Aziz Türk Haberleri

Aziz Türk haber, Aziz Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Türk - 28.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Keşir, Meclis'in 27 Mayıs, 12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat ve 27 Nisan'da tarihin karanlık koridorlarına da tanıklık ettiğini belirterek, "En ağır güne de 15 Temmuz'da, benim de içinde bulunduğum bir grup milletvekili arkadaşımızla birlikte burada bizzat şahit olduk. O gece Meclis'e ilk gelen milletvekillerinden biriyim. Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti'nin milli bütçesinden alınan uçaklarla o gece Meclis bombalandı, helikopterlerle tarandı. Aziz Türk milleti ve milletvekilleri, o asil kanında bulunan cesaret ve yiğitliğiyle o gece hem milletin emanetine sahip çıktı hem de sokaklarda, caddelerde, Genelkurmayda, Kızılay'da emanetine sahip çıktı.
Aziz Türk - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Vali Işık mesajında, Atatürk önderliğinde büyük Türk milletinin verdiği mücadele sonucunda kurulan Cumhuriyetin bugün 97. yaşında olduğunu belirtti. Cumhuriyet gerek doğarken gerekse büyüyüp bu yaşa gelinceye kadar birçok badireler atlattığını ifade eden Işık, "Ancak Cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğuna yürekten inanan aziz Türk milleti cumhuriyete sahip çıktı.
Aziz Türk - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Yılmaz, şöyle devam etti: "Cumhuriyetimiz 'Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir' ilkesiyle gücünü milletten alır. Cumhuriyetimizi ayakta tutan tek kuvvet hiç şüphesiz ki milletin kendisidir. Milli mücadele, bunun en güzel ifadesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu aziz yurdu bize vatan yapan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz Türk milletinin ve Baskilli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten kutluyorum.
Aziz Türk - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Can, mesajında şunları aktardı: "Cumhuriyet, aziz Türk milletinin kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla topyekun birlik ve beraberlik içerisinde verdiği zorlu mücadelelerin neticesinde ilan edilmiştir.
Aziz Türk - 28.10.2020
Bursa Valisi Yakup Canbolat'tan "Cumhuriyet Bayramı" mesajı
Bursa Valisi Yakup Canbolat, 29 Ekim 1923'ün, aziz Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirildiği, bu topraklar üzerinde söylenecek sözlerin bitmediğini tüm dünyaya gösterdiği, büyük kurtuluş destanının zaferlerle sonuçlandığı ve Cumhuriyet'in ilanı ile taçlandığı gün olduğunu belirtti.
Aziz Türk - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, bağımsızlık ve egemenlik uğrunda kenetlenen Türk milletinin, imkansızlıklara rağmen kadın-erkek, çocuk-yaşlı demeden ülkesini işgal etmek isteyen güçlere karşı destansı bir mücadele verdiğine vurgu yapan Şimşek, şunları kaydetti: "Aziz milletimiz, istiklal mücadelesinde kazandığı büyük zaferin ardından,Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan cumhuriyet, hürriyeti ve bağımsızlığı vazgeçilmez bir karakter olarak benimseyen aziz Türk milletince, en uygun yönetim biçimi olarak ortaya konulmuş ve yediden yetmişe herkes tarafından kısa sürede benimsenmiştir.
Aziz Türk - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Cumhuriyetin ilanının Türk milletinin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından olduğunu vurgulayan Çalış, şunları kaydetti: "29 Ekim 1923, tarihi boyunca esarete boyun eğmeyen aziz Türk milletinin, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık örneğini ortaya koyarak zaferle taçlandırdığı en önemli gün olarak tarihimizde yerini almıştır.
Aziz Türk - 27.10.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Bahçeli, güçlendirilmiş parlamenter sistem amaçlayanların ne hallere düştükleri, nasıl bir tenakuz ve tutarsızlığın içine yuvarlandıklarının ortada olduğunu dile getirerek, "Güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş emeli taşıyanlar, önce kendilerine çeki düzen vermeli, öncelikle alev alan çatılarını söndürmenin derdiyle dertlenmelidir. Kriz severlerin, kavgadan ve kutuplaşmadan beslenenlerin güçlendirilmiş parlamenter sistem arayışları doğal ve normaldir. Çünkü bu tip siyaset anlayışlarının gıdası cepheleşmedir, kaldı ki Cumhur İttifakı karşısında tutunma ihtimalleri olmadığı gibi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uyum sağlamaları da eşyanın tabiatına bütünüyle aykırıdır." diye konuştu. Bahçeli, şunları kaydetti: "Kulislerin ve hiziplerin partisi olan ne CHP, terörün yedeği ve teröristlerin siyasi yeleği olan ne HDP, ne de karanlık bir projeden mütevellit olan İYİ Parti, aziz Türk milletine bir gelecek vaat edemeyecektir.
