Aysel Çelikel Haberleri

Aysel Çelikel haber, Aysel Çelikel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aysel Çelikel - 18.02.2013
Medeni Kanuna Kadınlar Sahip Çıktı
YAŞLANARAK DEĞİL YAŞAYARAK Adalet eski Bakanı Prof.Dr. Aysel Çelikel ve Devlet eski Bakanı Dr.
Aysel Çelikel - 17.02.2013
Türk Medeni Kanunu'nun Kabulünün 87'inci Yılı İz Bırakanlar Biraraya Gelecek
Adalet eski Bakanı Prof.Dr. Aysel Çelikel ve Devlet eski Bakanı Dr.
Aysel Çelikel - 31.01.2013
Konak'ta Şubat Ayı Renkli Geçecek
MEDENİ KANUN VE TÜRK KADINI 18 Şubat Pazartesi günü "Medeni Kanun ve Türk Kadını" başlığı ile söyleşi gerçekleştirilecek. Dr.Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 11.30'da başlayacak olan söyleşiye konuşmacı olarak Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Prof.Dr. Aysel Çelikel ve Adalet eski Bakanı Dr.
Aysel Çelikel - 11.07.2012
Aydınlı 185 Kardelen Liseyi Bitirdi
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Kardelenler'in Türkiye adına çok önemli bir proje olduğunu belirterek, şunları söyledi: "2000 yılında hayata geçirerek bugüne kadar başarıyla yürüttüğümüz Kardelenler projemizle verdiğimiz burs sayısı 85 bini geçti. Her yıl 10 bin kızımıza burs veriyoruz. 12 yıl önce başlayan bu güzel yolculukta geldiğimiz son noktada, 13 bin 500 kızımız lise mezunu oldu, 3 bin 450'si üniversiteyi kazandı ve bin 500'ü üniversitelerinden mezun olarak bir meslek sahibi oldular. Şu an meslek hayatına atılarak, doktor, avukat, hemşire, öğretmen olan hatta Turkcell'de aramızda çalışan Kardelenler var. Mezuniyet sevinci içinde olan Kardelenlerimiz'i yürekten kutluyor ve mutluluklarını paylaşıyorum" ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ise, "Çeşitli sebeplerle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması için 22 yıldan beri çeşitli projelere imza atıyoruz.
Aysel Çelikel - 05.07.2012
Turkcell Kardelenleri'nin Mezuniyet Sevinci
Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler konuya ilişkin değerlendirmesinde, Kardelenler'in Türkiye adına çok önemli bir proje olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "2000 yılında hayata geçirerek bugüne kadar başarıyla yürüttüğümüz Kardelenler projemizle verdiğimiz burs sayısı 85 bini geçti. Her yıl 10 bin kızımıza burs veriyoruz. 12 yıl önce başlayan bu güzel yolculukta geldiğimiz son noktada, 13 bin 500 kızımız lise mezunu oldu, 3 bin 450'si üniversiteyi kazandı ve bin 500'ü üniversitelerinden mezun olarak bir meslek sahibi oldular. Şu an meslek hayatına atılarak, doktor, avukat, hemşire, öğretmen olan hatta Turkcell-de aramızda çalışan Kardelenler var. Mezuniyet sevinci içinde olan Kardelenlerimiz-i yürekten kutluyor ve mutluluklarını paylaşıyorum." ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ise, "Çeşitli sebeplerle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması için 22 yıldan beri çeşitli projelere imza atıyoruz.
Aysel Çelikel - 15.06.2012
"TNT Ekspres Bilgi ve Kültür Taşıyor"
Kitap toplama kampanyası ile ellerine geçen kitaplardan esinlenerek kendi hikayelerini oluşturan çocukların katıldığı yarışmada finale kalan isimler, 15 Haziran 2012 Cuma günü İstanbul'da gerçekleşen törenle ödüllerini aldılar. Ödül törenine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr Aysel Çelikel ve TNT Ekspres Türkiye Genel Müdürü Turgut Yıldız katıldı.
Aysel Çelikel - 18.05.2012
Türkan Saylan, Ölümünün 3. Yılında Mezarı Başında Anıldı
Anma töreninde konuşan ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Türkan Saylan'ın ölümünün amaçlarını ve çalışma yöntemlerini hiç değiştirmediğini söyledi.
