AZİZ TORUN HABERLERİ

Aziz Torun haber, Aziz Torun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Torun - 31.10.2014
Torunlar'a Verilen Takipsizlik Kararının Kaldırılması İstendi
Mecidiyeköy’deki 10 işçinin öldüğü asansör kazasıyla ilgili Torunlar GYO’nun sahipleri hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması istendi. Olaya ilişkin soruşturma kapsamında Torunlar GYO sahibi Aziz Torun, Mehmet Torun ve Yunus Emre Torun hakkında takipsizlik kararı verilmişti.
Aziz Torun - 22.10.2014
Asansör Kazasında Oğlunu Kaybeden Baba: Oğlumu Ne Para, Ne Mülk Geri Getirebilir
Mecidiyeköy'de yıkılan Ali Sami Yen Stadı'nın arazisine yapılan inşaatta meydana gelen asansör faciasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Savcılık, inşaat firmasının sahibi Aziz Torun ile Mehmet Torun, Emre Torun’un aralarında bulunduğu 9 kişi hakkında ise takipsizlik kararı verildi.
Aziz Torun - 21.10.2014
(Geniş Haber) "Asansör Faciası"Nda İnşaat Firması Sahiplerine Takipsizlik...
TORUNLAR'IN DA ARALARINDA BULUNDUĞU 9 KİŞİYE TAKİPSİZLİK Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Emre Torun, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Torun, Torunlar GYO Muhasebe Müdürü Lütfü Vardı, Torunlar İnşaat Satın Alma Müdürü Abdülvahit Kaplan, Torun Center Proje Koordinatörü Tuncel Akarçay, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Haluk Okur ile Bektaş Ateş ve Özmen Özmenoğlu hakkında "Taksirle 10 kişinin ölümüne sebebiyet vermek", "Yargı Görevini Yapanı Etkileme" suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.
Aziz Torun - 21.10.2014
Asansör Faciasına İlişkin İddianame Tamamlandı
Mecidiyeköy'de 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasına ilişkin iddianame hazırlandı. İddianamede 4'ü tutuklu 25 şüpheli hakkında "taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçundan 2,5 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istenirken, aralarında iş adamı Aziz Torun'un da bulunduğu 9 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.
Aziz Torun - 09.09.2014
Ağaoğlu, EPDK'ya Veryansın Etti
Kimi belediyelerin yanlış uygulamalarını tenkit etti. Sancaktepe Belediyesi’nin imar planı ile ilgili şunları kaydetti: “Sancaktepe’de 2003’te bir proje yaptım. Yaptık, maliklerine verdik, evin içinde oturuyorlar. Güzel bir siteydi. Hala da çok güzel. 10 sene geçti aradan. Sancaktepe Belediyesi şu an bölgede yeni plan yapıyor. İnşaat bitmiş, ruhsatı almışım, iskanını almışım kat irtifakı tapularını kurmuşum, insanlar 10 senedir evlerde oturuyor. Adama ‘Belediye Başkanı’ demeyeceğim, başka şey diyeceğim; ‘soytarı ya’ açık söylüyorum ‘soytarı’. Dava açsın. Ora ile ilgili plan yapıyor. Orada ev 1,75 idi, ben 0,50 emsal kullandım, üçte birini bile kullanmadım. Villalardan ve konutlardan teşekkül eden bir proje yaptım. 10 senedir oturuyor insanlar. Bu binalar 100 sene daha yıkılmaz, şu an oraya yeşil alan koyuyor. Nasıl olsa o binalar 100 sene yıkılmaz. Emsali oradan alıyor, başka yerde rant yaratmak için başka yere transfer ediyor. ‘Soytarı’ sen kimsin. Sen belediye başkanı mısın? “ “ÇALIŞMA GÜVENLİĞİ ADINA ALINACAK HER TEDBİRİ ALIYORUZ” Mecidiyeköy’de vuku bulan asansör kazasına değinen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, şu açıklamalarda bulundu: “Yakın zamanda elim bir olay yaşadık. Arkadaşım, dostum Aziz Torun Bey’in başına gelen bir olay var.
