Aynur Doğan Haberleri

Aynur Doğan haber, Aynur Doğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aynur Doğan - 14.3.2013
2 Cana 4 Yıl 2 Ay Hapis Cezası
Eskişehir-Çağlayan karayolunun 4'üncü kilometresinde kontrolden çıkarak devrilen kamyonun sürücüsü Selahattin A.'ın yargılamasına 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya kazada ölen Murat Doğan'ın eşi Aynur Doğan ve İdris Tuzlu'nun oğlu İbrahim Tuzlu katıldı.
Aynur Doğan - 11.3.2013
Van'da Nevruz Hazırlıkları
BDP Van İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Nevruz Tertip Komitesi Başkanı Azim Yacan, Nevruz Bayramı'nın hazırlıklarını il ve ilçelerde başlattıklarını belirtti. Çeşitli etkinliklerle Nevruz Bayramı'nı kutlayacaklarını anlatan Yacan, "Halkların baharlaşması manasına gelen Nevroz Bayramı adeta Kürt halkının diriliş tarihçesidir. Kürt halkının yaşama dair iddialaşmasıdır. Zulüm, zorbalık, imha, karanlık ve bunlara karşılık da özgürlük umudu ile isyan, direniş, aydınlık vardır. Nevroz Bayramı'nın çıkışı Kürt halkına karanlık ve zulmün reva görüldüğü döneme denk gelmektedir. Halklar, özlemleri olan özgürlük, barış, kardeşlik ve demokratik bir yaşamın yakıcılığını olabildiğince hissetmektedir. Statüsüzlüğe ve özgürlüksüzlüğe veda anlamına gelecek olan Nevroz Bayramı'na 'Demokratik Kurtuluş, Sayın Öcalan'a Özgürlük, Kürdistan'a Statü' şiarıyla kutlayacağız. Kutlamalara ünlü sanatçı Ciwan Haco ve Aynur Doğan başta olmaz üzere birçok sanatçı da katılacaktır" dedi.
Aynur Doğan - 11.3.2013
Tunceli, Kılıçdaroğlu'nu Barıştan Yana Tavır Almaya Çağırdı
İMZACILAR "Edibe Şahin (Tunceli Bld. Bşk.) Cevdet Konak (Hozat Bld. Bşk.), Tekin Türker (Mazgirt Bld. Bşk.), Kenan Çetin (Pertek Bld. Bşk.), Aynur Doğan, Celalettin Can, Ferhat Tunç, Hasan Sağlam, Kazım Genç, Erdoğan Emir, Umut Hozatlı, Ali Çalışkan, Aysun Karadoğan, Bülent Akdağ, Dilara Bıçakçı, Emir Ali Yağan, Ergin Doğru, Hasan Ali Kılıç, Hüseyin Ayrılmaz, İbrahim Karakaya, Kubilay İğit, Mesut Özcan, Nesimi Aday, Resul Yıldız, Sinan Kırmızıçiçek, Yalçın Çakmak, Ahmet Can Akyol, Ali Ekber Coşkun, Barlas Beyaztaş, Ercan Geçgin, Hatice Altınışık, Eylem Yüksel, Hüseyin Elçi, İsmet Demirdöğen, Makbule Çerimli, Metin Kılıç, Nimet Tanrıkulu, Sayme Koşar, Tevfik Taş, Yaşar Kılavuz, Akın Yanardağ, Aslan Sultan, Belgin Cengiz, Cemal Taş, Kemal Yüksel, Fadıl Öztürk, Heval Ali, Hüseyin Özan, Mehmet Çakmak, Murat Işık, Nihat Öz, Selman Yeşilgöz, Gürbüz Solmaz, Ali Baran, Aydın Öztürk, Burhan Gündoğan, Cemil Koçgiri, Doğan Munzuroğlu, Özgür Fındık, Hüseyin Aygül, Hüseyin Şahin, Kemal Mutlu, Mehmet Çetin, Mustafa Yerlitaş, Nihat Sarı, Özgün E.
Aynur Doğan - 26.1.2013
İmralı Sürecine Destek
104 İSMİN İMZALADIĞI BASIN AÇIKLAMASI OKUNDU Açılış konuşmasının ardından 104 ismin imzasını taşıyan basın açıklaması okundu. Ali Bayramoglu, Altan Öymen, Aynur Doğan, Büşra Ersanlı, Derya Sazak, Ethep Mahcupyan, Lale Mansur, Müjde Ar, Vedat Türkali, Cemal Uşak gibi 104 ismin imzasını taşıyan basın açıklamasında, "İmralı'da PKK lideri Abdullah Öcalan ile yürütülen görüşmeler, özlemini çektiğimiz barışın kapısını ciddi şekilde araladı.
Aynur Doğan - 23.11.2012
Hani Meral 25 Kasım'da Gösterimde
Belgeselde Aynur Doğan, Feryal Öney, Fulya Özlem, Neslihan Engin, Rojin, Sezen Aksu Şarkılarını Kadın Cinayetlerine Karşı Söylüyor Belgesele Aynur Doğan Dotmame, Feryal Öney Hayat Benimdir, Fulya Özlem Meral'e Ağıt, Neslihan Engin Nazo, Rojin Mirin, Sezen Aksu Ünzile şarkısıyla katılıyor.
Aynur Doğan - 9.10.2012
SPod 1 Yaşında!