Aysel Çelikel - 12.05.2012
Kız Öğrenci Yurdu Törenle Açıldı
Çağdaş Yaşam Ayşe Leyla Akçağlılar Kız Öğrenci Yurdu açılış törenine Bursa Valisi Yardımcısı Etüp Sabri Kartal, Nilüfer İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ve Tekfen Holding ve Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Defne Akçağlılar gibi kamu ve sivil toplum kuruluşlarından isimler katıldı.
Aysel Çelikel - 09.05.2012
Deü Uluslar Arası Kadın Konferansı Başladı
Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hakları ve Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (DEKAUM) ve Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (DEÜBİMER) işbirliğiyle düzenlenen "Kadın Olmak-Farkındalık ve Özgürleşme" konulu konferans başladı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün'ün ev sahipliğinde gerçekleşen konferans 11 Mayıs'a kadar sürecek. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Füzün, basında sık sık kadınların öldürüldüğü ya da şiddet gördüğüne ilişkin haberler çıktığını belirterek, "Türkiye, Kurtuluş Savaşı'nı bitirdi. Atatürk sayesinde başarıyla çıktı. Cumhuriyet ilan edildi. Ancak Türk kadınları kurtuluşunu tamamlayamamıştır" dedi. DESEM Salonu'nda gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakkı Bahar, DEÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Fethi İdiman, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Aysel Çelikel, DEKAUM Müdürü Prof.
Aysel Çelikel - 20.04.2012
Yyü'de Prefabrik Derslik Açılışı
YYÜ Zeve Kampus yerleşkesinde bin 542 metrekarelik alanda ÇYDD, ve Eureko Sigorta işbirliği ile inşa edilen hafif çelikten yapılmış Çağdaş Yaşam Eğitim Birimi'nin açılışı için bir tören düzenlendi. Törene Adalet eski Bakanı ve ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ve Vali Münir Karaloğlu, YYÜ Rektörü Prof.
Aysel Çelikel - 20.04.2012
Yyü'de, Çağdaş Yaşam Eğitim Birimi Açıldı
YYÜ Zeve Yerleşkesinde bin 542 metre karelik alanda ÇYDD, YYÜ ve Eureko Sigorta işbirliğiyle inşa edilen Çağdaş yaşam Eğitim Birimi, Vali Münir Karaloğlu, ÇYDD Başkanı Aysel Çelikel, YYÜ Rektörü Prof.
Aysel Çelikel - 07.04.2012
Çydd Genel Başkanı Çelikel'den Çevre Mesajı
Çanakkale'de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Şubesi'nin 17'nci kuruluş yıldönümü etkinliğine katılan Genel Başkan Prof.Dr.Aysel Çelikel, Atatürk devrimlerine sahip çıkarken yapacakları en önemli şeyin coğrafya ve çevreye de sahip çıkmak...
Aysel Çelikel - 07.04.2012
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Çanakkale'de
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof.Dr.Aysel Çelikel, ÇYDD Çanakkale Şubesinin 17, Genel Merkezi'nin de 23.kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirterek, "Bu derneği hangi nedenlerle kurmuşsak, o zamanki sosyal ve siyasi"...
Aysel Çelikel - 07.04.2012
Çydd Genel Başkanı Prof. Dr. Çelikel Açıklaması
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof.Dr.Aysel Çelikel, Atatürk'ün devrimlerine sahip çıkarken, yapacakları en önemli şeyin coğrafyaya ve çevreye sahip çıkmak olduğunu söyledi.Prof.Dr.Çelikel, ÇYDD Çanakkale Şubesi'nin...
Aysel Çelikel - 06.04.2012
Çomü'de "Toplumsal Gelişmede Türk ve Japon Kadınının Eğitimi" Paneli Gerçekleştirildi
Ardından geçilen panelde Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gülden Ertuğrul "Anadolu'da Türk Kadın Haklarının Evrimine Kısa Bir Bakış", Marmara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ayşe Durakbaş "Türkiye'de Modernleşme Söylemlerinde Kadın: Tarihsel ve Güncel Meseleler", İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nilüfer Timisi Nalçaoğlu "Kadınların İnsani ve Toplumsal Gelişmesinde Eğitim ve Medyanın Rolü", Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel "Türkiye'de Toplumsal Gelişme ve Kadın", ÇOMÜ'den Yrd.
