Azerbaycan Basını: "Türkiye'de Terör Örgütünün Mahkemesi Başladı"

Azerbaycan Basını: "Türkiye'de Terör Örgütünün Mahkemesi Başladı"

Türkiye'de Bugün Başlayan Ergenekon Davası Bütün Dünya Basını ile Birlikte Azerbaycan'da da Yakından Takip Ediliyor. Azerbaycan Basını Davayı, 'Türkiye'de Terör Örgütünün Mahkemesi Başladı' Başlığı ile Duyurdu.

Azerbaycan Basını:

Türkiye'de bugün başlayan Ergenekon davası bütün dünya basını ile birlikte Azerbaycan'da da yakından takip ediliyor. Azerbaycan basını davayı, 'Türkiye'de terör örgütünün mahkemesi başladı' başlığı ile duyurdu.

Azerbaycan'ın Trend Haber Ajansı, bugün başlayan ve asrın davası olarak nitelendirilen Ergenekon davasını, 'Türkiye'de terör örgütünün mahkemesi başladı' başlığı ile kamuoyuna duyurdu. Haberde emekli generaller, gazeteciler ve işadamlarından oluşan 86 kişinin mahkeme önüne çıkarılmaya başlandığı belirtildi.

ANS Press haber sitesinde yer alan haberde ise Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklananların iktidarı devirmek ve terör örgütü kurmak suçlarlarında ağır hapis cezası ile yargılanacağını aktardı.

Azerbaycan'ın Trend, APA, AnsPress ve 1News haber ajansları Ergenekon davasının başlaması ile ilgili haberleri son dakika olarak duyururken, mahkemenin yakından takip edileceği kaydedildi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA