Aysel Gürel Haberleri

Aysel Gürel haber, Aysel Gürel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aysel Gürel - 05.01.2014
Konserde Klarnet Çalarken Kalbi Duran Emekli Hakim, Böyle Yaşama Döndürüldü
Orkestradaki arkadaşlarının 'Baba' dediği emekli hakim Günay Devrim, eğitim ve kadın dernekleri yararına düzenlenen konsere neşe içinde başladı. Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki Nilüfer Kadın Korosu, konserin ikinci şarkısı nihavent makamındaki 'Sevil Neşelen, Sevme Yanarsın'ı söylerken, Günay Devrim klarnete üfleyemedi ve ağzını tutarak öksürmeye başladı.
Aysel Gürel - 23.09.2013
Ekim Ayı Boyunca Garajistanbul
Kapı Açılış-20:00 Başlangıç - 22:00 FİYAT: Tam: 45 TL İndirimli: 35 TL 3 Ekim 2013 CHINESE MAN (Live) - Konser Chinese Man, 2005 yılında High Ku, SLY ve Zé Mateo tarafından kurulan bağımsız bir Fransız rap kolektifidir. Marsilya merkezli grup dub, reggae, hip hop, caz ve funk gibi stilleri kullanarak insanları sahnede etkileyip, kendi propagandasını yapmayı bir hayli seviyor : Make music, not war... 2007 yılında yayınlanan ilk albümleri "Groove Sessions" dan "I've Got That Tune" adlı parça ile ses getirmeyi başaran grup, bu serisine daha sonra da 2009 yılında çıkardıkları "The Groove Sessions 2" ile tüm hızıyla devam etti. 2011 yılında ise hip-hop ve dub'ın tavan yaptığı "Racing with the Sun" adlı albümlerini çıkardılar. Chinese Man'in en büyük özelliği ise sahnede büyük bir görsel şölen sunmaları. Chinese Man 23. Akbank Caz festivali kapsamında 3 Ekim'de garajistanbul sahnesinde... Kapı Açılış - 20:00 Başlangıç - 22:00 FİYAT: Tam: 40 TL İndirimli: 30 TL 4 Ekim 2013 SELÇUK BALCI - Konser Selçuk Balcı 2011 yılında çıkarttığı "PATİKA" adlı albümünün ardından, ikinci albümü olan "MİLA" ile tekrar sevenleriyle buluşuyor… Karadeniz'de müzikal bir değişim yaşanıyor, yeni kuşağın müzik kulağı bu tınılarla oluşuyor. Aralanan o güzel kapıdan avlumuza giren rüzgar, bir tutam ezgiye ve dile dönüşüyor. Selçuk Balcı, bu yeni müzikal dilin temsilcilerinden biridir. İşte bu yüzden; kemençesinden dökülen duygu ve hüzünde sadece Karadeniz değil, insan vardır! Kapı Açılış - 21:00 Başlangıç - 22:00 FİYAT: 25 TL 11 Ekim 2013 MUSTAFA AVKIRAN & SER HOŞ KOMÜNİTE iftiharla sunar : SABAHLAR OLMASIN - matrak konser "At iki tek, devir bir şarap, çak beş votka, aman sabahlar olmasın!" sloganıyla sahneye çıkan Mustafa Avkıran izleyenleri şaşırtarak, ters köşe yapıyor. Yılların oyunculuk yeteneğini, unutulmaz arabesk şarkılarla birleştiren Mustafa Avkıran, geceleri seven, gecelerden zevk alan, geceleri yaşayanlar için matrak bir konser sunuyor. Kapı Açılış - 21:00 Başlangıç - 22:00 FİYAT: Oturma (Masa) : 50 TL kişi başı / Oturma (Bar) : 40 TL kişibaşı / Ayakta: 30 TL kişi başı 12 – 26 Ekim 2013 KAFASI KARIŞIK KONTRTENOR - NURİ HARUN ATEŞ Atlıkarınca dönüyor dönüyorrr… Kafası Karışık Kontrtenor dönüyorr dönüyorr… Ve şov Aysel Gürel'in kaleminden dökülen bir cümle gibi başlıyor… "Lunapark gerçek mutlulukların olsa olsa bir parmak balı, oysa aslında hepimizin masalı" Nuri Harun Ateş yeni sezonda yenilediği şovunda hikayesini kendi Lunapark'ında anlatıyor.