Aysel Çelikel - 02.04.2012
5. Sınıf Ders Kitabında Ergenekon Sanığı Derneğin Tanıtımı Yapılıyor
Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği Başkanı Aysel Çelikel, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir panelde, ÇYDD'nin imam hatip liselerinin önünü kesmek için kurulduğu imasında bulunarak "ÇYDD kurulduğunda, bir mücadele verirsek imam hatiplerin önü kesilir, çizgiye gelir, işte devlete bağlanır ümitlerimiz vardı.
Aysel Çelikel - 10.03.2012
Sesimizi Kadın Hakları İçin Yükseltiyoruz
Akademisyenler, sanatçılar, siyasetçiler, sivil toplum örgütü temsilcileri Doğuş Üniversitesi'nde bir araya geliyor!
Aysel Çelikel - 05.03.2012
Çydd Genel Başkanı Çelikel'e İhl Cevabı: Engellemeye Değil Anlamaya Çalışın
Korkut, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Aysel Çelikel'in, imam hatiplerin önünü kesmek için çalıştıklarını söylemesinin üzüntü verici olduğunu dile getirdi.
Aysel Çelikel - 04.03.2012
Çydd Başkanı Açıkel: Çyyd Kurulunca İhl'lerin Önü Kesilir Ümidimiz Vardı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Aysel Çelikel, ilginç bir itirafta bulunarak, ÇYDD'nin imam hatip liselerinin önünü kesmek için kurulduğu imasında bulundu.
Aysel Çelikel - 04.03.2012
Çölaşan Darbeyi Savundu, Eşi ve Büyükerşen Uyudu
Devrim Yasaları'nın yürürlüğe girmesinin 88. yıldönümü dolayısıyla, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Eğitim-İş Sendikası Eskişehir Şubesi tarafından panel düzenlendi. Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ve Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir konuşmacı olarak katıldı.
Aysel Çelikel - 03.03.2012
CHP'li Güler: Bu İktidarın Yaptığı Karşı Devrimdir
Sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilen 'Devrim Yasaları' paneli Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapıldı. Panele konuşmacı olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Aysel Çelikel, Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir ile CHP eski milletvekili Mustafa Gazalcı katıldı.
Aysel Çelikel - 03.03.2012
Öğretim Birliği Yasası'nın 88. Yıldönümü
Cezaevindeki gazeteci, subay ve akademisyenlerin haksız yere tutuklu bulunduğunu savunan Güler, şöyle konuştu: "Türkiye'de kuvvetler ayrılığı ilkesini ortadan kaldıran, yargıyı siyasallaştıran, toplumun tüm kesimleri üzerinde açık bir dikta rejimi kuran bu iktidarın yaptığı nedir- Bu iktidarın yaptığı şey karşı devrimdir. Devrimle yaratılan cumhuriyetle hesaplaşan bu iktidar, cumhuriyet devrimlerine karşı hareket eden ve o devrimlerle atılmış hangi adım varsa onları kazımaya yemin etmiş bir hükümet... Cumhuriyet devrimlerinin ortadan kaldırılması amacıyla yürüyen bir hükümet, niteliğini kendiliğinden ele verir. Bu nitelik, karşı devrimcilik niteliğidir. Karşı devrimcilik niteliği daha önceden Yargıtay tarafından tescillenmişti. Bugünkü iktidar partisi irticanın odağı olan parti olarak nitelenmişti. Bugün, 'irtica tehdidi var mıdır-' sorusu anlamsızdır. Bence bugün irtica tehdidi yoktur. İrtica iktidardadır. Türkiye'de irtica tehdit olmaktan çıkmış, iktidara yerleşmiştir." -"Eğitimin kalitesi düştü"- ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel de Türkiye'de Cumhuriyet devrimlerinin hedef alındığını iddia ederek, demokrasiden söz edilebilinmesi için eğitimli ve örgütlü bir toplumun olması gerektiğini kaydetti.
Aysel Çelikel - 26.02.2012
TBMM'de İntibak Yasa Tasarısı Görüşülecek
Yeni anayasa çalışmalarını sürdüren TBMM Uzlaşma Komisyonu da çalışmalarını sürdürecek. Komisyon bünyesinde sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini almak üzere oluşturulan alt komisyon,yarın Avrupa Süryaniler Birliği Türkiye Sorumlusu Tuma Çelik, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Aysel Çelikel, Türk Hukuk Enstitüsü Genel Başkanı Prof.