Ve Parti MELEKLERİ Birinci yaş gününe özel SPod'a destek veren ünlüler, gecenin melekleri olarak partiye katılacaklar. Partiye katılan ünlüler arasında; Ahmet KAYA, Aynur DOĞAN, Aysun SEN, Banu GÜVEN, Ece DORSAY, ESMERAY, Ezgi BAŞARAN, Fehmi DALSALDI, Gülten KAYA, Hülya GÜLBAHAR, Kardeş TÜRKÜLER, LİSTAG, Melda ONUR, Mert FIRAT, Nihal YALÇIN, Rober KOPTAŞ, Serkan ZİHLİ, Yasemin Güney AĞIRDIR ve Yıldırım TÜRKER gibi isimler bulunuyor.
Aynur Doğan - 11.8.2012
BDP'li Demirtaş'tan Sazlı Sözlü Mini Konser
Kürt sanatçı Aynur Doğan tarafından daha önce seslendiren Kürtçe 'Nesir' parçasını bu kez BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş elline aldığı bağlamayla seslendirdi.
Aynur Doğan - 20.7.2012
44'üncü Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Sona Erdi
Bitlis'in Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 44'üncüsü düzenlenen Tatvan Doğu Anadolu Fuarı ve Kültür Sanat Festivali, dün akşam düzenlenen sanatçı Aynur Doğan ve Kürtçe rap sanatçısı Serhado'nun konseriyle son buldu.
Aynur Doğan - 20.7.2012
"44. Doğu Anadolu Fuarı ve Kültür Sanat Festivali"
Tatvan Kaymakamlığı ile Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 44.'sü düzenlenen "Doğu Anadolu Fuarı ve Kültür Sanat Festivali" Aynur Doğan ile Sehado'nun konserleriyle sona erdi.
Aynur Doğan - 19.7.2012
Aynur Doğan ve Serhado Tatvan'da Sahne Alacak
sahne alacak.Tatvan Fuar alanında saat 20.30'da başlayacak olan konser öncesi Tatvan Belediyesi tarafından yapılan hazırlıklar tamamlandı.
Aynur Doğan - 15.4.2012
1 Grup Yorum'a Büyük İlgi...
Bakırköy'de gerçekleştirilen Grup Yorum konserine İstanbullular büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 200 bin kişi Grup Yorum ezgileriyle coştu. Zülfü Livaneli, Hüseyin Turan, Aylin Aslım ve Aynur Doğan'da konsere şarkılarıyla destek verdi.
Aynur Doğan - 15.4.2012
Grup Yorum'a Büyük İlgi
Protest müziğin öncülerinden Grup Yorum, ikinci Bağımsız Türkiye Konserini Bakırköy'deki Adalet Sarayı'nın hemen arkasında alanda gerçekleştirdi.200 bin'e yakın kişinin katıldığı konserde Zülfü Livaneli, Hüseyin Turan, Aylin Aslım ve Aynur Doğan...
Aynur Doğan - 12.4.2012
Sanatçılar Depremzedeler İçin Sahnede
Van'da meydana gelen deprem sonrası Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu, Züleyha ve Deniz Arcak, 'Konser Van'da dayanışma her yerde' sloganıyla bir araya gelerek, 'Van'a bir bilet' kampanyası başlattı.
Aynur Doğan - 12.4.2012
Van 1 Sanatçılar, Van'da Depremzedeler İçin Sahnede
Van'da meydana gelen deprem sonrası Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu, Züleyha ve Deniz Arcak, 'Konser Van'da dayanışma her yerde' sloganıyla bir araya gelerek, 'Van'a bir bilet' kampanyası başlattı.
Aynur Doğan - 11.4.2012
"Konser Van'da Dayanışma Her Yerde" Konseri
Van Belediyesi tarafından organize edilen konserde Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu, Züleyha ve Deniz Arcak sahne aldı.
Aynur Doğan - 11.4.2012
Van'da Dev Konser
'Konser Van'da dayanışma her yerde' sloganıyla düzenlenen konser Belediye İtfaiye Kavşağı'nda yapıldı. Biletleri tüm Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde satışa sunulduğu için ücretsiz düzenlenen konserde, Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu ve Züleyha gibi önemli sanatçılar yer aldı.
Aynur Doğan - 11.4.2012
Sanatçılar, Van'da Depremzedeler İçin Sahnede
Van'da meydana gelen deprem sonrası Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu, Züleyha ve Deniz Arcak, 'Konser Van'da dayanışma her yerde' sloganıyla bir araya gelerek, 'Van'a bir bilet' kampanyası başlattı.
Aynur Doğan - 9.4.2012
"Konser Van'da, Dayanışma Her Yerde" Programı
Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu ve Züleyha gibi önemli sanatçıları bir araya getirecek konser, yerel grupların da katılımıyla 11 Nisan Çarşamba günü, saat 13.
Aynur Doğan - 6.4.2012
Ünlüler 'Proje'ye Tam Destek Verdi
Son yıllarda trend haline gelen aranjör albümleri arasına bir yenisi eklendi. Ünlü besteci ve prodüktör Erdem Kınay'ın 'Proje' adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümdeki 13 yeni şarkı; aralarında Aynur Doğan, Serdar Ortaç, Işın Karaca, Burak Kut, Emina Sandal, Demet Akalın ve Merve Özbey'in de yer aldığı ünlü isimler tarafından seslendirildi.
