aziz Türk ordumuz, bölgede karşısına çıkacak her türlü tehdit ve tehlike unsurunu yok edecektir.
Aziz Türk - 28.2.2020
Suriyeli muhaliflerden Türkiye ile birlik mesajı
Suriye Geçici Hükümeti Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Suriye Milli Ordusu mensupları ile Suriye topraklarında şehit düşen Türk ordu mensuplarına Allah'tan rahmet, aziz Türk halkına başsağlığı dileriz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Türk Haberleri | Aziz Türk Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Aziz Türk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Türk kimdir, hayatı ve biyografisi. Karantinanın ardından helallik istenen duygusal mektuplar kaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 07:52:08. #1.14#
title