Aytekin Kaya Haberleri

Aytekin Kaya haber, Aytekin Kaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aytekin Kaya - 21.11.2015
Ege'de Deve Güreşleri Başlıyor
 Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Aytekin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yörük kültürünün vazgeçilmezi develerin kızışma döneminde düzenlenen etkinliğin dünya çapında ilgi gördüğünü söyledi.
Aytekin Kaya - 8.11.2015
Aydın'da Daylak Güreşi
Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu İkinci Başkanı Aytekin Kaya, etkinlikteki konuşmasında, ilçede çok sayıda deve olmasından dolayı, daylak develerin güreşemediğini belirterek, şunları kaydetti: "Sezonun ilk açılış güreşinde daylakların sahalara alışması için bu güreşi düzenledik.
Aytekin Kaya - 17.10.2015
Deve Güreşlerinde Sezon Heyecanı
Yörük kültüründe yer alan ve 7 ile 25 yaş arası erkek develerin kızışma dönemindeki mücadelesini arenalara taşıyan güreş organizasyonları, renkli görüntüleri nedeniyle Türkiye'nin yanı sıra dünya basını tarafından da yoğun ilgi görüyor. Organizasyonlarda bu yıl yaklaşık bin 500 pehlivan devenin güreşmesi bekleniyor.  Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu 2. Başkanı Aytekin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deve güreşlerini her yıl binlerce insanın izlediğini, giderek artan bir ilginin olduğunu belirtti.
Aytekin Kaya - 23.8.2015
Gelini Baba Evinden Deveyle Aldı
Akça, gazetecilere yaptığı açıklamada, devecilik kültürünün Aydın'da büyük öneme sahip olduğunu, bu nedenle gelini deve ile götürmek istediğini söyledi.  Gelini kimisinin araba, kimisinin fayton, kimisinin ise atla götürdüğüne işaret eden Akça, kendisinin farklılığa imza atmak istediğini dile getirdi.  Akça, "İlerleyen yaşıma rağmen uzun süre evlenmedim. Evlendiğimde hayalim, gelini evinden deve ile almaktı. Sonunda bunu gerçekleştirdim. Davul, zurna eşliğinde, deve ile gelinimizi baba evinden aldık. Çok mutluyum" diye konuştu.  Gelin Huriye Gökgür ise deveyi görünce şaşırdığını, büyük heyecan yaşadığını ifade etti.  "Yörük kültürünün bir parçası" Öte yandan devenin sahibi, Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu İkinci Başkanı Aytekin Kaya ise gelinin baba evinden bu şekilde alınmasının yörük kültürünün bir parçası olduğunu anlattı.
Aytekin Kaya - 6.8.2015
Başkentli Çocuklar Kortları Sevdi
Ankara Tenis Kulübü (ATK) Tenis Akademisi Başkanı Aytekin Kaya, bu yıl özellikle küçük yaş gruplarında tenise ilginin arttığını belirterek, oldukça yoğun bir sezon geçirdiklerini söyledi.
Aytekin Kaya - 23.5.2015
Yavru Develere "Pehlivan Kundağı"
Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu İkinci Başkanı Aytekin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyüyünce arenalarda boy gösterecek develerin, doğumundan itibaren itina ile yetiştirildiğini söyledi.
Aytekin Kaya - 26.11.2014
Hayyam Garipoğlu Tutuklandı
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Hayyam Garipoğlu'nun avukatı Aytekin Kaya, müvekkilinin teslim olduğunu belirterek, "Şirket avukatları tarafından müracaat edildi.
Aytekin Kaya - 26.10.2014
Aydın'da Daylak Güreşleri
Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu İkinci Başkanı Aytekin Kaya, deve güreşleri öncesi daylak güreşi düzenlediklerini belirterek, "Yeni sezonda yapılacak olan deve güreşlerinde federasyonumuzun tüzükleri doğrultusunda resmi hakemler, veteriner ve gözlemciler olacak.
Aytekin Kaya - 10.10.2014
Cem Garipoğlu'nun İntiharı
Garipoğlu'nun Aytekin Kaya: ''Cem Garipoğlu'nun ruh sağlığının bozuk olduğunu en başından beri biz söyledik ve bu olay yaşandı''
Aytekin Kaya - 10.10.2014
Cem Garipoğlu'nun İntiharı
197 gün sonra teslim edildi Dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler'in "Devletin verdiği bir söz var, o söz yerine getirilecek", dönemin Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın ise "Çember daralıyor" açıklamalarının ardından 17 Eylül 2009'da cinayet zanlısı Cem Garipoğlu, avukatı Aytekin Kaya tarafından Bahçelievler'de polise teslim edildi.
Aytekin Kaya - 14.6.2014
Pehlivan Develer Çekirdekten Yetişiyor
GÖKMEN ŞİRECİ - Ege Bölgesi'nde kış boyunca süren güreşlerde boy gösteren pehlivan develer, çiftleşme öncesi ırk belirlenmesinden kundaklamaya, özel beslenme sürecinden havutlamaya (deve semeri) kadar itinayla yetiştiriliyor.  Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu İkinci Başkanı Aytekin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyaya gelecek devenin güreşçi özellikleri taşıması için özellikle anne ırkının büyük önem taşıdığını söyledi.
