Ayyıldız Tim Sırp İnternet Sitelerini Hackledi

Ayyıldız Tim Sırp İnternet Sitelerini Hackledi

Ayyıldız Tim Sırp İnternet Sitelerini Hackledi
Star - Haberler | Teknoloji

'Ayyıldız' adlı Türk hacker grubu, Srebrenitsa soykırımının 18. yıl dönümü nedeniyle Sırbistan'daki bazı kuruluşların internet sitelerini hackledi.

Alınan bilgiye göre, 'Ayyıldız' hacker grubu, Avrupa'da, 2. Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen ve Sırp askerlerince 8 binin üzerinde Boşnak erkeğin katledildiği Srebrenitsa soykırımına dikkat çekmek amacıyla Sırbistan'daki bazı sivil ve kamu kuruluşlarının internet sitelerine siber saldırı düzenledi.

Türk hackerler, siber müdahalede bulundukları web sitelerinin ana sayfasına, mehter marşı eşliğinde açılan, 'Dünya Sırbistan Katliamını Unutmayacak' yazılı banner ile Srebrenitsa'da düzenlenen soykırımı anma törenlerinden fotoğraf, Atatürk portresi, Türk bayrağı ile grubun amblemini koydu.

'Ayyıldız' hacker grubu tarafından, sosyal medya üzerinden yapılan yazılı açıklamada, siber saldırıların, Srebrenitsa soykırımının yıl dönümünde, katledilen "kardeş Boşnaklar" için gerçekleştirildiği belirtildi.

Kaynak: Star

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title