Aysel Gürel - 16.06.2013
Agora Meyhanesi'nin İlginç Öyküsü
 Behramoğlu'nun Agora Meyhanesi'nin Türk edebiyatında tezatın en etkili kullanıldığı şiirlerden olduğunu söylediğini, şiir içinde geçen "kan tüküren mesut insanlar", "beşyüz mumluk ampullerin karanlığı", "gönlümde bütün dertlerin hora teptiği gece" dizelerinde tezat sanatının yoğun biçimde kullanıldığını ifade ettiğini belirten Şenli, şiirin şarkıya dönüşme öyküsünü de şöyle aktarıyor: "1968'in sonlarına doğru bir arkadaşım şiirimin şarkı olduğunu, Gönül Yazar'ın plak çıkardığını ancak ismimin geçmediğini söyledi. Hemen sonra gazetelere verilen ilanda İsmet Nedim'in bestelediği parçanın sözlerinin oyuncu Suphi Kaner'e ait olduğu yazıyordu. Avukat arkadaşlarımızla görüşüp dava açtım. Dava sonucu müteselsil borçlu olarak Gönül Yazar, 66 bin lira maddi ve manevi tazminat ödedi.   Bu şarkı o kadar tutudu ki. Ben iyi bir Türk Sanat Müziği dinleyicisi olarak o şarkıyı çok fazla beğenmem. Bana göre fazla oynak bestelenmiş. Bunda seslendirenlerin de hatası var. Zeki Müren'e gelinceye kadar herkes yanlış okudu. Ses cümlesiyle şiir cümlesi uyumu olmadan okudular. İyi bir beste değil. Şiirin tamamını okuduğunuz zaman bunu görürsünüz. Şarkıdan nakaratı çıkarırsanız şiirden bir şey kalmıyor ki."  Onur Şenli, şiirde anlatılan Agora Meyhanesi'nin hayal ürünü olduğunu, o dönemde Agora semtindeki kokoreççi meyhanelerinden esinlenerek bunu kullandığını kaydederek sözlerini şöyle sürdürüyor: "İçkiye bulaştığımz 1955-1960'lı yıllarda Agora semtinde kokoreççi meyhaneleri vardı. Basmane Camisi'nden Hatuniye Camisi'ne giderken sağlı sollu meyhanelerdi. Ama tabelasında Agora Meyhanesi yazan bir yer yok. Geceleri bekçi düdüğü sonrası bu meyhanelerin kepenkleri indirilir içeride şiirler okunurdu. Çok sonraları İstanbul'da bir taksi şoföründen Agora Meyhanesi isimli bir meyhane olduğunu duydum. 2006 yılında bir toplantı sırasında rahmetli Aysel Gürel'e sordum.
Aysel Gürel - 16.05.2013
Aysel Gürel İçin Bir Araya Geldiler
Müjde Ar, Sezen Aksu ve Tarkan, beş yıl önce ölen Aysel Gürel'in anısına hazırlanan "Ayselim" albümünün son detaylarını konuşmak için buluştu..
Aysel Gürel - 10.04.2013
Bu Ay Yeni Albümler Salon'dan Çıkıyor
New York ve İstanbul caz sahnelerinin önemli müzisyenlerini bir araya getiren albümde, Çeliker'in müzikal geçmişinin Post Bop, Avant Garde, Psychedelic Rock ve Blues gibi farklı izlerine rastlamak mümkün. İstanbul ve Ankara'da sayısız müzisyenle gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle tanınan Çeliker, bu ilk albümünde Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde yüksek lisans eğitimine başladığı 2003 yılından, İstanbul Caz Festivali konseri ve Nardis Genç Caz Gitaristi yarışması birinciliği gibi başarılarla dolu 2010 yılına kadar geçen süre zarfında yaptığı bestelerden bir seçkiye yer veriyor. Klasik bir caz albümü olmanın ötesinde, farklı müzik türlerinden beslenen özgün bestelerin yer aldığı Borabook albümündeki şarkıların seslendirileceği gecede Çeliker'e, İmer Demirer (trompet), Burak Bedikyan (piyano), Volkan Hürsever (kontrbas) ve Ateş Tezer (davul) eşlik edecek. Aylin Aslım, Yeni Albümü "Zümrüdüanka" İle Sessizliğini Bozuyor Rock müziğin başarılı vokali ve şarkı yazarı Aylin Aslım, Zümrüdüanka isimli dördüncü solo albümünün ilk konseri ile 13 Nisan Cumartesi günü saat 22.30'da Salon'da. Üç yıllık sessizliğini Zümrüdüanka'yla bozan Aylin Aslım, yeni albümünün çıkış şarkısı İki Zavallı Kuş ile kısa sürede müzikseverlerin beğenisini kazandı. Sözü Aylin Aslım'a, bestesi Aylin Aslım ve Övünç Dan'a ait olan şarkı, Aslım'ın Teoman ile gerçekleştirdiği bir düet çalışması. Aslım'ın içsel yolculuğunu dinleyicilere aktardığı albümde yer alan diğer düet ise Cem Adrian ile birlikte seslendirdiği Af isimli şarkı. Unutulmaz bir Atilla Özdemiroğlu ve Aysel Gürel çalışması olan Hasret ise sanatçının özgün yorumu ile albümdeki yerini alıyor.