Aziz Torun - 09.09.2014
Asansör Arızasından Aziz Torun Dahil Bütün Yöneticilerin Haberi Vardı"
Baretlerini kanı temsilen kırmızıya boyayan işçiler, "Animakın arızalı olduğundan bütün şirket yetkililerinin, buna Aziz Torun dahil herkesin bilgisi vardı" "Eyleme katılacağız diye çıkışlarımız verildi.
Aziz Torun - 08.09.2014
İnşaat İşçisi: Asansör Arzasında Aziz Torun Dahil Herkesin Bilgisi Vardı
Asansör faciasında ölen işçi arkadaşlarının cesetlerini enkazdan çıkaran Maruf Eren feryat etti.
Aziz Torun - 08.09.2014
9 Ayda 272 İnşaat İşçisi Yaşamını Yitirdi
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, basın ve meslek örgütlerinden derlediği veriler ışığında hazırladığı raporunu açıkladı. Açıklamada, Torun Tower, 3.Köprü, HES'ler, kentsel dönüşüm ve ışıltılı binaların işçi ölümleri üzerinden yükseldiği belirtildi. Açıklamada, "Erdoğan'ın imam hatipten arkadaşı olan ve yıldızı AKP Hükümeti döneminde parlayan bir patron Aziz Torun, Torun Tower inşaatı için 24 saat çalışma izni çıkaran Devlet, "bu yoğunluğun içerisinde baktığınız zaman bir anlamda da kazanın olmaması büyük bir şans diyesim geliyor' diyen bir Çalışma Bakanı Faruk Çelik ve her iş cinayetini "fıtrat/kader' olarak açıklayan bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.
Aziz Torun - 08.09.2014
Asansör Faciası Yabancı Medyada: Yine İş Kazası Yine İşçi Ölümleri
-VOA: "İNŞAAT SEKTÖRÜNDE KAZALARI NORMALLEŞTİRİYORDU"- Amerika'nın Sesi (VOA) İstanbul'da kazayı duyurduğu haberinde kazanın nasıl olduğunu anlattıktan sonra, "Eleştirilerin odağında Torunlar Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı'nın sahibi Aziz Torun var.
Aziz Torun - 07.09.2014
Limter-İş: İş Cinayetleri Politiktir, Siyasi Sorumlular Yargılansın
Limter-İş Yönetim Kurulu'nun  açıklamasında asansör faciasında 10 işçinin ölümünün bir katliam olduğu belirtilerek, birinci derecede sorumlunun Aziz Torun olduğuna ve  cezalandırılması gerektiğine yer verildi.
Aziz Torun - 07.09.2014
Aziz Torun: (Asansör Faciası) 10 Gün Önce Ben de Aynı Asansörü Kullandım (2)
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlarken, "10 gün evvel ben de o asansöre bindim" dedi.
Aziz Torun - 07.09.2014
Dev. Maden-Sen: İstanbul'da Gökdelenler İşçilerin Cenazeleri Üzerinde Yükseliyor
DİSK/Dev. Maden-Sen yönetim kurulu, Mecidiyeköy Torunlar GYO inşaatında 10 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Soma linyit ocaklarında, inşaatlarda ve diğer sektörlerde her gün yaşanan iş cinayetleri, ilgili yasa, tüzük ve yönetmelikleri takmayan işverenlere keyfi bir çalışma ortamı sunuluyor. Torunlar GYO da bu başıbozuk ortamdan yararlanarak işini sürdürenlerden biridir. Basına yansıdığı kadarıyla işçiler; inşaatta 21 ayrı taşeron firmanın çalıştığını, inşaatta bozuk asansörle malzeme taşıdıklarını ve denetimin yapıldığına tanık olmadığını belirtmişlerdir. Gazetecilere konuşan işçiler, bu inşaatta 10 Nisan 2014 tarihinde 19 yaşındaki Erdoğan Polat’ın iş kazası sonucu yaşamını yitirdiğini hatırlatmışlardır. Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi’nin yaşamını yitirdiği iş cinayetiyle ilgili açıklama yapan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, yaşanan iş cinayetinin 'işçilerin hassasiyet göstermemesi'nden kaynaklandığını ileri sürmesi ve 10 işçinin yaşamını yitirdiği bu iş cinayetini 'sektörel bir vaka' olarak tanımlaması, sermayenin gerçek yüzünü göstermiştir.