Aytekin Kaya - 5.5.2014
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası Etkinlikleri
Kaymakam Üçüncü, yılın trafik görevlisi seçilen Osmancık Emniyet Müdürlüğünde görevli Kemal Yılan, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü personeli Fatih Şahin ve İlçe Jandarma Komutanlığı personeli Mehmet Ünal ile yılın sürücüsü seçilen halk minibüsü şoförü Aytekin Kaya'ya duyarlı davranışlarından ötürü plaket verdi.
Aytekin Kaya - 10.2.2014
Osmancık Şoförler Odasında Yönetim Değişikliği
Denetim kuruluna ise Mustafa Çatalbaş, Mehmet Çelik ve Aytekin Kaya getirildi.
Aytekin Kaya - 29.5.2013
Daylak Pazarları İlgi Görüyor
Deve yavrusuna Daylak deniliyor. Aydın'ın İncirliova ilçesindeki daylak pazarları bugünlerde oldukça hareketli. Zira aydın ilinde Daylak yetiştiriciliğinde İncirliova öncü. İncirliova Deveciler Derneği Başkanı Aytekin Kaya ve ilçenin öncü besicilerinden Levent Bektaş İncirliova'da Daylak pazarının yıl boyunca canlı olduğunu söylediler.
Aytekin Kaya - 6.5.2013
Türkiye'ye Şoklanmış Deve Sütü Satıyor
Aytekin Kaya, İncirliova'daki çiftliğinde yetiştirdiği develerin sütünü Türkiye'nin dört bir yanındaki kanser hastalarına gönderiyor.
Aytekin Kaya - 31.3.2013
Güreşler Bitti, Develerin Zorlu Bakım Süreci Başladı
İncirliova Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanı Aytekin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aralık ayının ilk haftası başlayıp mart sonuna kadar süren deve güreşlerinin Ege Bölgesi'nin en güzel kış sporu olduğunu kaydetti.
Aytekin Kaya - 1.3.2013
Yavuz Selim'de "Kariyer" Günleri
Öğrencilerimizin sorularıyla devam eden seminer, Okul öğretmenlerinden Aytekin Kaya'nın teşekkür konuşmasıyla sona erdi.
Aytekin Kaya - 25.11.2012
Ege'de Deve Güreşi Sezonu Başladı
Güreş esnasında zaman zaman rakibinden korkup izleyicilerin üzerine doğru kaçan develer, heyecanlı anların yaşanmasına neden olurken, Güreşin Orta Hakemi Aytekin Kaya, güreşlerden elde edilecek gelirle Turanlar Köyü İlkokuluna katkı sağlanacağını söyledi.
Aytekin Kaya - 24.11.2012
Şampiyon Develer Arenaya İniyor
Germencik'e bağlı Turanlar köyü arenasında başlayacak olan Aydın bölgesinin ilk deve güreşleri öncesinde havutları giydirilen pehlivan develer, güreş atmosferine girdi. İncirliova Deveciler Derneği Başkanı Aytekin Kaya, deve güreşlerinin her yıl şenlik havasında geçtiğini belirterek, "Geleneksel bir kültürümüz olan deve güreşlerinin yaşatılması için dernek olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz.
Aytekin Kaya - 23.11.2012
"Deve Güreşi" Sezonu Başlıyor
Deve güreşlerinin doğduğu yer olarak kabul edilen Aydın'ın İncirliova ilçesinde kurulan Deveciler Derneği'nin başkanı Aytekin Kaya, deve güreşi kültürünü AA muhabirine anlattı.
Aytekin Kaya - 21.11.2012
Pehlivan Develerden Sezon Öncesi Son Hazırlık
İncirliova Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanı Aytekin Kaya ve dernek üyeleri Mehmet Karayiğit ve Nahit Özbek'in katkılarıyla düzenlenen havutlama töreni renkli görüntülere sahne oldu.
Aytekin Kaya - 11.6.2012
Niğde Belediyesi Kurslarına Yoğun İlgi
320 saatlik Bilgisayarlı Ön Muhasebe kursunun eğitimi, Niğde Üniversitesi eğitmenlerinden Aytekin Kaya tarafından, 184 saatlik Satış Elemanlığı kursu eğitimi, Niğde Üniversitesi eğitmenlerinden İbrahim Sülüki tarafından, 272 saatlik aşçılık kursu eğitimi, Niğde üniversitesi eğitmenlerinden Hasan Hüseyin Türkmen tarafından verilecek.
Aytekin Kaya - 2.6.2012
Niğde Belediyesi 3 Kurs Açıyor
320 saatlik Bilgisayarlı Ön Muhasebe kursunun eğitimi, Niğde Üniversitesi eğitmenlerinden Aytekin Kaya tarafından, 184 saatlik Satış Elemanlığı kursu eğitimi, Niğde Üniversitesi eğitmenlerinden İbrahim Sülüki tarafından, 272 saatlik aşçılık kursu eğitimi, Niğde üniversitesi eğitmenlerinden Hasan Hüseyin Türkmen tarafından verilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aytekin Kaya Haberleri | Aytekin Kaya Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Aytekin Kaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aytekin Kaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Nazım Hikmet Ölümünün 54.yılında Moskova'daki Mezarı Başında Anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 06:03:51. #1.15#
title