Aynur Doğan - 30.3.2012
Van'a 1 Bilet Lütfen!
Depremle sarsılan Van halkı, 2012'yi soğuk çadırlarında geçirdi. Şimdi ise sırada yazın kavurucu sıcakları var. Dayanışmanın yaraları sarabileceğine inanan 10 sanatçı bu defa 'unutmadık' mesajı vermek için 11 Nisan'da bir araya geliyor. Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu ve Züleyha, bu kez şarkılarını Van için söyleyecek Sanatçılar verdikleri mesajda "Van'da yaşayan dostlarımıza yaşadıkları zorlukları birkaç saatliğine de olsa unutturacak bir konser hediye etmek istiyoruz.
Aynur Doğan - 29.3.2012
Haydi Türkiye, Van İçin Bir Kez Daha El Ele
Dayanışmanın yaraları sarabileceğine inanan 10 sanatçı bu defa 'unutmadık' mesajı vermek için 11 Nisan'da bir araya geliyor. Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Metin Kahraman, Nevzat Karakış, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Sevinç Eratalay, Suavi, Yasemin Göksu ve Züleyha, bu kez şarkılarını Van için söyleyecek… Sanatçılar verdikleri mesajda "Van'da yaşayan dostlarımıza yaşadıkları zorlukları birkaç saatliğine de olsa unutturacak bir konser hediye etmek istiyoruz.
Aynur Doğan - 6.1.2012
Sanatçı ve Milletvekilleri Uludere'de
Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin Irak sınırında düzenlenen hava operasyonunda 35 kişinin ölmesinin ardından İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, sanatçılar İlkay Akkaya, Aynur Doğan ve Ferhat Tunç'un da aralarında bulunduğu, yazar, sanatçı ve milletvekillerinden oluşan bir grup, Gülyazı Köyü'ne giderek ölenlerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
Aynur Doğan - 5.1.2012
Sınırdaki Olay
Uçakla İstanbul'dan Diyarbakır'a gelen Julide Kural, Ferhat Tunç, Yasemin Gökçe, İlkay Akkaya, Aynur Doğan, Cengiz Algan ve Ruhi Karadağ'ın da yer aldığı grup, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş'ı ziyaret etti.
Aynur Doğan - 5.1.2012
Sanatçı ve Aydınlar Gülyazı Köyüne Hareket Etti
Sanatçı Ferhat Tunç da son dönemin en büyük faciasının yaşandığını belirterek, olayın sadece Türkiye'nin değil dünyanın gündeminde olan bir konu olduğunu belirtti. Tunç şöyle devam etti: "Bu ülkenin sanatçıları olarak düşün insanlar olarak yakınlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulunmak gibi bir amacımız var. Bugün bunu gerçekleştirmiş olacağız. Ama en önemlisi de biz aydınlar sanatçılar olarak orda ne olup bittiğini birde kendi gözlerimizle görmek istiyoruz ve bu tanıklığımızı İstanbul'a döndükten sonra Türkiye kamuoyu ile paylaşmış olacağız." Sanatçı ve aydın grubunun içinde, Aynur Doğan, Aysun Doğan, Bircan Yorulmaz, Cengiz Algan, Ferhat Tunç, Funda Tosun, Halit Elçi, İlkay Akkaya, Julide Kural, Levent Tüzel, Lora Baytar, Medet Boztaş, Mehmet Saltoğlu, Meryem Koray, Necmiye Alpay, Nuray Sancar, Nuri Cemal, Rıdvan Turan, Ruhi Karadağ, Samut Kara, Saruhan Oluç, Sebahat Tuncel, Sema Solaklı, Taner Koçak, Uygar Gültekin, Yalçın Yusufoğlu, Yaman Yıldız, Yasemin Göksu, Züleyha Gülüm ve Cengiz Algan bulunuyor.
Aynur Doğan - 2.1.2012
Ruhsatlı 'zayıflama Oteli'
Mevzuat değişikliği ardından, Antalya'da Kazım ve Aynur Doğan çiftinin işlettiği Ayka Vital Park Otel, Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk özel işletme oldu.
Aynur Doğan - 2.1.2012
Ruhsatlı İlk 'zayıflama Merkezi' - Antalya (2)
Kazım ve Aynur Doğan çifti, mevzuat değişikliğinin ardından Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk özel işletme sahipleri oldu.
Aynur Doğan - 2.1.2012
Antalya'nın Ruhsatlı Zayıflama Merkezi
Antalya'da faaliyet gösteren Ayka Vital Park Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni işleten Kazım ve Aynur Doğan çifti, mevzuat değişikliğinin ardından Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yataklı Fizik Tedavi Merkezi' ruhsatı alan ilk özel işletme oldu.
Aynur Doğan - 4.11.2011
Kalbi Delik 2 Kadına Başarılı Kalp Ameliyatı
Alınan bilgiye göre, kentte yaşayan 1 çocuk annesi Aynur Doğan (21) ve 3 çocuk annesi Leyla Öztürk (43), kalplerinde yaşadıkları şikayetler üzerine Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kardiyoloji Servisine başvurdu.
