Ayhan: Sakatlık Olmazssa Oynarım

Galatasaray'ın Milli Futbolcusu Ayhan Akman, Sarı -Kırmızılı Takımla Şampiyonluğun Ardından Milli Takımın Avrupa Şampiyonası'ndaki Başarısıyla Birlikte İki Kutlamayı Beraber Yaptıklarını Söyledi.

Ayhan: Sakatlık Olmazssa Oynarım

Galatasaray'ın milli futbolcusu Ayhan Akman, sarı-kırmızılı takımla şampiyonluğun ardından milli takımın Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısıyla birlikte iki kutlamayı beraber yaptıklarını söyledi.

Almanya kampında GS TV'ye açıklama yapan Ayhan, geçen sezon hem Galatasaray'da hem de milli takımda iyi bir dönem geçirdiklerini belirterek, “Ligin bitiminde hemen milli takıma katıldığımız için şampiyonluk kutlamalarına katılamadık ama sonra iki kutlamayı beraber yaptık. Hem şampiyon olduk, hem de milli takımla Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiğimiz performans var. Bunlar bir futbolcunun ulaşmak isteyeceği noktalar” dedi.

Geçen sezon kazanılan şampiyonlukta takım içindeki arkadaşlığın çok önemli olduğunu anlatan Ayhan, Linderoth ve kendisinin sakatlığının ardından Mehmet Topal'ın verilen görevi en iyi şekilde yerine getirerek, şampiyonlukta çok büyük pay sahibi olduğunu anlattı.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE HEDEF ÇEYREK FİNALİ GEÇMEK”

Ayhan Akman, Şampiyonlar Ligi'nde daha önce Galatasaray'ın çeyrek final oynadığını hatırlatarak, “Şimdi hedefimiz önce gruba kalıp, sonra gruptan çıkmak ve daha sonra çeyrek finali de geçmek. Türk futbolunu, Avrupa Şampiyonası'nda çok iyi tanıttıktan sonra beklentiler arttı ve bu bizim üzerimizde ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Biz neler yapabileceğimizi bir kere daha gösterdik ve futbolcu kalitesi olarak da onlardan hiç aşağı olmadığımızı zaten ispat ettik” diye konuştu.

Takıma yeni katılan oyuncuların bir uyum süreci yaşayacağını, ancak bunları aşacaklarını ifade eden Ayhan, şunları söyledi: “Bu sene futbolcu kalitesi olarak daha da yükselmiş olabiliriz. Orta sahamıza baktığımızda hakikaten kaliteli oyuncular var. Hocamız görevini en iyi yapacak oyuncuya zaten formayı verecektir. Yeni gelen oyuncuların bir uyum süreci tabii ki olacak ve onlar da zorlanabilecekler. Biz bunları en iyi şekilde aşacağız.

Teknik kadronun içinde Ümit Davalı'nın olması takım için büyük avantaj. Ümit ile beraber de oynadık. Bizim neler yaşayabileceğimizi, neler düşüneceğimizi anlıyor. Galatasaray'ı çok iyi tanıyan biri olduğu için iyi oldu.

Yeni transferlerden Kewell, Liverpool'da ve Leeds United'da oynamış başarılı bir futbolcu. Avustralya Milli Takımı'nda defalarca oynamış bir futbolcu. Takıma çok şeyler katacağını düşünüyorum.

Geçen sezon sakatlıklarla çok karşılaştık. İnşallah bu sene sakatlıklar yaşamayız. Galatasaray taraftarının hedefleri de çok büyük ve bizden beklentileri de öyle. İnşallah onların tüm beklentilerine karşılık veririz.”

Ayhan, şu anda 31 yaşında olduğunu vurgulayarak, “Artık 35 yaşları futbolcu için fazla abartılı yaşlar değil. Avrupa'da da böyle, Türkiye'de de yavaş yavaş 37-38'lere kadar arkadaşlarımız oynamaya başladı. Şu an 31 yaşındayım ve tabiî ki sakatlık olmazsa, Allah sakatlık vermezse oynamayı düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: DHA