Aynı Soyisimleri Taşıyan İki Kadının Cenazesi Karıştı

Aynı Soyisimleri Taşıyan İki Kadının Cenazesi Karıştı

Adana'da, aynı soyismi taşıyan ve aynı hastanede tedavi görürken yaşamını yitiren iki kadının cenazeleri karıştı. Annesinin cenazesini almaya gittiğinde hayatının şokunu yaşayan genç adam, ulaştığı diğer ailenin, "Cenazemizi gönderin, cenazenizi alın" dediğini söyledi.

Adana'da dün aynı hastanede tedavi görürken yaşamlarını yitiren Saliha Öztürk (67) ve Şaziye Öztürk (55) adlı kadınların cenazeleri karıştı. Şaziye Öztürk'ün yakınları, teslim aldıkları Saliha Öztürk'ün cenazesini Niğde'ye götürüp defnetti. Saliha Öztürk'ün yakınları da cenazelerini teslim almaya geldiklerinde Şaziye Öztürk'ün cenazesiyle karşılaşınca şoke oldu. Saliha Öztürk'ün oğlu Ulus İritaş, ulaştığı diğer ailenin "Cenazemizi gönderin, cenazenizi alın" dediğini söyledi.

İKİ KADIN AYNI GÜN HAYATINI KAYBETTİ

Adana Şehir Hastanesi'nde tedavi gören soyisimleri aynı olan Şaziye Öztürk ve Saliha Öztürk, dün yaşamlarını yitirdi. Şaziye Öztürk'ün yakınları, sabah erken saatlerde cenazelerini teslim almak için hastanenin morguna geldi. Morg görevlisi isimleri karıştırınca Şaziye Öztürk'ün yakınlarına 16 yıldır yatağa bağımlı yaşayan Saliha Öztürk'ün cenazesini teslim etti. Acılı aile, Saliha Öztürk'ün cenazesini Niğde'de toprağa verdi.

CENAZESİNİ TESLİM ALMAYA GİDİNCE ŞOKE OLDU

Saliha Öztürk'ün yakınları da cenazelerini teslim almaya geldiklerinde Şaziye Öztürk'ün cenazesiyle karşılaşınca şoke oldu. Durumu hastane yetkililerine bildiren Saliha Öztürk'ün oğlu Ulus İritaş, cenazelerin karıştığını burada öğrendi. Tutanaklara bakan yetkililer, cenazenin Şaziye Öztürk'ün yakınlarına teslim edildiğini tespit etti.

"CENAZEMİZİ GETİRİN, SİZİNKİNİ ALIN'"

Bunun üzerine İritaş, annesinin cenazesini alan kişilere ulaşarak durumu anlattı. Ancak iddiaya göre Şaziye Öztürk'ün ailesi, kendi cenazelerinin getirilmesi durumunda defnettikleri Saliha Öztürk'ün cenazesini alabileceklerini söyledi. Savcılık izni olmadan mezarın açılamayacağını söyleyen Ulus İritaş, "Cenazemizi gönderin. Cenazenizi alın diyorlar. Ben bunu kabul etmedim. Annem buraya gelecek, bana teslim edilecek dedim. Mezarı boş kaldı. Annemi defnedemedim. Burada savcılığa başvurduk, ama bizi Niğde savcılığına yönlendirdiler" dedi.

"ANNEMİN CENAZESİNİ İSTİYORUM"

Annesinin cenazesini bugün babasının da bulunduğu mezarın yan tarafına defnedeceklerini ama bu karışıklıktan dolayı yapamadıklarını belirten Ulus İritaş, "Babam da burada yatıyor. Ona söz vermiştim. Annem yanına gelecek demiştim. Sözümü tutamadım. Annemi getiremedim. Yetkililere sesleniyorum. Ben annemin cenazesini istiyorum" dedi.

Savcılıktan alınan bilgiye göre cenazelerin 3 gün içinde değiştirilebileceği öğrenilirken, konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

YORUMLAR (27)

  • AMED:
    bizde cenaze gömülürken cenaze topraga koyulurken hafif yüzü açılır bir de cenazeyi yıkanmadan mı gömdünüz yıkadıysanız sa hiç mi demediniz evlatları son kez görsün ne biçim insanlarsınız hiçmi birşey görmediniz ögretmedilermi size
    AH CEHALET: Yahu amasyalı sen malmısın, harbi cahilmisin ?Ben avrupada yaşıyorum. Burada gayri Müslim bir ülkede dahi Îslamı prensiplere göre yıkanıyor, kefenleniyor ve censze Namazı kılınıyor. Türkiyede hastaneler kefenlemeden aileye cenazeyi göstermiyormu ? Buna hastane değil aile karar vérir. Hastane cenaze nasıl kurumu değildir amasyalı. Sen git biraz oku bilgilen.
    AMED: hastanede yıkanır ama kültürümüzde her ölüye saygı vardır son veda vardır bunu da abdesti bozulmayan kişiler yani evlatlara yaptırırlar eşi de varsa dokunmadan son veda eder çünkü eş abdest bozar hastanede olsa cenaze sahıbinin en doğal hakkıdır veda kulagına küpe et amasyalı
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.