Aynur Doğan - 15.9.2011
Kardeş Türküler'den Barış Konseri
Kardeş Türküler müzik grubu Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde konser verdi. Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği "Yeni Bir Gün" adlı konserde Kardeş Türküler, sanatçı Sezen Aksu, Arto Tunçboyacıyan, Ara Dinkjian'ı ağırladı. Daha önce konserde Kardeş Türküler ile birlikte yer alacağı açıklanan şarkıcı Aynur'un sağlık sorunları nedeni ile konsere katılamadığı açıklandı. Konser öncesi, Aynur Doğan'ın Açıkhava'da "Yarım kalan" konserini Kardeş Türküler ve Sezen Aksu ile 'tamamlayacağı' açıklanmıştı.
Aynur Doğan - 26.7.2011
Saltuk, 'aynur Doğan' A Tepkiyi Doğru Bulmuyorum
'Suyun kadınları-Mujeres de Agua' adlı konsere katılan sanatş ı Aynur Doğan, Kş rtş e şarkılarını sş" ylemeye başladığı anda bir grubun tepki göstermesini doğru bulmadığını söyledi.
Aynur Doğan - 26.7.2011
Rahmi Saltuk; Aynur'un Yaşadıklarını En İyi O Bilir
Türk Halk Müziği'nin ünlü ustalarından Rahmi Saltuk, Aynur Doğan'a, kürtçe şarkı söylediği için bir grubun tepki göstermesini doğru bulmadığını söyledi.
Aynur Doğan - 22.7.2011
"Kızını İşe Göndermedi" Diye Darbedildiği İddiası
Bursa'da bir kadın, "kızını işe göndermedi" diye, kızının patronu tarafından darbedildiğini iddia etti. Alınan bilgiye göre, Esenevler Mahallesi'nde oturan Aynur Doğan Şevki (38), 2 haftadır para alamadığı gerekçesiyle kızını işe yollamadı.
Aynur Doğan - 22.7.2011
Taksim'de 'Barışalım Yeter' Eylemi
Kendilerine "Barış İnisiyatifleri" adını veren ve aralarında İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, Barış İçin Kadınlar Girişimi, Özgürlük İstiyoruz İnisiyatifi ile birçok sivil toplum kuruluşunun bulunduğu eylemciler, "Türküleri Değil, Silahları Susturalım ve Hatip Dicle Meclise" diyerek eylem yaptı. Taksim Tünel Meydanı'nda, dün saat 19. 00'da bir araya gelen "Barış İnisiyatifi" eylemcileri, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili eylem yaptı. Aynur Doğan'ın sahnede türkü söylerken bazı vatandaşlarca yuhalanmasını protesto etmek ve Hatip Dicle'nin meclise girmesini isteyen grup üyeleri Taksim'de buluştu.
Aynur Doğan - 22.7.2011
Taksim'de 'Barışalım Yeter' Eylemi
Kendilerine "Barış İnisiyatifleri" adını veren ve aralarında İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, Barış İçin Kadınlar Girişimi, Özgürlük İstiyoruz İnisiyatifi ile birçok sivil toplum kuruluşunun bulunduğu eylemciler, "Türküleri Değil, Silahları Susturalım ve Hatip Dicle Meclise" diyerek eylem yaptı. Taksim Tünel Meydanı'nda, dün saat 19. 00'da bir araya gelen "Barış İnisiyatifi" eylemcileri, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili eylem yaptı. Aynur Doğan'ın sahnede türkü söylerken bazı vatandaşlarca yuhalanmasını protesto etmek ve Hatip Dicle'nin meclise girmesini isteyen grup üyeleri Taksim'de buluştu.
Aynur Doğan - 22.7.2011
Taksim'de Aynur Doğan İçin Eylem
Aynur Doğan'ın, Kürtçe parça söylediği için yuhalanması, Taksim'de düzenlenen eylemle protesto edildi.
Aynur Doğan - 22.7.2011
"Türküleri Değil Silahları Susturalım"
Taksim Tünel Meydanı'nda saat 19. 00'da bir araya gelen ve kendilerine "Barış İnisiyatifi" adını veren grup, Aynur Doğan'ın sahnede türkü söylerken bazı kişilerce yuhalanmasını protesto etmek ve Hatip Dicle'nin Meclis'e girmesi için eylem yaptı.
Aynur Doğan - 21.7.2011
Şarkıcı Aynur Doğan İçin Müzikal Yürüyüş
İstanbul Caz Festivali'nde geçtiğimiz haftaki konserinde Kürtçe şarkı söylediği için protestolara maruz kalan şarkıcı Aynur Doğan'a bir destek de sivil toplumdan geldi.
Aynur Doğan - 21.7.2011
Aynur Doğan'ın Kürtçe Şarkı Söylediği İçin Protesto Edilmesi
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, sanatçı Aynur Doğan'ın protesto edilmesini kınadığını ifade ederek, "Asla hiçbir kimse fikirlerinden dolayı, kendi etnik kimliğinden dolayı yuhalanmamalı" dedi.
Aynur Doğan - 18.7.2011
Aynur Doğan'a Sanatçılardan Destek
Ortak basın açıklamasında, "Herkesi sorumlu davramaya davet ediyoruz" denildi.
Aynur Doğan - 18.7.2011
Aynur Doğan'a Destek Açıklaması: Türküleri Değil, Silahları Susturalım
İstanbul Caz Festivali'nde Kürtçe şarkı söylerken bir grup tarafından protesto edilen Aynur Doğan'a destek olmak için sanatçılar bir araya geldi.
