Aysel Gürel'in Son Şarkısı

Aysel Gürel'in Son Şarkısı

Yazdığı Yüzlerce Şarkı ile Müzik Dünyasında Silinmeyecek Bir İz Bırakan Aysel Gürel'in Hayatını Kaybetmeden Önce Yazdığı Son Şarkısını Bir Süre Sonra Albüm Çıkaracak Olan Genç Müzisyen Nazlı Mengi'ye Verdiği Ortaya Çıktı.

Aysel Gürel'in Son Şarkısı

YAZDIĞI YÜZLERCE ŞARKI İLE MÜZİK DÜNYASINDA SİLİNMEYECEK BİR İZ BIRAKAN AYSEL GÜREL'İN HAYATINI KAYBETMEDEN ÖNCE YAZDIĞI SON ŞARKISINI BİR SÜRE SONRA ALBÜM ÇIKARACAK OLAN GENÇ MÜZİSYEN NAZLI MENGİ'YE VERDİĞİ ORTAYA ÇIKTI.

Gazeteci Ruhat Mengi'nin kızı olan Nazlı'ya verilen parça 'İnce İnce' adını taşıyor. Ruhat Mengi ile Müjde Ar'ın Bodrum'da bulunan yazlığında tanışan Aysel Gürel, bu yılın başında Mengi'nin kızını yanına çağırarak yazdığı bu parçayı ona teslim etti. Gürel'i ölmeden bir gün önce de ziyaret ettiğini söyleyen Ruhat Mengi, 'İnce İnce' adlı parçanın hikayesini şöyle anlattı:

"Müjde Hanım'la Bodrum'da aynı sitede yazlığımız var. Her yıl yaz aylarında birbirimize komşu oluruz. Aysel Hanım da oraya tatile geldiği zamanlarda sık sık görüşürdük. Aysel Hanım, Nazlı'nın şarkı söylediğini biliyordu. Bu hobiyi profesyonel hayata geçireceğini öğrenince de çok sevindi. Ocak ayında Aysel Gürel, Nazlı'yı çağırıp 'Hemen gel sana birkaç tane şarkı vereceğim' dedi. Nazlı geri döndüğünde elinde 4-5 tane Aysel Gürel parçası vardı. Beraber bunların içinden 'İnce İnce' adlı şarkıyı seçtiler."

SEZEN DE DİNLEDİ

Ruhat Mengi, "Aysel Hanım bu parçaya o kadar çok önem verdi ki, bestelemesi için de kendisi bir isim önerdi. Her zaman 'Aman dikkat et, beste yapılırken bile çalınabilir' diyordu. 1-2 aydır hastanede yatıyordu. Biz akciğer kanseri olduğunu biliyorduk ama kendisi bronşit nedeniyle hastane yattığını sanıyordu. Bir gün ziyaretine gittiğimizde kızımı çağırdı ve ona 'Şu parçayı oku bakalım' dedi. Nazlı, Aysel Hanım'ın elini tutarak şarkıyı söyledi. Bu sırada Sezen Aksu da oradaydı" diye konuştu.

Kaynak: Gecce