Azerbaycan Milli Günü Resepsiyonu

Azerbaycan Milli Günü Resepsiyonu

Azerbaycan Milli Günü Resepsiyonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Birlikte Kestikleri Pastayı Aynı Tabaktan Yedi.

Azerbaycan Milli Günü Resepsiyonu

Azerbaycan Milli Günü resepsiyonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, birlikte kestikleri pastayı aynı tabaktan yedi.

Azerbaycan Milli Günü resepsiyonu, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Zakir Haşimov ev sahipliğinde büyükelçilikte gerçekleştirildi. Resepsiyona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan ve eşi gazeteci Emin Çölaşan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, DSP Onursal Genel Başkanı Rahşan Ecevit ve çok sayıda davetli katıldı. İki ülke milli marşlarının okunmasıyla başlayan resepsiyonda, bağımsızlık günü pastası Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt tarafından kesildi. Pasta kesimi sırasında Başbakan Erdoğan'ın yanına gelen ve havuza düşme tehlikesi geçiren Büyükanıt'a yaveri ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya yardım etti. Pastayı birlikte kesen Erdoğan ve Büyükanıt, aynı tabaktan pasta yedi. Bu arada Başbakan Erdoğan, yanında bulunanlara pastayı kendisi servis yaptı. Erdoğan ve Büyükanıt, gecede bir süre Azerbaycanlı sanatçıları da izledi.

Bu arada resepsiyonda Başbakan Erdoğan'ın yanına gelen bir işkadını, Yargıtay ve Danıştay bildirilerinin ekonomiye zarar verdiğini söyledi. İşkadını Başbakan Erdoğan'a, "Ben artık konuşacağım, dayanamıyorum. Bu açıklamalar partiye, hükümete değil Türkiye'ye zarar veriyor" dedi. Başbakan Erdoğan'ın "Merak etmeyin inşallah iyi olacak" cevabı üzerine yakınmasını sürdüren işkadını, "24 saat dualarımız sizinle" diye konuştu.

Resepsiyona katılan davetlilerin büyük ilgisiyle karşılaşan Büyükanıt, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri kırmadı.

(DA-ÖZ-OK-Y)

Kaynak: İHA