Aysel Gürel - 08.04.2013
Bahar Şarkılarıyla Umuda Merhaba
Sosyal sorumluluk çerçevesindeki konserleriyle farklı bir yer edinen Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu "Kanser Haftası"nda Onkoday yararına sahne aldı. Şef Dr. Aysel Gürel yönetiminde Magazin Outlet'teki Uğur Mumcu sahnesinde gerçekleşen konserde hicaz, rast, Kürdi makamlarda sevilen eserlere yer veren koroda Ferhan Altuntaşgil, Gülay Sürücü, Emel Yurtseven, Emel Helvacı, Zümrüt Sanlı, Sema Siper, Gülten Kaçmaz, Şükran Açıkel ve Aynur Öztan solist olarak görev yaptı.
Aysel Gürel - 02.04.2013
Yünel Zorlubaş'tan İlk Kişisel Sergi
Nilüfer Kadın Korosu üyelerinden emekli edebiyat öğretmen Yünel Zorlubaş, Onkoday'ın düzenlediği Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilk kişisel resim sergisini Ördekli Kültür Merkezi'nde açtı. Serginin açılışını Onkoday Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Önen ile Prof. Dr. Lütfü Özkan birlikte yaptı. Bu heyecanlı ve onurlu günde Başta Şef Aysel Gürel olmak üzere koro arkadaşları da Yünel Zorlubaş'ı yalnız bırakmadı.
Aysel Gürel - 17.03.2013
Konserler Mayıs'ta Başlıyor
Yeni albüm hazırlığından olan Tarkan, konserlerine Mayıs'ta başlıyor. Önümüzdeki günlerde Aysel Gürel'in anısına çıkacak olan albümde 'Firuze' adlı şarkıyı seslendiren Tarkan; yaz konserlerinin açılışını 25 Mayıs'ta Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleştirecek.
Aysel Gürel - 14.03.2013
Nilüfer Kadın Korosu'ndan Kadın Mahkumlara Konser
Bursa Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Yargı Komisyon Başkanlığı ve Nilüfer Belediyesi iş birliğiyle Bursa E Tipi Cezaevi'nde bulunan kadın hükümlülere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Nilüfer Kadın Korosu tarafından konser verildi. Nilüfer Kadın Korosu Şefi Aysel Gürel'in yazıp bestelediği "Kadın Marşı" salonda büyük alkış toplarken, kadınlar Roman havasıyla göbek attı.
Aysel Gürel - 11.03.2013
Rast Makamından Roman Havasına
Tüm konserlerini sosyal sorumluluk çerçevesinde "kadın" ve "eğitime destek" dernekleri için veren ve bu alanda haklı bir isim yapan Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, sıradışı bir performansla bir ilke daha imza attı. Türkiye'de ilk kez, mensupları Roman olmayan bir koro Roman şarkılarını seslendirirken, izleyenler hem alkışladı hem de olduğu yerde oynayarak eğlendi. Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi'nde yapılan ve geliri Saniye Rıza Kız Çocuklarını Koruma Derneği'ne bırakılan gecenin sonunda Şef Dr. Aysel Gürel'e koro adına çiçek vererek kutlayan Başkan Mustafa Bozbey, yetiştirme yurdu yararına yapılan bu geceye destek ve emek verenlere teşekkür etti.
