Haberler

"Pet ve Kağıt'tan Tekerlekli Sandalye Projesi"

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV)'li öğrenciler tarafından yürütülmekte olan "Pet ve Kağıt'tan Tekerlekli Sandalye Projesi" kapsamında engelli 10 vatandaşa tekerlekli sandalyeleri verildi.

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV)'li öğrenciler tarafından yürütülmekte olan "Pet ve Kağıt'tan Tekerlekli Sandalye Projesi" kapsamında engelli 10 vatandaşa tekerlekli sandalyeleri verildi.

GKV'den yapılan açıklamaya göre, akademik başarıların en önemli adresleri arasında yer alan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları, öğrencilerinin sosyal sorumluluk projeleri Türk kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor. Yürütülen projeler arasında 'Pet şişeden tekerlekli sandalyeye' proje kapsamında öğrenciler tarafından toplanan atık pet şişeleri onlarca özürlü vatandaşın umudu oldu.

GKV'li öğrencilerin sadece akademik başarıları ile değil sosyal sorumluluklarıyla da dikkat çektiğini ifade eden GKV Özel Okulları Genel Müdürü Atanur Vergili, şöyle konuştu:

"Okullarımızda eğitim öğretim gören öğrencilerimize ana okulundan itibaren çevreye karşı duyarlılık ve çevrenin temiz tutulması gerektiği bilinci verilmektedir. Buna paralel olarak öğrencilerimizin sosyal alanlarda da sorumluluk duygularının ön plana çıkarılması sağlanmakta olup halen yürütülmekte olan birçok sosyal sorumluluk projelerimiz bunun en iyi göstergesidir. Küresel ısınmanın ve kirliliğin önüne geçmeyi hedefleyen projelerimizden birisi olan atık toplama çalışmalarımız uzun yıllardır sürmektedir. Önceki yıllarda Pet Şişeden Yastığa adlı projemiz ile elde edilen atık pet şişeleri değerlendirilmiş ve elyaf yastıklar elde edilerek Yaşlılar Haftası'nda Gaziantep Huzur Evi'nde yaşayan vatandaşlarımıza birer elyaf yastık armağan edilmişti.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında da yine 'Pet Şişe ve Atık Kağıttan Tekerlekli Sandalyeye Projesi' kapsamında ana okulu ilköğretim ve lise öğrencilerimiz çevrelerinden atık pet şişe ve kağıtları toplayarak okul bünyesinde oluşturulan depolara getirmiş ve elde edilen atıklar Kızılırmak Geri Dönüşüm, Hurdacılık, Tekstil ve Ticaret Limited Şirketi'ne verilerek karşılığında 10 adet tekerlekli sandalye alınmıştır. Bu sandalyeler tespit edilen engelli vatandaşlarımıza bizzat öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından teslim edilmiştir. Çevreye duyarlı öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte yürüttüğümüz bu projeler 2011-1012 eğitim öğretim yılında da devam edecektir. Projeye destek veren öğretmen, idareci ve öğrencilerimizi kutluyorum."

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından başlatılan 'Pet Şişe ve Kağıttan Tekerlekli Sandalye Projesi' kapsamında yürütülen çalışmalarla elde edilen 10 adet manüel tekerlekli sandalye bizzat öğrenci ve öğretmenler tarafından ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Tekerlekli sandalyelerine kavuşan engelli vatandaşların mutlulukları gözlerinden okunurken GKV'lilere teşekkür ettiler.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA / Yerel

Eğitim Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 27 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 27 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 27 Şubat Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 27 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 27 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 27 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 27 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 27 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 27 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 27 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 27 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! İYİ Parti Muş adayı kim? 2024 İYİ Parti Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatçı kimdir? 27 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Sema elendi mi? Sema diskalifiye mi oldu? 27 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Saadet Partisi Zonguldak belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Zonguldak adayı Cem Dereli kimdir? Saadet Partisi Yozgat belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Yozgat adayı Ziya Koçak kimdir?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title