Aynur Doğan - 16.7.2011
Aynur Doğan'dan Açıklama
Dün konser veren ve Kürtçe şarkı söylediği gerekçesiyle protesto edilen şarkıcı Aynur Doğan'dan açıklama...
Aynur Doğan - 15.7.2011
"Bıçak Kemiğe Dayandı"
İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Diyarbakır'da yaşanan terör saldırısı üzerine İzmir programını keserek Ankara'ya dönme ihtiyacı duyduğunu söyledi. İzmir'de çeşitli temaslarda bulunduğunu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, MHP İl Başkanlığı ve İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret ettiğini, CHP İl Başkanlığı'nı ise İl Başkanı Tacettin Bayır'ın Ankara'da olması üzerine ziyaret edemediğini dile getiren Bakan Günay, ôDiyarbakır'da meydana gelen müessif olay nedeniyle programımı erken kesiyorum. Akşam İzmir ve çevresindeki çeşitli programlara katılacaktım ancak Ankara'da olma ihtiyacı hissettimö diye konuştu. Bu akşamın Berat Kandili olduğunu hatırlatan Bakan Günay, Türk milletinin Berat Kandili'ni büyük acılar içerisinde idrak ettiğini belirterek, ôBu mübarek gece akşam hürmetine Allah milletimize böyle bir daha kötü günler, kara günler göstermesin diliyorum. Bu hainliğe tevessül edenleri, milletimizin önünde acımasız tuzak kuranları, milletçe nefretle, şiddetle öfkeyle lanetliyoruz. İtiraf etmem gerekir artık çünkü bıçak kemiğe dayandı. Sabrı zorlayan noktaya geldik. Ama tabi devletin öfkelenme hakkı yoktur. Devletin sükunetle olayları tahkik etme ve önlem alma gibi bir ödevi görevi vardır. O görevimizin ödevimizin de bilincinde bir kez daha böyle olaylar yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya çalışacağızö dedi. Güzelbahçe'de meydana gelen ve iki pilotun şehit olmasıyla sonuçlanan uçak kazasına da değinen Bakan Günay, şehit pilotların vatandaşların canlarını kurtarmak için kendi canlarını feda ettiklerini ifade ederek kendilerine tanrıdan rahmet diledi. ZEUGMA MÜZESİ AÇILIYOR İzmir ile ilgili çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekleyen Bakan Günay, gazetecilerin Topkapı Sarayı ile ilgili sorusunu yanıtsız bırakırken Zeugma Müzesi ilgili soruya, ôZeugma Müzesi'nde bazı küçük tadilatlar vardı. Sanıyorum en geç Pazartesi gününden itibaren tam olarak ziyaretçi kabul edeceğiz. Biz en mükemmel olması konusunda bazı küçük düzenlemeler öngörmüştükö diye konuştu. Bakan Günay, Valilik'ten ayrılırken Aynur Doğan (40) adındaki bir kadın kendisinden yardım istedi.
Aynur Doğan - 15.7.2011
Silvan'daki Hain Saldırı
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Silvan'daki hain saldırıyı nefretle, hiddetle lanetlediklerini belirterek, "Bıçak kemiğe dayandı, sabrı zorlayan noktalara geldik. Ama tabii devletin öfkelenme hakkı yoktur, devletin sükunetle olayları tahkik etme ve önlem alma görevi vardır" dedi. Bakan Günay, İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Günay, Silvan'daki hain saldırıyı düzenleyenlerin milletçe lanetlendiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Nefretle, hiddetle, öfkeyle lanetliyoruz. Bıçak kemiğe dayandı, sabrı zorlayan noktalara geldik. Ama tabii devletin öfkelenme hakkı yoktur, devletin sükunetle olayları tahkik etme ve önlem alma görevi vardır. O görevimizin, ödevimizin bilincinde bu olayların yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya çalışacağız. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyorum. " Bakan Günay, İzmir'de dün eğitim uçağının denize düşmesi sonucu iki askerin şehit olduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti: "Onların acısını içimizde hissederken, daha vahim bir olayın haberi geldi. Vali beyden öğrendik ki, arkadaşlarımız büyük bir fedakarlık göstermişler. Aslında kendilerini kurtarma derdine düşmüş olsalar meskun mahale düşme ihtimali olduğu çok açık. Bir tür kendilerini feda etmişler ve çok daha büyük bir tehlikenin ortaya çıkmasına sebebiyet vermemişler. Onları da rahmetle anıyorum. Milletimize sabırlar diliyorum. " -ZEUGMA MÜZESİ- Zeugma Müzesi'nin açılışının gecikmesine ilişkin soru üzerine Bakan Günay, "Zeugma Müzesi'nde bazı küçük tadilatlar vardı, onlar da tamamlanıyor. En mükemmeli olması konusunda bazı küçük düzenlemeleri öngörmüştük, onlar da tamamlanıyor. Sanıyorum pazar ya da pazartesiden itibaren bütün dünyanın izlemesine açık olacak. Ama resmi açılışı sayın Başbakan yapacak daha sonra" diye konuştu. Bakan Günay, Topkapı Sarayı Müzesi Müdürü Yusuf Benli'ye ilişkin soru üzerine "O konuda açıklama yaptım ben" yanıtını verdi. İki günlük İzmir ziyareti kapsamında siyasi partilerin il teşkilatlarının yöneticileri ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüğünü hatırlatan Bakan Günay, bugünkü programında ana muhalefet partisinin İzmir il başkanlığının bulunduğunu, ancak il başkanı Tacettin Bayır'ın Ankara'dan henüz dönmediğini, kendisinin de ziyaretini kısa kesmek durumunda olduğunu söyledi. Bakan Günay, "Son müessir olaylar nedeniyle daha erken bir tarihte Ankara'da olma ihtiyacı hissettim. O yüzden bu akşam İzmir ve çevresinde çeşitli etkinlikler vardı, hiçbirine katılamayacağım. Bir kandil günündeyiz, ama büyük acılar içinde kandili idrak ediyoruz. Allah milletimize böyle kötü, kara günler göstermesin, bu mübarek akşam hürmetine" dedi. Günay, valilikten ayrılırken iki çocuk annesi Aynur Doğan'ın (40) eşine ve kendisine bağlanan özürlü maaşıyla geçinemediğini belirterek yardım istemesi üzerine, yardımda bulunulması talimatı verdi.