Aysel Gürel - 10.03.2013
Art Tiyatrosu'ndan "Okumak, Okumak, Okumak" Adlı Oyun
Atatürk Ortaokulu Salonu'nda, 600 öğrencinin izlediği ve senaryosunu Arslan Kaçar'ın yazdığı "Büyüyünce ne olacaksınız-" sorusunun konu alındığı tiyatro oyununun şarkı sözlerini Aysel Gürel ve Ayla Çelik yazdı.
Aysel Gürel - 25.02.2013
Nilüfer Kadın Korosu ANAÇEV İçin Sahnedeydi
Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, muhtesem organizasyonuyla Gemliklilerin gönlünü fethetti.
Aysel Gürel - 22.02.2013
Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu Eskişehir'de
10 ili kapsayan 2012-2013 turnesinin ilk etabında Sivas, Kayseri, Kırıkkale, Çankırı ve Düzce'de oyun sergileyen Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu, 2. etapta Eskişehir'in yanı sıra Bilecik, Bursa, Kocaeli ve Sakarya'daki çocuklarla buluşacak. "Okumak, Okumak, Okumak" müzikali, öğretmenlerinin "Büyüyünce ne olacaksınız?" sorusuna yanıt arayan öğrencilerin hikayesini konu ediyor. Eğitimin önemine dair önemli mesajlar veren oyun, 10 yıl sonra buluşan çocukluk arkadaşlarının hayallerinin ne yönde geliştiğini anlatıyor. Danslar, efektler ve ışık oyunlarıyla renklendirilerek çocukların büyük ilgisini toplayan oyunun şarkı sözleri ise Aysel Gürel ve Ayla Çelik imzası taşıyor.
Aysel Gürel - 15.02.2013
Mehtap Ar Canlı Yayında Hüngür Hüngür Ağladı
A Haber'de Selin Ongun'un sunduğu 'Bi Sormak Lazım' programına konuk olan Mehtap Ar, albümü ve annesi Aysel Gürel'i anlattı.
Aysel Gürel - 11.02.2013
Aysel Gürel'e Simitli Anma
Ünlü söz yazarı Aysel Gürel'in doğum günü anısına Beşiktaş Pazarı'nda 3 bin adet simit dağıtıldı.
Aysel Gürel - 09.02.2013
Beşiktaş Belediyesi, Aysel Gürel Anısına Simit Dağıtacak
Aysel Gürel'in kızları Müjde Ar ve Mehtap Ar'ın bizaat dağıtacağı simitlerle Gürel'in anısını yaşatacaklar.
Aysel Gürel - 24.01.2013
'Bugün Aysel Gürel Gibi Çılgınım'
Gülden Karaböcek, önceki gün Cahide Mor Gazino'da sahne aldı.
Aysel Gürel - 17.01.2013
Müjde Ar: Erdoğan Sürekli Gol Atıyor
"GİTMESİN DİYE EVİ KİLİTLEDİM" İntihar eden yazar Metin Kaçan'ı çok sevdiğini söyleyen Ar, Ağır Roman filmi için Metin Kaçan'la iki yıl boyunca aynı evde yaşadığını, hatta evden çıkıp gitmesin diye kapıyı kilitlediğini söyledi. "Biz sanatçılar çok kırılgan insanlarız" diyen Ar, "Eğer bana sorarsanız, 'Metin Kaçan intihar edecek birisi miydi' diye, 'Evet, ederdi' derim" dedi. "İNTİHAR ETMEYİ BİLE DÜŞÜNDÜM" Annesi Aysel Gürel'i kaybettiğinde kendisinin de intihar etmeyi düşündüğünü söyleyen Ar, Metin Kaçan'ın arkasından yazılanları ise çok çirkin bulduğunu vurguladı.
Aysel Gürel - 06.01.2013
Teoman Vefasız Çıktı
Aysel Gürel'in anısına hazırlanan albümde daha önce şarkı söyleyeceğini belirten Teoman fikrinden caydı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aysel Gürel Haberleri | Aysel Gürel Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Aysel Gürel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aysel Gürel kimdir, hayatı ve biyografisi. Sezen Aksu Kopenhag'da Hayranlarıyla Buluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 13:53:32. #1.14#

title