Aziz Türk - 25.10.2020
MHP Genel Sekreteri Büyükataman: "CHP liderinin seçim isteği sipariştir"
İsmet Büyükataman: "CHP Genel Başkanının erken seçim isteği sipariştir" MHP Altıeylül Teşkilatı'nın kongresine katılan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Arap Baharı ve renkli devrimlerle dünyaya şekil vermeye çalışan Soros ve batılı güçler, kalleş projelerini Aziz Türk Milleti'nin hakimiyeti altındaki sahalara kaydırmış görülmektedir.
Aziz Türk - 13.10.2020
Ankara'nın başkent oluşunun 97. yılı Türk Tarih Kurumunda özel programla kutlandı
"Türkiye'nin en manalı şehri" Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu ise nadide Anadolu şehrinin, sadece kendi kaderini değil aziz Türk milletinin, mazlum milletlerin kaderini değiştiren, onlara ilham kaynağı olan Türkiye'nin başkentinin kuruluşunun yıl dönümünü kutlamaktan gurur duyduklarını belirtti.
Aziz Türk - 29.8.2020
Büyük zaferin yıldönümünü kutladılar
Başkan Özlü "Tarihe yazılan büyük bir destek" Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, "Türk Milleti'nin istikbalini kurtarmak için o günlerde verdiği fiziki mücadelenin, aynı gaye ile sürdüğünü belirterek "Gazi Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Büyük Taarruz ve sonrasındaki büyük zafer, Aziz Türk Milleti'nin tarihe yazdığı destanlarından yalnızca biridir.
Aziz Türk - 29.8.2020
30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos'un,l zamanın en güçlü orduları karşısında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşuna giden yolda kadını erkeği, genci yaşlısıyla doğusundan batısına kuzeyinden güneyine top yekün bir savunmanın yapıldığı ve büyük bir destanın yazıldığı tarih olduğunu anımsatan İlhami Aktaş, şunları kaydetti: "Aziz milletimiz, yedi düvele karşı kanını ve canını ortaya koyarak var oluş mücadelesi vermiş, şanlı tarihini 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırmıştır. Milli birlik ve beraberlik ruhuyla vatanını canı pahasına koruyan Aziz Türk milleti, eşine az rastlanır bir destan yazmış, vatan ve bayrak sevgisinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğini bütün dünyaya göstermiş, mazlum milletlere ilham ve umut kaynağı olmuştur.
Aziz Türk - 28.8.2020
Kaçkar Dağı'nın zirvesine 30 Ağustos Zafer Tırmanışı yapılacak
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ülkenin şanlı zaferlerinin altın halkalarından biri olduğunu belirten Doruk, tarihin her safhasında hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen aziz Türk milletinin, vatanı, bayrağı ve istikbalini her şeyin üstünde tuttuğunu vurguladı.
Aziz Türk - 28.8.2020
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar ise mesajında, "Türk tarihinin en büyük kahramanlık destanlarından birisi olan 30 Ağustos zaferi, tarih boyunca var olma mücadelesi vermiş olan aziz Türk milletinin bağımsızlık, birlik ve beraberlik inancının ve vatan sevgisinin bir göstergesidir.
Aziz Türk - 28.8.2020
Edirne'den kısa kısa
Milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, ordumuzun kahramanlığı ve cesareti ile kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin bir nişanesi olarak her daim hafızalarımızda diri ve canlı kalmaya devam edecektir. Aziz Türk Milletinin ve kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.
Aziz Türk - 20.8.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli, gündemi değerlendirdi Açıklaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü: "İş birlikçi ve kukla HDP ile yine bu ülkenin eline avucuna bakan İP'in ürkek, korkak ve çekimser tavırları ibretlik bir durumdur. Muhalefeti desteklemekten bahseden bir emperyaliste muhalefetin mesajı cılız, çürük ve zorakidir. CHP'nin 37'nci olağan Büyük Kurultayı'nda 'dostlarıyla iktidar olacağını' ilan eden Kılıçdaroğlu'nun, dost kataloğunun hangi sayfasında Biden'in bulunduğunu, bugüne kadar iki tarafın teyit ettiği aracılarla temas kurup kurmadığını açıklaması aziz Türk milletine namus borcudur.