Aysel Çelikel - 10.12.2011
Kemal Kılıçdaroğlu Adana'da
Ben Sıdıka Avar'dan başlayıp gelen, bütün yaşamı boyunca kız çocuklarının okuması için çaba harcayan bütün öğretmenlere ve onların son mirasçısı olan Türkan Saylan'a, ondan sonra bunu sürdürmek isteyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Aysel Çelikel ile arkadaşlarına şürkan borçluyum.
Aysel Çelikel - 30.11.2011
Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu Açıldı
Anadolu Lisesi'nde okuyan ve çevre köylerden gelen 76 kız öğrencinin barındığı Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışı bugün görkemli törenle yapıldı. Törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet yazarları Ertuğrul Özkök ve Sedat Ergin, Doğan Gazetecilik Reklam Gurup Başkanı Neslihan Tokcan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.
Aysel Çelikel - 30.11.2011
Konya Ek1 Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu Açıldı
Anadolu Lisesi'nde okuyan ve çevre köylerden gelen 76 kız öğrencinin barındığı Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışı bugün görkemli törenle yapıldı. Törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet yazarları Ertuğrul Özkök ve Sedat Ergin, Doğan Gazetecilik Reklam Gurup Başkanı Neslihan Tokcan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.
Aysel Çelikel - 30.11.2011
"Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu" Açıldı
Kültür merkezinde, Ereğli Anadolu Lisesi'nin bahçesine yaptırılan "Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu" açılış programına Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, sanatçılar, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.
Aysel Çelikel - 30.11.2011
Ereğli "Baba Beni Okula Gönder" Kız Öğrenci Yurdu Açıldı
Anadolu Lisesi'nde okuyan ve çevre köylerden gelen 76 kız öğrencinin barındığı Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışı bugün görkemli törenle yapıldı. Törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet yazarları Ertuğrul Özkök ve Sedat Ergin, Doğan Gazetecilik Reklam Gurup Başkanı Neslihan Tokcan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.
Aysel Çelikel - 30.11.2011
Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu Açıldı
Anadolu Lisesi'nde okuyan ve çevre köylerden gelen 76 kız öğrencinin barındığı Ereğli Baba Beni Okula Gönder Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışı bugün görkemli törenle yapıldı. Törene Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet yazarları Ertuğrul Özkök ve Sedat Ergin, Doğan Gazetecilik Reklam Gurup Başkanı Neslihan Tokcan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Prof.
Aysel Çelikel - 29.10.2011
Çydd Başkanı Çelikel: "Cumhuriyet Bayramı Törenlerinin Yapılmamasını Doğru Bulmuyoruz"
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Aysel Çelikel, Cumhuriyet Bayramı törenlerinin yapılmamasını doğru bulmadıklarını belirtti.
Aysel Çelikel - 22.10.2011
Çydd Burdur Şubesi Açıldı
Adliye Caddesi'ndeki dernek binasının açılışına Vali Yardımcısı Halil Karpuz, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel ve CHP İl Başkanı Süleyman Erman ile davetliler katıldı.
Aysel Çelikel - 14.10.2011
Yeter! Kadına Şiddet Son Bulsun
48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Akgün Keskin Sakarya'nın koordinatörlüğünde yapılan "1.Antalya Kadın Zirvesi'' Dedeman Otel'de yapıldı. Zirveye Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı, Prof. Dr. Mustafa AKAYDIN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altınparmak, AKP Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel, Sümerolog İlmiye Çığ, gazeteciler Zeynep Oral, Yazgülü Aldoğan akademisyenler ve sanatçılardan oluşan çok sayıda kişi katıldı.
Aysel Çelikel - 13.10.2011
Ankara Baro Başkanı Feyzioğlu'na, 'garipoğlu' Sorusu (2)
Ankara BARO BAŞKANI FEYZİOĞLU'NA, 'GARİPOĞLU' SORUSU (2) SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI Bu yıl 48'inci düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali çerçevesinde gerçekleştirilen '1'nci Antalya Kadın Zirvesi'nin 3 oturum halinde gerçekleştirilen toplantıların ardından sonuç bildirgesi açıklandı. Zirvenin sonuç bildirgesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, gazeteci-yazar Zeynep Oral ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel tarafından açıklandı.