Aziz Torun - 07.09.2014
Hdp'li Kubilay: Çalışma Bakanı Derhal İstifa Etmelidir
İşyerinde işçilerin kullandığı koğuş ve banyo gibi alanların insani durumda olmadığını savunan Günay Kubilay, yaptığı açıklamada Türkiye'de savaş, salgın hastalıklardan daha çok insan iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiğini belirterek şöyle dedi: "Her sabah yeni bir iş cinayeti ile uyanıyoruz. En son Mecidiyeköy'de, Torunlar GYO tarafından yapılan rezidans inşaatında, işçilerin kullandığı asansörün 22. kattan yere çakılması nedeniyle, 10 işçi yaşamını yitirdi. Daha birkaç ay önce, Nisan ayında aynı inşaatta bir işçi hayatını kaybetmişti. Torunlar GYO'nun sahibi, AKP'nin kongrelerinde boy gösteren Aziz Torun.
Aziz Torun - 07.09.2014
Şişli'deki Asansör Kazası
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Aziz Torun, Şişli'deki şantiyelerinde asansörün düşmesi sonucu 10 kişinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin, "Her gün sahada bu asansörü kiralamış olan firmanın 2  elemanı sabahtan akşama kadar sahada bulunuyor.
Aziz Torun - 07.09.2014
Aziz Torun: Aynı Asansörü Ben de Kullandım
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, asansör faciasının sorumlularının ortaya çıkarılmasının takipçisi olduklarını vurgulayarak, "Bu asansörü biz de şantiyeye gittiğimiz zaman kullanıyoruz" dedi.
Aziz Torun - 07.09.2014
Aziz Torun: "Sorumlularının Ortaya Çıkartılmasının Takipçisi Olacağız"
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Mecidiyeköy’de yaşanan asansör faciasının sorumlularının ortaya çıkartılmasının takipçisi olacaklarını söyledi.
Aziz Torun - 07.09.2014
Hdp'li Kubilay: Sadece Ağustos Ayında 158 İşçi Hayatını Yitirdi
HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Günay Kubilay, Türkiye’de sadece Ağustos ayında 158 işçinin, yılın ilk 8 ayında ise bin 270 işçi ve emekçinin hayatını yitirdiğini belirtti. Mecidiyeköy’de 10 işçinin öldüğü asansör kazasına ilişkin yazılı açıklama yapan Günay Kubilay, "En son Mecidiyeköy'de, Torunlar GYO tarafından yapılan rezidans inşaatında, işçilerin kullandığı asansörün 22. kattan yere çakılması nedeniyle, 10 işçi yaşamını yitirdi. Daha birkaç ay önce, Nisan ayında aynı inşaatta bir işçi hayatını kaybetmişti. Torunlar GYO’nun sahibi, AKP’nin kongrelerinde boy gösteren Aziz Torun.
Aziz Torun - 07.09.2014
Hdp: Çalışma Bakanı Derhal İstifa Etmeli
HDP, asansör faciasına ilişkin, "Mecidiyeköy'de, Torunlar GYO tarafından yapılan rezidans inşaatında, işçilerin kullandığı asansörün 22. kattan yere çakılması nedeniyle, 10 işçi yaşamını yitirdi. Torunlar GYO'nun sahibinin, AK Parti'nin kongrelerinde boy gösteren Aziz Torun" dedi.
Aziz Torun - 06.09.2014
Gelişen Kentler Zirvesi Sona Erdi
"KAYSERİ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR" Toplantıda açılış konuşmasını yapan GYODER Başkanı Aziz Torun, Kayseri'nin aslında gelişen kent değil gelişmiş kent olduğunu belirtti.
Aziz Torun - 05.09.2014
GYODER Gelişen Kentler Zirvesi'nin 6. Durağı Kayseri Oldu
GYODER Başkanı Aziz Torun, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Torun Haberleri | Aziz Torun Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Aziz Torun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Torun kimdir, hayatı ve biyografisi. Torunlar İnşaat'a 1 Milyon 600 Bin Lira Ceza.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 01:34:07. #1.16#
title