Aynur Doğan - 15.7.2011
Günay: Hain Pusuya Çok Üzüldük, Bu Akşamki Programlarımı İptal Ediyorum
Turizm ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, önceki gün geldiğini İzmir'deki ziyaretleri yarım bırakarak "Haince pusuya düşürülerek şehit olan askerlerimize çok üzüldük, bu akşamki bütün programlarımı iptal ediyorum. Ankara ya dönüyorum. " dedi. Turizm ve Kültür Bakanı Günay, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Günay, hain saldırıyı lanetleyerek ziyaretleri iptal ettiğini açıkladı. Günay, haince pusuya düşürülerek şehit olan 13 asker için çok üzüldüğünü, bu akşamki bütün programlarını iptal ettiğini söyledi. Aynı gün düşen T-37 askeri uçağının pilotlarının, ölümleri pahasına uçağı meskun mahalden uzağa götürdüklerini belirten Günay, "Pilotlarımızın böyle davranması ile büyük bir facianın önlendiğini öğrendim. Bütün şehidlerimizin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu acılı günde hepimizin Berat kandilini tebrik ediyorum. " şeklinde konuştu. Günay, Silvan'daki hain saldırıyı nefretle, hiddetle lanetlediklerini belirterek, "Bıçak kemiğe dayandı, sabrı zorlayan noktalara geldik. Ama tabii devletin öfkelenme hakkı yoktur, devletin sükunetle olayları tahkik etme ve önlem alma görevi vardır. O görevimizin, ödevimizin bilincinde bu olayların yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya çalışacağız. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimizi rahmetle anıyorum. " diye konuştu. Zeugma Müzesi'nin açılışının gecikmesine ilişkin bir soru üzerine Bakan Günay, "Zeugma Müzesi'nde bazı küçük tadilatlar vardı, onlar da tamamlanıyor. En mükemmeli olması konusunda bazı küçük düzenlemeleri öngörmüştük, onlar da tamamlanıyor. Sanıyorum pazar ya da pazartesiden itibaren bütün dünyanın izlemesine açık olacak. Ama resmi açılışı sayın Başbakan yapacak daha sonra. " diye konuştu. Günay, valilikten ayrılırken, iki çocuk annesi Aynur Doğan'ın (40) eşine ve kendisine bağlanan özürlü maaşıyla geçinemediğini belirterek yardım istemesi üzerine, yardımda bulunulması talimatı verdi.
Aynur Doğan - 15.7.2011
Bakan Günay: Bıçak Kemiğe Dayandı
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, terör olaylarının 'sabrı zorlayan bir noktaya' geldiğini dile getirerek, "İtiraf etmem gerekir artık çünkü bıçak kemiğe dayandı. Ama tabi devletin öfkelenme hakkı yoktur. Devletin sükunetle olayları tahkik etme ve önlem alma gibi bir ödevi görevi vardır. O bilinçle bir kez daha böyle olaylar yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya çalışacağız" dedi. İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırısı üzerine İzmir programını keserek Ankara'ya dönme ihtiyacı duyduğunu söyledi. İzmir'de çeşitli temaslarda bulunduğunu, İzmir Büyükşehir Belediyesi, MHP İl Başkanlığı ve İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret ettiğini, CHP İl Başkanlığı'nı ise İl Başkanı Tacettin Bayır'ın Ankara'da olması üzerine ziyaret edemediğini dile getiren Bakan Günay, 2Diyarbakır'da meydana gelen müessif olay nedeniyle programımı erken kesiyorum. Akşam İzmir ve çevresindeki çeşitli programlara katılacaktım ancak Ankara'da olma ihtiyacı hissettim" diye konuştu. Bu akşamın Berat Kandili olduğunu hatırlatan Bakan Günay, Türk milletinin Berat Kandili'ni büyük acılar içerisinde idrak ettiğini belirterek, "Bu mübarek gece akşam hürmetine Allah milletimize böyle bir daha kötü günler, kara günler göstermesin diliyorum. Bu hainliğe tevessül edenleri, milletimizin önünde acımasız tuzak kuranları, milletçe nefretle, şiddetle öfkeyle lanetliyoruz. İtiraf etmem gerekir artık çünkü bıçak kemiğe dayandı. Sabrı zorlayan noktaya geldik. Ama tabi devletin öfkelenme hakkı yoktur. Devletin sükunetle olayları tahkik etme ve önlem alma gibi bir ödevi görevi vardır. O görevimizin ödevimizin de bilincinde bir kez daha böyle olaylar yaşanmaması için her türlü tedbiri almaya çalışacağız" dedi. Güzelbahçe'de meydana gelen ve iki pilotun şehit olmasıyla sonuçlanan uçak kazasına da değinen Bakan Günay, şehit pilotların vatandaşların canlarını kurtarmak için kendi canlarını feda ettiklerini ifade ederek kendilerine tanrıdan rahmet diledi. ZEUGMA MÜZESİ AÇILIYOR İzmir ile ilgili çalışmaları önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekleyen Bakan Günay, gazetecilerin Topkapı Sarayı ile ilgili sorusunu yanıtsız bırakırken Zeugma Müzesi ilgili soruya, "Zeugma Müzesi'nde bazı küçük tadilatlar vardı. Sanıyorum en geç pazartesi gününden itibaren tam olarak ziyaretçi kabul edeceğiz. Biz en mükemmel olması konusunda bazı küçük düzenlemeler öngörmüştük" diye konuştu. Bakan Günay, Valilik'ten ayrılırken 40 yaşındaki Aynur Doğan adındaki kadın kendisinden yardım istedi.