Aysel Çelikel - 06.10.2011
Antalya Kadın Zirvesi 13 Ekim'de
Sivil Toplum temsilcilermiz ve bilim insanlarımız nediyor? Açılışkonuşmalarının ardından başlayacak 1. Paneli Prof. Dr. Aysel Çelikel (ÇYDDBaşkanı) yönetecek.
Aysel Çelikel - 19.09.2011
Antalya'da Kadın Zirvesi
Zirve'nin seçkin konukları Gün boyu sürecek zirvede yer alacak sivil toplum temsilcisi, bilim insanı, siyasetçi, sanatçı ve medya mensubu kadınlar şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Aysel Çelikel (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı), Ruhat Mengi (Gazeteci - Yazar), Muazzez İlmiye Çığ (Sümerolog, Tarihçi), Prof.
Aysel Çelikel - 19.09.2011
1. Antalya Kadın Zirvesi 1-14 Ekim'de
Gün boyu sürecek zirvede yer alacak sivil toplum temsilcisi, bilim insanı, siyasetçi, sanatçı ve medya mensubu kadınlar şu isimlerden oluşuyor: Prof. Dr. Aysel Çelikel (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı), Ruhat Mengi (Gazeteci-Yazar), Muazzez İlmiye Çığ (Sümerolog, Tarihçi), Prof.
Aysel Çelikel - 13.09.2011
Turkcell'in 470 Kardelen'i Üniversiteli Oldu...
Turkcell'in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'yle (ÇYDD) birlikte yürüttüğü "Kardelenler Projesi"yle eğitim bursu alan 470 kız öğrencinin, üniversite sınavında başarılı olduğu belirtildi. Turkcell'den yapılan açıklamada, şirketin, toplumsal ve maddi gerekçelerle eğitim hakkından mahrum kalabilen kız çocuklarının meslek sahibi çağdaş bireyler olma yolundaki mücadelesine destek verdiğini, ÇYDD ile birlikte 11 yıldır sürdürülen Kardelenler Projesi'nin, bu yıl 470 kız öğrencinin daha hayallerini gerçekleştirmesini sağladığı kaydedildi. Bu yıl ÖSYS'ye giren 470 öğrencinin 43'ü mühendislik, 18'i tıp, 27'si hukuk, 26'sı hemşirelik olmak üzere birçok farklı alanda eğitim görmeye hak kazanırken toplam 100 Kardelen'in ise meslek olarak öğretmenliği seçtiği belirtildi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, projeyi 11 yıldır büyük bir inanç ve emekle, büyüterek devam ettirdiklerini belirterek, "Kızlarımızın okuyup başarılı olduğunu görmek Turkcell ailesi olarak göğsümüzü kabartıyor. İnanıyorum ki, üniversiteden mezun olan öğrencilerimiz geleceğin başarılı iş kadınları olarak hem ailelerinin hem de ülkemizin gurur kaynağı olacak" dedi. ÇYDD Genel Müdürü Aysel Çelikel ise, Kardelenler projesinin, Türkiye'nin yüz akı olan, her türlü ödüle layık, fevkalade başarılı bir sosyal sorumluluk projesi olma onurunu taşıdığını ifade ederek, "ÇYDD'nin eğitimli toplum yaratma amacı, eğitimli, meslek sahibi kızlarımızın yetişmesiyle gerçekleşmekte.
