Ayvalık Ticaret Odası ile Garanti Bankası Arasında Anlaşma

Ayvalık Ticaret Odası ile Garanti Bankası Arasında Anlaşma

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'e (Kobi) Yönelik Bankacılık Hizmetlerini Ayrı Bir İş Kolu Olarak Ele Alan Garanti Bankası ile Ayvalık Ticaret Odası Arasında Yapılan Kredi Anlaşması Sayesinde, Oda Üyelerinin Düşük Maliyetli Yatırım ve Turizm Destek Kredileri Almaları Sağlandı.

Ayvalık Ticaret Odası ile Garanti Bankası Arasında Anlaşma

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'e (KOBİ) yönelik bankacılık hizmetlerini ayrı bir iş kolu olarak ele alan Garanti Bankası ile Ayvalık Ticaret Odası arasında yapılan kredi anlaşması sayesinde, oda üyelerinin düşük maliyetli yatırım ve turizm destek kredileri almaları sağlandı.

Garanti Bankası Ayvalık Şube Müdiresi Saniye Bahadır ile Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Rahmi Gencer tarafından imzalanan anlaşma kapsamında odaya bağlı KOBİ'ler yüzde 1.95 faizle 36 aya kadar vadeyle en düşük 2 bin YTL ve en yüksek 250 bin YTL tutarında nakdi ya da gayri nakdi yatırım ve turizm destek kredisi alabilecek. İmza törenine Ayvalık Ticaret Odası'nda oda yönetim kurulu üyeleri İbrahim Sakallı, Mustafa Büyükçıvgın, Mehmet Kuran ve KOBİ Bankacılığı Portföy Yöneticisi Cengiz Çevik'te katıldı.

Garanti Bankası Ayvalık Şube Müdüresi Saniye Bahadır, 2.09 oranında olan faiz standardını Ayvalık Ticaret Odası ile yapılan özel anlaşma kapsamında üyelerine 1.95 olarak uyguladıklarını, yatırım kredisi geri ödemelerinin aylık eşit taksitlerle turizm destek kredilerinin geri ödemelerininse nakit akışının yoğun olduğu Temmuz-Aralık dönemlerinde yapılabileceğini belirtti.

Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Gencer ise, bu anlaşma sayesinde oda üyelerinin uygun koşullarda kredi kullanmalarının sağlanmasının sevincini yaşadıklarını kaydetti.

(BT-RO-RO-Y)