Aynur Doğan - 24.6.2011
Siverek 2. Kültür ve Sanat Festivali
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Belediye tarafından gerçekleştirilen "Siverek 2. Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında, tanınmış mankenlerin katılımıyla yöresel kıyafetler defilesi ve konser düzenlendi. Festival çerçevesinde sabahki etkinliklerin ardından Tarihi Cudi Paşa Hanı'nda yapılan mahalli yemek yarışmasında mankenler Tuba Altıntop, Melek Yargıcı, Elif Ece Uzun ve Tattiana Tsikeviç jüri üyeliği yaptı. 15 ev kadınının katıldığı yarışmada Aslı Seyfioğlu ve Zinnet Yılmaz'ın yaptığı yemeklere ödül verildi. Daha sonra şehir stadyumunda kamuoyunda "Çoban Stilist" olarak bilinen Mustafa Şahin'in hazırladığı yöresel kıyafetler defilesinde mankenler Tuba Altıntop, Melek Yargıcı, Elif Ece Uzun ve Tattiana Tsikeviç, kıyafetleri sergiledi. Defilenin ardından sanatçı Aynur Doğan da bir konser verdi.
Aynur Doğan - 22.6.2011
Siverek'ten Kısa Kısa
Siverek Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde açıkta satılan kavurmalara el konuldu. Zabıta ekiplerince gece düzenlenen denetimlerde lokanta ve restoranlarda sağlıksız ve açıkta tüketilen yaklaşık 50 kilo kavurmaya el konuldu. Denetimlerde 5 iş yerinde ele geçirilen kavurmalar imha edilirken, iş yeri sahipleri hakkında idari para cezası uygulandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Zabıta Müdürü Abdurrahman Gümüştaş, şunları kaydetti: "İlçenin muhtelif yerlerinde faaliyet gösteren 5 iş yerinde yaptığımız gece denetiminde içinde hangi etlerin kullanıldığı belli olmayan ve sağlıksız ortamlarda tüketimi yapılan yiyeceklere el konuldu. Vatandaşların ucuz diye ekmek arası yaptıkları kavurma tabir edilen yiyecekleri tüketmek konusunda tedbirli olmalarını istiyoruz. " -SİVEREK KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNE DOĞRU Siverek Belediyesi tarafından ikincisi bu yıl düzenlenen "Kültür ve Sanat Festivali" yarın başlıyor. Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü festival için gerekli çalışmaları tamamlandı. 23 Haziranda başlayıp 26 Pazar günü sona erecek festival kapsamında Belediye kentin tanıtımı amacıyla yaklaşık 10 bin dergi ile ilçeyi tanıtan fotoğraf albümü dağıtacak. Kanlıkuyu Meydanından Cumhuriyet alanına kortej yürüyüşle başlayacak festivalin ilk gününde, tarihi Gümrük Hanında ressam Ahmet Benli'in resim sergisi açılacak. Tarihi Gümrük Hanı'nda gerçekleştirilecek kokteylin ardından manken Tuba Altıntop'un jüri üyeliği yaptığı mahalli yemek yarışması düzenlenecek. "Çoban Stilist" olarak anılan Mustafa Şahin'in hazırladığı Tuba Altıntop, Tatianna Tsikevic ve Elif Ece Uzun gibi mankenlerin yer aldığı defile düzenlenecek. Etkinliğin ilk günün de ayrıca sanatçı Aynur Doğan konser verecek ve havai fişek gösterisi sunulacak.
Aynur Doğan - 19.6.2011
Emek Şenliği'ne 5 Bin Kişi Katıldı
Merkezi Almanya'nın Köln kentinde bulunan Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF) tarafından düzenlenen Türkiye'den Göçün 50. Yılında Emek Şenliği adlı etkinlik, yoğun ilgi gördü. Essen şehrinde gerçekleştirilen Emek Şenliği'ne, Almanya'nın farklı kentlerinden yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Essen'de bulunan Grugahalle Salonu'nda gerçekleşen ve Almanya'nın farklı kentlerinden yaklaşık beş bin kişinin katıldığı Emek Şenliği, oldukça coşkulu geçti. Gençlerin yoğun katılım gösterdiği şenlikte, Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DIDF) başkanı Hüseyin Avgan, 12 Haziran Genel Seçimleri'nde Emek Demokrasi ve Barış Bloğu'ndan milletvekili seçilen Levent Tüzel ve Almanya Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen birer konuşma yaparak, ezilen işçi emekçisi ve hor görülen halkların durumuna dikkat çekti. Kültür şenliği havasında geçen etkinlikte, Haluk Levent, Şevval Sam ve Aynur Doğan gibi ünlü sesler sahne alırken, folklör ve tiyatro gruplarıda gösteri yaptı.
