Azerbaycan Haberleri

Azerbaycan haber, Azerbaycan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Azerbaycan - 02.06.2021
Çin Devlet Başkanı Şi, Azerbaycan'ın, Kuşak ve Yol Girişimi için önemli bir ortak olduğunu söyledi
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Çin'in Azerbaycan'ı Kuşak ve Yol Girişiminin önemli bir ortağı olarak gördüğünü ve iş birliğini derinleştirmek için daha fazla çaba gösterilmesini istediğini söyledi.
Azerbaycan - 02.06.2021
AB Konseyi Başkanı Michel, Aliyev ve Paşinyan ile görüştü
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile ayrı ayrı görüşme yaptı.
Azerbaycan - 02.06.2021
Azerbaycan ordusu, Karabağ'daki savaşta 2 bin 900 şehit verdi
Azerbaycan ordusunun, Karabağ'da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 900 şehit verdiği bildirildi.
Azerbaycan - 02.06.2021
Son Dakika | Bakan Muş: Mayıs ayı ihracatımız 16,5 milyar dolara yükseldi
'TÜRK LİRASININ PAYINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ' İhracatın ithalatı karşılama oranının 2021 ocak-mayıs ayında geçen yılın aynı dönemine göre 7,8 puan artışla yüzde 82,3'e yükseldiğini kaydeden Bakan Muş, ihracatın ithalatı karşılama oranının 2021 Mayıs'ında geçen yılın aynı ayına göre 5,6 puan artışla yüzde 79,9'a yükseldiğini ifade etti. Bakan Muş, şöyle konuştu: "İhracat tutarımız kadar, ihracata yönelen firma sayımızdaki artış da ihracatın tabana yayılması açısından bizleri sevindirmektedir. 5 aylık dönemde ihracat yapan firma sayısı yüzde 12,2 artışla 71 bin 618 olmuştur. Geçen yılın aynı ayına göre, 2021 yılı mayıs ayında görülen İtalya'ya yüzde 110'luk, İspanya'ya yüzde 170'lik ve Polonya'ya yüzde 90'lık ihracat artışları ise dikkat çekicidir. Mayıs ayında Avrupa Birliği ülkelerine yapmış olduğumuz ihracat, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 71,1 artışla 6,8 milyar dolara ulaşırken, söz konusu ülkelere yapmış olduğumuz ihracat, toplam ihracatımızın yüzde 41,3'ünü oluşturmuştur. Öte yandan Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla, ikili ticaretimizde Türk Lirasının payını artırmaya devam ediyoruz. Mayıs ayında Türk Lirasıyla ihracat işlemlerimizi gerçekleştirdiğimiz ülke sayısı 179 olurken, Türk Lirası ile yapmış olduğumuz dış ticaretin toplamı 13,5 milyar TL düzeyini aşmıştır." 'GÜMRÜK BİRLİĞİ'NİN GÜNCELLENMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ' Bakan Muş, Türkiye'nin önünde Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik gibi önemli bir hedef bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Her ne kadar AB'nin son dönemlerde Türkiye'ye karşı çifte standartlı yaklaşımları olsa da AB'nin ortaya koyduğu standartları ülkemizin refahının artışı için önemli görüyoruz. Türkiye AB'ye üyelik yolunda kararlı duruşunu sürdürmektedir. Türkiye'nin stratejik hedefi olan AB üyeliği yolunda kararlı tutumuna paralel şekilde; Ticaret Bakanlığı olarak bizler de Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Benzer şekilde bölgemizdeki diğer ülkelerle de yoğun bir diyalog içerisinde olacağım. Son günlerde Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan ve KKTC ile görüşmeler gerçekleştirdik.
Azerbaycan - 02.06.2021
Aşı olanlardan PCR testi istenmeyecek
KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında güncellenen seyahat kuralları çerçevesinde, havayoluyla ABD, Almanya, Fransa, Azerbaycan, Rusya ve İspanya'nın da aralarında bulunduğu 146 ülkeden gelen yolculardan, yurda girişte aşı olduğuna dair belge gösterenlere PCR testi zorunluluğu kalktı.
Azerbaycan - 02.06.2021
Son dakika haberi: Ermenistan askerleri Azerbaycan sınırını ihlal etti
Son dakika haberine göre Azerbaycan sınırını ihlal eden yaklaşık 40 Ermenistan askeri geri püskürtüldü.
Azerbaycan - 02.06.2021
Bakan Muş, mayıs ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı: (2)
"Suudi Arabistan'ın ayrımcı uygulamalarının ortadan kaldırılması için girişimlerde bulunacağız" Son günlerde Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan ve KKTC ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getiren Muş, "Suudi Arabistan tarafından firmalarımıza ve ihraç ürünlerimize yönelik ayrımcı ve kısıtlayıcı uygulamaların ortadan kaldırılması için birtakım girişimlerde bulunacağız.
Azerbaycan - 02.06.2021
Doğu Karadeniz'den 2021 yılının ilk 5 ayında 641 milyon 414 bin 573 dolar tutarında ihracat yapıldı
"Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un ihracatçıların karşılaştığı sorunlara neşter vurdu" Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un ihracatçıların karşılaştığı sorunlara neşter vurduğunu dile getiren Kalyoncu, "Yeni göreve başlayan Ticaret Bakanımız Mehmet Muş' un göreve başlar başlamaz ayağının tozuyla hemen bölge ihracatçılarının karşılaştığı sorunlara neşter vurması; Sarp sınır kapısındaki araç kuyrukları, Azerbaycan' dan transit geçişler için alınan yüksek ücretler ve Kazakistan transit geçişlerinde ihracatçılarımızın yaşadığı sorunları muhatapları ile görüşerek çözüm sözünü alması ihracatçılarımızın büyük takdiri ile karşılanmış ve ihracatçılarımıza moral olmuştur.