Aysel Çelikel - 06.07.2011
Ergin Türkiye'nin 74. Adalet Bakanı Oldu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 61. Hükümette Sadullah Ergin, Türkiye'nin 74. Adalet Bakanı olarak görev yapacak. AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, TBMM'nin açılmasının ardından kurulan 1. hükümetten bu yana 73. Adalet Bakanı görev yaptı. Anayasa gereği seçim dönemlerinde Adalet Bakanlarının istifa etmesi nedeniyle seçime kadar olan süreçte Adalet Bakanlığına getirilen tarafsız isimler, en kısa süreli Bakanlık görevini yürütenler oldu. Türkiye'nin ilk Adalet Bakanı, TBMM'nin kurulmasının ardından kurulan 1. Hükümette 30 Ekim 1923 ile 6 Mart 1924 yılları arasında görev yapan Seyit Bey oldu. Seyit Bey'in ardından 6 Mart-22 Ekim 1924'te Adalet Bakanlığı görevini Mustafa Necati Bey yaptı. 20 Nisan 1924'te kabul edilen Teşkilat-ı Esasiye Kanunu'nun hazırlayıcıları arasında yer alan ve 5 Kasım 1925'te Ankara Hukuk Mektebi'nin açılmasında büyük gayreti olan Mahmut Esat Bozkurt, Türkiye'nin 3. Adalet Bakanı olarak tarih sayfalarında yerini aldı. Bozkurt, 6 Mart 1924 ve 22 Ekim 1930 yılları arasında 6 yıl görev yaparak, Türkiye'nin en uzun Adalet Bakanlığı görevini yürüten Bakan oldu. Mahmut Esat Bozkurt, Cumhuriyet tarihinde "Bozkurt-Lotus" olayı olarak adlandırılan, Bozkurt adlı Türk gemisiyle Lotus adlı Fransız gemisinin 2 Ağustos 1926'da Ege'de çarpışması nedeniyle iki ülke arasında çıkan anlaşmazlıkta Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda temsil etmişti. Adalet Bakanları listesinde Bozkurt'tan sonra 1933-1938 yılları arasında Şükrü Saraçoğlu, 1939-1941 yılları arasında Fethi Okyar, 1948-1949 ve 1949-1950 yılları arasında iki dönem olmak üzere Fuat Sirmen yer aldı. Bugüne kadar Şevket Kazan, Bekir Sami Daçe, Mehmet Moğultay, Seyfi Oktay, Oltan Sungurlu, Hikmet Sami Türk, Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin'in de aralarında bulunduğu 73 kişi Adalet Bakanlığı görevinde bulundu. Adalet Bakanları arasında tek kadın Bakan, 5 Ağustos 2002-18 Kasım 2002 yılları arasında bu görevi yürüten Prof. Dr. Aysel Çelikel oldu.
Aysel Çelikel - 17.06.2011
Turkcell'in "Kardelenler" Projesi
Turkcell'in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile ekonomik yetersizlikler yüzünden eğitimlerine devam edemeyen kız çocuklarına, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla yürüttüğü "Kardelenler" projesi kapsamında, 2010-2011 eğitim yılı sonunda 2 bin 40 Kardelen liseden, 283 Kardelen ise üniversiteden mezun oldu. Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Kardelenler'in Türkiye adına çok önemli bir proje olduğunu belirtti. Turkcell olarak her yıl 10 bin kız öğrenciye burs verdiklerini, bu eğitim döneminde de 2. 323 kızın lise ve üniversiteden mezun olarak meslek sahibi olma yolunda bir adım daha attığını kaydetti. ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel ise, çeşitli sebeplerle öğrenimlerine devam edemeyen kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlanması için 22 yıldan beri çeşitli projelere imza attıklarını ifade ederek, "Bugün mezun olan Kardelenlerimiz yolumuza devam etmek için bize umut ve güç veriyor.
Aysel Çelikel - 18.05.2011
"Türkan Saylan Onur Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Eski Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan anısına bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Türkan Saylan Onur Ödülleri", törenle sahiplerine verildi. Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi'ndeki törende konuşan ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Saylan'ın, aklı ile yüreğinin sesini birlikte dinlemeyi başarmış çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.
