Azez'e havan ve roketli saldırı: 1 ölü, 14 yaralı
Haberler » Güncel » Azez'e havan ve roketli saldırı: 1 ölü, 14 yaralı - Haber

Azez'e havan ve roketli saldırı: 1 ölü, 14 yaralı

Kilis'in karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez kasabasına terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Tel Rıfat bölgesinden havan ve roketli saldırı düzenlendi.

Azez'e havan ve roketli saldırı: 1 ölü, 14 yaralı

'in karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı kasabasına terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Tel Rıfat bölgesinden havan ve roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.

Akşam saatlerinde terör örgütü PKK/PYD kontrolündeki Tel Rıfat bölgesinden Azez ilçe merkezine çok sayıda havan mermisi ve roket altındı. Saldırılar paniğe neden olurken mermi ve roketlerin düştüğü yere sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Saldırılarda 1 kişinin öldüğü 14 kişinin ise yaralandığı belirlendi. Yaralılardan hayati tehlikesi bulunan 2'si Kilis Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedaviye alındı. Saldırılar sonrasında Azez Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bölgeyi güvenlik koridoruna alarak yerleşim yerlerini boşalttı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------------------Ambulansın gelişiYaralının indirilişiAcil önünden görüntüAmbulansın olay yerinden yaralı almasıOlay yerindeki kalabalıkPatlama alanındaki dumanlarGenel ve detay görüntülerHaber-Kamera: Reşit ÇELEBİOĞLU-KİLİS-DHA)

 


Kaynak: DHA

Manşet

Haberler