Azerbaycan - 02.06.2021
İkinci Karabağ sonrası Azerbaycan-Ermenistan müzakereleri ne durumda?
Güney Kafkasya'da Azerbaycan'ın kesin zaferiyle sonuçlanan 44 günlük savaşın ardından taraflar arasında hem cephede hem de diplomatik müzakerelerdeki bilek güreşi devam ediyor.
Azerbaycan - 02.06.2021
Şenol Güneş, A Milli Takım'la 76. maçında
Şenol Güneş dönemi milli maçlar A Milli Futbol Takımı'nın Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle: Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç 31.05.2021 Antalya Özel Gine 0-0 27.05.2021 Antalya Özel Azerbaycan 2-1 30.
Azerbaycan - 02.06.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınına konuk oldu: (4)
Polonya'ya SİHA satışı Türkiye'nin NATO ülkesi Polonya'ya Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) satışı yapacağı anımsatılarak "Başka ülkelere de SİHA ve diğer savunma sanayi ürünlerimizin satışı olacak mı?" sorusu üzerine Erdoğan, Bayraktar'ın devletin bir kurumu olmadığını anımsattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Sadece devletle, özellikle bu tür talepler geldiği zaman izin noktasında bazı görüşmeler yaparlar. Türkiye Cumhuriyeti devletine hasım veya hısım, bunlar kimdir bunun görüşmesini yaparlar. Ondan sonra da o ülkelere buna göre adımını atarlar. Bu işin iki etabı bitti. Birinci etabı İHA'ydı, ikinci etabı SİHA'ydı. Şimdi üçüncü etabı da Akıncı denilen bir segment var ki o en güçlü olanı. Şimdi belki daha farklı adım da atacaklar. Bu 3'üncü etap çok güçlü, yani üzerindeki silahlarıyla çok çok güçlü ve şu anda ondan çok İHA ve SİHA'yı zannediyorum pazara sürüyorlar. Polonya tabii burada bir NATO ülkesi olarak bu alımı yapmakla özellikle Bayraktar bu ürünleri ile şu anda NATO piyasasına girmiş oluyor. İmzalar atıldı, şimdi NATO piyasasına da giriyor. Şimdi kalkıp buna da yani 'Türkiye'den nasıl siz alıyorsunuz?' diyebilirler." Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın SİHA'ları çok beğendiğini ve anlaşmanın imzalandığını anımsatan Erdoğan, "Ciddi bir adım. Ciddi bir adım olmanın ötesinde kendi segmentinde gerçekten çok çok başarılı ve bu başarısını da Libya'da ispatladı, Azerbaycan'da ispatladı.
Azerbaycan - 02.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınına konuk oldu: (3)
Minsk Üçlüsü olarak ABD, Rusya ve Fransa'nın yıllarca Azerbaycan-Ermenistan sorununu çözemediklerine işaret eden Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: "Yıllar geçti en sonunda Azerbaycan kendi göbeğini kendisi kesti.
Azerbaycan - 02.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız. Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Oradan da Kanuni...
"Gerilimin sebebi sözde Ermeni soykırımı" ABD ile gerilimin sebebin sözde Ermeni soykırımı olduğuna dikkat çeken Erdoğan," Artık bıktık, her 24 Nisan gelir, 'Amerika Ermenilerle ilgili ne diyecek?' Bütün işin bitti de Ermenilerin avukatlığına sen mi soyunuyorsun? Bırakalım bu işi tarihçiler yapsın, bunu tarihçiler çalışsın. Bütün bunların çalışmalarından sonra önümüze gelen tablo üzerinden gerekli adımları atalım. Bir Azerbaycan Ermenistan sorununu çözemediler.
Azerbaycan - 01.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 2 Haziran 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pakistan Başbakanı İmran Han ve Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile görüşecek, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 2. Genel Konferansı'nın Yürütme Komitesi Toplantısı'nın kapanış oturumunda konuşma yapacak.
Azerbaycan - 01.06.2021
Erdoğan: Gürcistan ile ticaret hacmimizi 3 milyar dolara ulaşma olarak belirledik
'FETÖ BAŞTA OLMAK ÜZERE TERÖRLE MÜCADELEYİ ELE ALDIK' Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Başbakan ile FETÖ başta olmak üzere terör konusundaki mutabakatımızı da ele aldık. Türkiye olarak Gürcistan'ın egemenliğine, toprak bütünlüğüne desteğimizi her vesileyle vurguluyoruz. Komşumuzun, Avrupa Atlantik yapılarıyla bütünleşme hedefine desteğimiz tamdır. Bölgesel meseleler hakkında da fikir teatisinde bulunduk. Türkiye Gürcistan'ı bölgesel işbirliğinin anahtarı olarak görüyor. Bölgesel sahiplenme ve kapsayıcı bölgesel işbirliği zaviyesinden müşterek çalışmalar yapabileceğimize inanıyorum. Azerbaycan'la üçlü işbirliğimiz bu bakımdan önemlidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Azerbaycan Haberleri | Azerbaycan Haber - Haberler - Sayfa 8 - Azerbaycan haberleri, son dakika azerbaycan haber ve gelişmeleri burada. Kayseri yöresindeki ağıtları derleyen emekli öğretmen bağlamasını elinden düşürmüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.06.2021 14:16:13. #1.13#

title