Aynur Doğan - 8.6.2011
"Siverek Kültür ve Sanat Festivali"Ne Doğru
Siverek Belediyesi tarafından ikicisi bu yıl gerçekleştirilecek, "Siverek Kültür ve Sanat Festivali"nin hazırlıkları başladı. Belediyeden yapılan açıklamada, ikincisi bu yıl düzenlenen festivalin 23 Haziran Perşembe günü başlayacağı ve 4 gün devam edeceği belirtildi. Festival kapsamında kortej yürüyüşü, halk oyunları gösterisi, resim sergisi, kokteyl, yemek yarışması, defile gibi etkinliklerin yanında Aynur Doğan, Kıraç, Işın Karaca gibi isimlerin de konser vereceği kaydedildi.
Aynur Doğan - 3.6.2011
Kılıçdaroğlu: Ohal'in Yöneticileri AK Parti Milletvekilleri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışması kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesine geldi. Silopi'de konuşan Kılıçdaroğlu, "O dönemin Olağanüstühal(OHAL) yöneticilerinin tamamı AK Parti milletvekili. Bir de kalkmış diyor ki biz demokrasi getireceğiz. " dedi. Batman'dan özel helikopteri ile Şırnak'ın Silopi ilçesinde gelen Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'ye yüklendi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Hiç kimse düşüncesinden ötürü suçlanmayacak. Düşüncelerinden ötürü mahcup olmayacak. Herkese düşüncesinden ötürü, inancından ötürü, kimliğinden ötürü saygı duyacağız saygı duymayı da bir yol haline getireceğiz. Biz 12 Eylül'e karşıyız diyorlar, 12 Eylül'den ürün alan bir parti karşı olabilir mi? 12 Eylül de AK Parti yöneticileri bir bedel ödediler mi? O dönemin OHAL yöneticileri tamamı AKP milletvekili. Bir de kalkmış diyor ki biz demokrasi getireceğiz. Demokrasiyi getiremezler. Dedik ki sen demokrasiyi mi getireceksin sen milli iradeye mi saygılısın. Gel yüzde 10 barajı kaldıralım. Yüzde 10 barajını kaldıralım dedik AK Parti geldi mi? Bunlar demokrat değil halkı kandırıyorlar, milleti kandırıyorlar. Ben başka partiye oy vereceğim. Bey efendi milletvekili çıkartacak. Sonra mecliste diyecek ki halkın iradesi. O iradeyi kabul etmiyoruz. Milletin gerçek iradesi çıksın, yüzde 10 barajı kalksın ve milletin iradesi parlement olarak ilan edilsin. " diye konuştu. CHP'NİN SEÇİM OTOBÜSÜNDEN 'KÜRT KIZI' ŞARKISI ÇALDI Miting sonrası Konvoy halinde Silopi ilçe merkezinden geçen Seçim konvoyu bir grup BDP'li tarafından Abdullah Öcalan lehine slogan attı. Konvoyun korumakla görevli polis araçlarına BDP'li grup tarafından pet şişeler fırlatıldı. CHP'nin seçim otobüsünden bir zamanların yasaklı şarkısı Aynur Doğan'ın Keça Kurda "Kürt kızı" şarkısı çalındı.
Aynur Doğan - 19.5.2011
Kılıçdaroğlu: Bedeli Ne Olursa Olsun Kardeş Kavgasını Bitireceğim
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu memleketi Tunceli'de, Tuncelili ve Dersimli olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Benim siyaset anlayışımda, inancımda, ahlak anlayışımda insanlar arasında ayrılık koymak yoktur . Bu coğrafyada herkesin karnı doyabilecek imkanlarımız ve bereketli topraklarımız var. Nedir bu kavgalar ayrılık gayrılık. Bedeli ne olursa olsun kardeş kavgasını bitireceğim bu coğrafyaya barışı getireceğim. Dersim'in ovaları ve dağları ile gurur duyuyorum. Dersim deyince aklıma özgürlük geliyor" dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Elazığ'dan miting yapacağı memleketi Tunceli'ye karayoluyla giderken, güzergah üzerinde sıkı güvenlik önlemleri alındı. Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun önü yol bayuncu bir çok yerleşim biriminde kesilip esvgi gsterileri yapıldı. Tunceli sokakları CHP bayraklarıyla donatılırken, miting alanında sahneden geçen seçimlerde kapatılan DTP'nin kullandığı Keça Kurdan parçası çalındı. Sanatçı Aynur Doğan'ın anayasa mahkemesi tarafından kapatılmadan önce DTP'nin kullandığı parça ile CHP'liler coştu.
123
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Aynur Doğan Haberleri | Aynur Doğan Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Aynur Doğan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aynur Doğan kimdir, hayatı ve biyografisi. Özpetek'in Son Filmi İtalya'da Görücüye Çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 02:43:03. #1.15#
title