Aysel Çelikel - 18.05.2011
Türkan Saylan Ödüllerine 'sağlık' Engeli
Maltepe Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin birlikte düzenlediği Türkan Saylan onur ödülleri törene katılmadıkları için asıl sahiplerine verilemedi. Ödüle layık görülen eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer törene Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin aracılığıyla mesaj gönderdi. Bekir Coşkun, Müjdat Gezen ve Yaşar Kemal ise sağlık sorunlarını gerekçe göstererek ödüllerini almaya başkalarını gönderdi. Maltepe Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından bu yıl 3. sü düzenlenen geleneksel Türkan Saylan ödül töreni Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törende konuşan Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, "Bundan yaklaşık 3 yıl önce bir haber toplumun büyük bir kısmında hem çaresizlik hem de öfke oluşturdu. Tarihler 13 Nisan 2009'u gösteriyordu. Haftanın ilk iş gününde henüz gün yeni ışırken bir kadının evi basıldı. Hayatı boyunca bu ülkenin gelişmesi insanların mutlu olması için çalışan çağdaş Türkiye için gecesini gündüzüne katan ülkenin çıkarlarını kendi çıkarlarından üstün tutan bir kadının. Çok hastaydı tedavi görüyordu. Güçlükle ayakta durduğu evinin penceresinden 'ben iyiyim beni merak etmeyin' diye dostlarına bizlere el salladı. Suçu neydi? Kimse hala bilmiyorum. Ben size söyleyeyim suçunun ne olduğunu; çağdaş, aydınlık, tam bağımsız gelişmiş bir Türkiye istemek. Bundan korkuldu. Hatta o kadar korkutuldu ki hala onu yargılamaya çalışıyorlar. " diye konuştu. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Aysel Çelikel ise, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Türkan Saylan ödülleri üç yıldır veriliyor, seçkin kişilerin bilim, hukuk, gazetecilik dalında uzmanlaşmış kişilere veriliyor.
Aysel Çelikel - 05.05.2011
ÇYDD'nin 15. Gençlik Kurultayı Başladı
ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, "Gençlerimiz bu kurultayda yapılması düşünülen yeni Anayasa'nın neleri içermesi gerektiği konusunda sunumlar yaparak bir rapor hazırlayacaklar" dedi.
Aysel Çelikel - 20.04.2011
"Gazeteci Örsan Öymen Yılın İnceleme Ödülü"
Milliyet gazetesi tarafından gazeteci Örsan Öymen anısına konulan Yılın İnceleme Ödülü'nün bu yılki sahibi, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sezer Ayan oldu. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, 20'incisi bu yıl verilen ödülün, Türkiye'nin önemli sorunlarının başında gelen "Çocuklara Karşı İşlenen Suçlar" konusuna ayrıldı. Ayan, ödüle, 2010 yılının şubat ayında çıkardığı, "AİLE ve ŞİDDET - Aile İçinde Çocuğa Yönelik Şiddet" isimli kitabıyla başvurdu. Seçiciler Kurulu, söz konusu eseri, "Konuyu psiko-sosyal, tarihsel ve hukuksal açıdan incelemesi, kapsamlı bir çalışma olması ve ödül için belirtilen koşulları yerine getirmesi" gerekçesiyle ödüle değer gördü. Seçici Kurul'da, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Avukat Fatma Başar, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevda Bekman, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, UNICEF Çocuk Koruma Programı Sorumlusu Ceyda Dedeoğlu, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun eski Genel Müdürü Dr.
Aysel Çelikel - 25.02.2011
Eğitim, Bilim, Kültür Politikaları Sempozyumu
ÇYDD Başkanı Aysel Çelikel de 1980 yılında 2547 Sayılı YÖK Kanunu'nun, üniversitelerin ve öğretim üyelerinin toplumda sahip olan saygı ve itibarını zayıflatmak amacıyla çıkarıldığını öne sürdü.
Aysel Çelikel - 18.01.2011
ÇYDD İddialara Cevap Verdi
ÇYDD Başkanı Aysel Çelikel, "İsveç'teki bu paralar vardır bu klasörlerde diye düşündük. Ama çamur at izi kalsın diye bir şey oldu. Bizim paralar İsveç'te duruyormuş. 22 yıldır hiç kimse bilmiyor"
Aysel Çelikel - 18.01.2011
ÇYDD İddialara Cevap Verdi
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Aysel Çelikel basın toplantısı düzenledi.
Aysel Çelikel - 30.10.2010
ÇYDD Başkanı Çelikel: Bu Toplum Muhafazakarlaştırılıyor
ÇYDD Genel Başkanı Prof.Dr. Aysel Çelikel, Türkiye'de Bugün Toplumun İslami Değerler Üzerinden Yeniden Oluşturulmaya Başlanıldığını İleri Sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aysel Çelikel Haberleri | Aysel Çelikel Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Aysel Çelikel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aysel Çelikel kimdir, hayatı ve biyografisi. Turkcell'in KardelenLeri Mezuniyet Sevinci Yaşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 12:28:12. #1.15#

title