Az Alkmaar'ın Golcü Oyuncusu Shota: Kurada En Zor Takım Bize Düştü

Hollanda Liginin İkinci Devresine Hızlı Bir Şekilde Başlayan Az Alkmaar, Hafta Sonu Kendi Evinde Konuk Edeceği Willem Iı Macı İçin Hazırlıklarını Günde Yaptığı Tek Antrenmanla Sürdürüyor.

Az Alkmaar'ın Golcü Oyuncusu Shota: Kurada En Zor Takım Bize Düştü

Hollanda Liginin ikinci devresine hızlı bir şekilde başlayan AZ Alkmaar, hafta sonu kendi evinde konuk edeceği Willem II macı için hazırlıklarını günde yaptığı tek antrenmanla sürdürüyor. Milli takımlarda bulunan toplam 8 futbolcusundan yoksun olarak sürdürülen antrenmanlarda teknik heyetin ve futbolcuların tek düşüncesi önümüzdeki hafta UEFA kupasında oynanacak olan Fenerbahçe macı. Orta sahanın önemli isimlerinden Stijn Schaars dizinden geçirdiği ameliyat sonrası uzun bir müddet yeşil sahalardan uzak kalacak.

Hollanda 1'inci futbol liginde en çok gol atan takım unvanını elinde bulunduran AZ Alkmaar, en büyük sıkıntıyı Kale ve defansında yaşıyor. Kaleci Joey Didulica'nın sakatlanması ve Waterreus'ün satılması kalede büyük bir sıkıntıyı berberinde getirdi.

Geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Hollanda 1'inci Futbol liginin lideri olan PSV Eindhoven'ı 3-2 lik bir skorla yenen AZ Alkmaar, bu hafta kendi evinde konuk edeceği, 18 takımlık ligde 18 puanla 15'inci sırasında küme düşmeme mücadelesi veren Willem II'in karşısına Fenerbahçe ile oynayacağı karşılaşmanın provasını yapma niyetine çıkacağı tahmin ediliyor. Teknik direktör Louis van Gaal Willem II karşısına sahaya süreceği ilk 11'i de Fenerbahçe ile oynanacak olan karşılaşmada sahaya sürmesi bekleniliyor.

Fenerbahçe macı konusunda Hollanda'nın Alkmaar kenti sessizliğini korurken, diğer bir taraftan da kente, Fenerbahçe'ye elenme korkusu hakim. UEFA Kupasında Sevilla gibi bir takımı deplasmanda 2-1 lik bir skorla yendiklerini söyleyen AZ Alkmaar taraftarları İstanbul'dan da gollü tek farklı mağlubiyetle ayrılacaklarını düşünüyor.

Fenerbahçe maçı konusunda yorum yapmaktan kaçınan Louis van Gaal sessizliği tercih etti. Eski Trabzonspor'un futbolcusu olan ve şu anda Hollanda liglerinde ilerlemiş yaşına rağmen fırtınalar estiren Şota Arveladze, DHA aracılığı ile Fenerbahçeli taraftarlara gönderdiği mesajda "O maçta bana küfür etmeyin" diyerek kendilerinden örnek taraftar olmalarını istedi. Shota Arveladze, maç konusunda mikrofonlarımıza yaptığı açıklamasında şöyle dedi: "Hollanda liginin ikinci devresine iyi başladık. Kolay gitmiyor, çok zor maçlarımız var. Gelecek hafta Fenerbahçe'ye karşı umarım güzel bir maç olur. Fenerbahçe, maçımız çok zor bir maç var. Az Alkmaar UEFA'da son üç yıldır oynuyor. Fakat bu konuda Fenerbahçe bizden daha tecrübeli. Ama inşallah bir şeyler buluruz. Kurada en zor takım bize düştü. Kaçamayız, kısmet işte mecbur top oynayacağız. Acayip bir seyircileri var, hiç durmadan tezahürat yapıyorlar. Atmosfer güzel olur, galiba bana da başlayacaklar kötü tezahürat yapmaya. Kendilerinden bir isteğim var bana küfür etmesinler, örnek bir taraftar olsunlar"