Aziz Türk - 20.8.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den muhalefete Biden tepkisi
"Bir ülkenin seçimle göreve gelmiş cumhurbaşkanını devirme hedefi neresinden bakılırsa bakılsın hem demokrasi düşmanlığı hem de darbeciliktir" diyen Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Biden mayası ve mizacı itibarıyla yakayı ele vermiştir. Özellikle 1945 yılından beri Türkiye'nin içine düştüğü sosyal, siyasal ve ekonomik buhranların iç mihrak ayağı olduğu kadar sevk ve idare noktasında bulunan dış mihrak ayağı da vardır ve bilinmektedir. Bu kapsamda dış mihrak vakıasını hayali olarak gören mağlup ve müflis siyasi garabetlerin Türkiye'nin yakın tarihinde önemli görevler üstlenmiş olmaları düşündürücü ve üzüntü verici bir başka açmazdır. Yakın tarihimiz aynı zamanda darbeler tarihidir ve bu tarihin içinde dost görünen, müttefik olduğunu iddia eden ülke ve ülkelerin tezgah ve kumpasları iç karartıcı derecede fazladır. Milli Mücadele yıllarında bileğimizi bükemeyen, yüreğimizi teslim alamayan, bağımsızlığımızı tasfiye edemeyen Haçlı zihniyeti, ilerleyen yıllarda dolaylı vasıtalarla Türkiye'nin yıkımına odaklanmış, bu nedenle de saçtığı zehri kızılcık şerbeti diye yutturmaya çalışmıştır. Biden çürük ifadeleriyle yetiştiği sömürgeci muhitin bütün dokusuna nüfuz eden zalim ve hunhar anlayışı hezeyan içinde temsil ve tescil etmiştir. Türkiye yükseldikçe, ayak bağlarından kurtuldukça, kendi kaderine sahip çıkıp kendi geleceği hakkında tek belirleyici oldukça zalimler dimağlarında sakladıkları alçak senaryoları gün ışığına çıkarmaya başlamışlardır. Düne kadar demokrasi, özgürlük ve insan hakları gibi parlak kavramların içine döşenen, yalan ve riyayla süslenmiş aldatıcı sözlere iliştirilen emperyalist arzular geldiğimiz bu aşamada volkan ağzı gibi patlamıştır. Türk ve Türkiye düşmanlığının şifresi artık kırılmış, failler, figüranlar ve fiilleri ulu orta meydana çıkmıştır. İktidar olmak için ruhunu İblis'e bile satmaya hazır vaziyette bekleyen köksüz ve kimliksiz devşirmelerin küresel güç merkezlerinde icazet arayışları, sadece iktidarın değil Türkiye'nin de kaybına hizmetleri çürümüş Biden kadar tehlikeli bir vaka olarak karşımızdadır. Onursuz bir kazancı şerefli bir duruş ve vatan sevgisine değişmeye amade olan siyasi bedbahtların varlığı ülkemiz adına tarifsiz ve talihsiz bir sorundur. Biden'in bedel ödemesi gerektiğini vurguladığı Cumhurbaşkanımızı ve iktidarını, darbe yerine seçimle devirme çağrısı, bunu ise muhalefeti öncekinden farklı olarak daha güçlendirip destekleme amacı iki tarafı keskin bir bıçaktan farklı değildir." "Muhalefet olarak kast ettiği malum partilerin bugüne kadar verdiği tepkiler sönük, silik ve etkisizdir" ifadelerini kullanan MHP lideri Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "CHP Genel Başkanıyla birlikte parti sözcülerinin Biden'in açıklamasının içeriğini değil de zamanlamasını, bununla kalmayıp hükümeti eleştirmeleri Türkiye sevgisinden yoksun, millete mensubiyet şuurundan mahrum bir siyaset köhneliğinin vahim örneğidir. İşbirlikçi ve kukla HDP ile yine bu ülkenin eline avucuna bakan İP'in ürkek, korkak ve çekimser tavırları ibretlik bir durumdur. Muhalefeti desteklemekten bahseden bir emperyaliste muhalefetin mesajı cılız, çürük ve zorakidir. CHP'nin 37'inci Olağan Büyük Kurultayı'nda dostlarıyla iktidar olacağını ilan eden Kılıçdaroğlu'nun dost kataloğunun hangi sayfasında Biden'in bulunduğunu, bugüne kadar iki tarafın teyit ettiği aracılarla temas kurup kurmadığını açıklaması aziz Türk milletine namus borcudur.
Aziz Türk - 13.8.2020
Lübnan'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hak-İş'e teşekkür mektubu
Ghassan El-Sebsebi de cevaben gönderdiği yazıda, "Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Hak-İş Konfederasyonuna ve aziz Türk milletine, anında ve hiç tereddüt etmeden bize yardım elini uzatıp, her türlü maddi ve manevi desteği sağladığı için milyonlarca kez şükranlarımızı sunmak istiyorum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Türk Haberleri | Aziz Türk Kimdir - Haberler - Aziz Türk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Türk kimdir, hayatı ve biyografisi. Aksaray'da 29 Ekim kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 13:02:28. #1.15#
title